Autor Tema: Zamena ulja menjača  (Pročitano 1444 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na mreži LykosZapočeo temu

Zamena ulja menjača
« poslato: 30. Nov, 2021. 17:41 »
Još jedno početničko pitanje:

Ako je menjan set kvačila na automobilu, da li znači i da je promenjeno ulje u menjaču? Auto je prešao 280k km, nigde u servisnoj knjižici ne vidim da je ikad menjano ulje u menjaču ali je pre 15k km promenjen set kvačila pa me zanima da li treba da menjam ulje u menjaču ili ne.
  • Vozi: Škoda Octavia mkII 1.9 TDI

Van mreže Mareska

Odg: Zamena ulja menjača
« Odgovor #1 poslato: 30. Nov, 2021. 17:48 »
Sigurno nije menjano ulje pri promeni seta kvacila, ja lično menjam ulje na 50k/km.
  • Vozi: Passat

Na mreži LykosZapočeo temu

Odg: Zamena ulja menjača
« Odgovor #2 poslato: 30. Nov, 2021. 17:53 »
Sigurno nije menjano ulje pri promeni seta kvacila, ja lično menjam ulje na 50k/km.
Hvala, da li se zna, na ovolikoj kilometraži, da promena ulja neće izazvati problema ako je unutra nešto oštećeno ili ima opiljaka? Mada, ovo sve pitam teoretski i da bih naučio, koliko mi se čini menjač radi dobro i bih hteo da nastavi da radi tako.
  • Vozi: Škoda Octavia mkII 1.9 TDI

Van mreže Mareska

Odg: Zamena ulja menjača
« Odgovor #3 poslato: 30. Nov, 2021. 18:01 »
Ne bi trebalo, zato ja preventivno menjam,samo isprati specifikaciju koje ulje ide u taj menjac imaš povoljno fusch ulja koja idu u prvu ugradnju kod vw grupacije. Trigema uvoznik.
  • Vozi: Passat

Na mreži LykosZapočeo temu

Odg: Zamena ulja menjača
« Odgovor #4 poslato: 30. Nov, 2021. 18:09 »
Ne bi trebalo, zato ja preventivno menjam,samo isprati specifikaciju koje ulje ide u taj menjac imaš povoljno fusch ulja koja idu u prvu ugradnju kod vw grupacije. Trigema uvoznik.
Hvala, trebalo bi da ide SAE 75W 90, toliko sam uspeo da vidim ovde na forumu i drugim mestima, oteraću ga kod majstora negde sledeće nedelje pa videti.
  • Vozi: Škoda Octavia mkII 1.9 TDI

Na mreži LykosZapočeo temu

Odg: Zamena ulja menjača
« Odgovor #5 poslato: 30. Nov, 2021. 18:43 »
mada ako je g 052 512 a2 pre će biti 75w... moram da vidim koji je tačno menjač na kraju, kod je JCR, trebalo bi da je g 052 512 a2
  • Vozi: Škoda Octavia mkII 1.9 TDI



Pretraga foruma [Google]