Autor Tema: Moja Fabia IV, 1.0 tsi 81kW, Style, razmena iskustava itd.  (Pročitano 10459 puta)

0 članova i 5 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži Ljuba

Odg: Moja Fabia IV, 1.0 tsi 81kW, Style, razmena iskustava itd.
« Odgovor #150 poslato: 30. Mar, 2024. 16:35 »
Gledao sam ih po stranim sajtovima, ima ali su cene i dalje visoke. Kod nekog buduceg odabira se dvoumim oko opreme na autu tj. ne znam koliki je manevarski prostor za ugradnju aftermarket delova. F2 sam kupio sa, za to vreme, visim paketom opreme i vremenom sam uspeo da dodam dosta toga kako bi auto isao u korak sa mlađim modelima.
  • Vozi: Fabia 2

Na mreži FbiaZapočeo temu

Odg: Moja Fabia IV, 1.0 tsi 81kW, Style, razmena iskustava itd.
« Odgovor #151 poslato: 31. Mar, 2024. 11:36 »
Ljubo, meni je oprema najmanje vazna, lazem, najmanje mi je vazan efekat koji ostavljam na druge, dakle velicina, brend, ekskluzivnost, utisak koji ostavlja na druge i sta vec ulazi u to... Najvaznija mi je upotrebljivost odnosno kakva je voznja sto podrazumeva motor, menjac, lezanje na putu, klima a posle svega toga troskovi koriscenja a to su potrosnja, odrzavanje, registracija. Nakon ovoga dolazi komfor i oprema. Komfor manje-vise jer moje voznje osim 2-3 puta godisnje ne traju duze od 2-3 sata a i kad traju duze preferiram da presecem putovanje sa nocenjem u hotelu (naprimer Makedonija na putu za Grcku). Oprema. Pa ja sam doplatio Style opremu samo zato sto sam video da je odlican odnos doplacenog i dobijenog. Meni Bolero uopste nije neophodan, ono sto Maxidot nudi je sasvim dovoljno. Climatronic takodje. Tempomat, telefoniranje, klima i slicno vec su postojali i u najnizoj opremi. Pisem ovo jer mozda ohrabrim i podrzim nekog ko slicno razmislja. Na srecu ova moja Fabijica je odlicna i po elementima koji su mi vazni a i po onom sto mi je manje vazno...
  • Vozi: Fabia 1.0 tsi, 110 ks?

Na mreži Remark78

Odg: Moja Fabia IV, 1.0 tsi 81kW, Style, razmena iskustava itd.
« Odgovor #152 poslato: 31. Mar, 2024. 11:55 »
Kada se kupuje nov treba stvarno od opreme uzeti ono neophodno, da ne bi doplata bila velika. Isto važi i za motor.

Ali kad se kupuje polovan, za skoro iste novce možeš da uzmeš jači/bolji motor, ful opremu, itd. Meni je npr. bitna oprema, volim da je ima što više, pogotovo što sa višim paketima opreme dolazi i lepši entetijer, pa donekle i eksterijer..
  • Vozi: Škoda Oktavija 1.6 tdi 116ks 2018.

Van mreže observer

Odg: Moja Fabia IV, 1.0 tsi 81kW, Style, razmena iskustava itd.
« Odgovor #153 poslato: 01. Apr, 2024. 15:06 »
Ono sto je fobia24 napisao verovatno je tacno, sistem pravi procenu dometa na osnovu predhodne potrosnje. Ali na mom primeru (predhodni moj post) se vidi da to radi jaakooo jako lose.
Siguran sam da je skala za nivo goriva mnogo pouzdanije jer iako je neprecizna nema kod nje greske vece od 10 posto. Naprimer,  ako mi je rezervoar od 60 litara, skala je na tri cetvrtine, jasno je da imam jos oko 45 l i da je moj domet preko 600 km ako je moja uobicajena potrosnja oko 7 l na autoputu.
Da zakljucim, starinski nacin predvidjanja dometa (preko skale) ubedljivo pobedjuje skodin kompjuter.

Probaj jednom da voziš skoro do rezerve pa uporedi.

Ja to nikad ne radim ali sticajem okolnosti desilo mi se prošli mesec i pogađao je preostali domet bez greške - meri u odnosu na trenutnu potrošnju plus uključuje ko zna koje  faktore i stvarno mislim da svi V.A.G automobili to rade bez greške. Za ostale ne znam ali sumnjam, znajući posvećenost Švaba kad je potrošnja u pitanju (zato ih toliko i cenim).
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Van mreže observer

Odg: Moja Fabia IV, 1.0 tsi 81kW, Style, razmena iskustava itd.
« Odgovor #154 poslato: 01. Apr, 2024. 15:08 »
Kada se kupuje nov treba stvarno od opreme uzeti ono neophodno, da ne bi doplata bila velika. Isto važi i za motor.

Ali kad se kupuje polovan, za skoro iste novce možeš da uzmeš jači/bolji motor, ful opremu, itd. Meni je npr. bitna oprema, volim da je ima što više, pogotovo što sa višim paketima opreme dolazi i lepši entetijer, pa donekle i eksterijer..

Ja baš mislim suprotno - čega nema ne može se ni pokvariti, dakle polovan se uzima sa još manje opreme, jer sve to kreće da crkava posle izvesnog vremena. Ali ok, to je samo moje mišljenje.
Novo kupujem sa minimumom opreme a kada bih kupovao polovno to bi tek bilo skroz golo - čak i bez klime ako može.
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Na mreži Zdushan

Odg: Moja Fabia IV, 1.0 tsi 81kW, Style, razmena iskustava itd.
« Odgovor #155 poslato: 01. Apr, 2024. 15:47 »
A jes
Najbolje bez kola, peške i to bos... jer cipela moze pući i sta ćeš onda

Van mreže observer

Odg: Moja Fabia IV, 1.0 tsi 81kW, Style, razmena iskustava itd.
« Odgovor #156 poslato: 01. Apr, 2024. 15:58 »
Ma samo vi plaćajte opremu, industrija vas je ubedila da ne može bez ovog i onog. Treba i majstori da žive od nečega. Ja volim da mi se auto ne kvari, to mi je prioritet. Pa potrošnja. Pa jeftinoća u nabavci. Evo sad su hit kamioni, pardon SUV-ovi. Jedna guma košta kao "last minute" letovanje. Plus nema mesta na parkinzima pa se lupaju vratima, plus troše kao dva normalna auta. Ali jebiga - svima je sve malo kao da su svi košarkaši koji kad putuju negde nose pola stana sa sobom. Opet odoh u off, nemam šta pametno na temu da dodam pa odoše misli...
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Na mreži Vladapetr

Odg: Moja Fabia IV, 1.0 tsi 81kW, Style, razmena iskustava itd.
« Odgovor #157 poslato: 01. Apr, 2024. 16:48 »
Pošto ti je paradajz?
— 300 din kilo.
Uf, ala je skup.
- Nije skup, nego si se loše udala

To je apropo priče o tome kako je dodatna oprema u suštini nepotrebna ali nas je neko na to naložio, kako su veća i komfornija kola takođe glupost koja nam realno ne treba, itd... Nekad opisano u basni "kiselo mi grožđe", danas prisutno sa svih strana u raznim oblicima.
  • Vozi: Škoda Kodiag RS 2.0 TSI

Na mreži Zdushan

Odg: Moja Fabia IV, 1.0 tsi 81kW, Style, razmena iskustava itd.
« Odgovor #158 poslato: 01. Apr, 2024. 16:51 »
Legitiman stav. I smešan

Na mreži FbiaZapočeo temu

Odg: Moja Fabia IV, 1.0 tsi 81kW, Style, razmena iskustava itd.
« Odgovor #159 poslato: 01. Apr, 2024. 18:31 »
Ljudi, svi ste u pravu na svoj nacin. Svako treba da nadje svoju meru zadovoljstva i racionalnosti. Ukus i kriterijumi su licna stvar. Observer je sasvim racionalan, precizan, disciplinovan i to je ok. Ja to postujem. Opet treba razumeti i dozu licnog zadovoljstva koja nema veze sa racionalnim. Zato ja dajem prioritet zadovoljstvu u voznji u odnosu na potrosnju goriva. Ali volim i racionalno, da me niko ne pravi ludim, prodaje maglu a uzima moj novac. Tacno je, kada se kupuje polovan auto, oprema pa cak i krupne stvari kao sto je motor manje uticu na cenu nego godiste, kilometraza...Zato ima logike kada se kupuje polovan auto da se uzme sto bolja oprema, motor itd. Neke stvari su ipak preterane u tom isterivanju zadovoljstva. Naprimer, jedan moj prijatelj stanuje kao podstanar a placa garazu za neki polovni Audi jer ga obozava i tretira kao posebnu vrednost. I taman kad izmenja X delova na njemu pocinje da gleda oglase za nesto njemu jos privlacnije...
Stvarno je zalosno da u Srbiji ima ljudi sa polugladnom decom a kupuju polovne Audije, BMW-ove ali se teshe da su racionalni jer ti automobili nemaju vise od 2000 kubika. Dragi moji nema to vece sa racionalnoscu...
I kao sto rekoh, svako je u pravu na svoj nacin samo pazite da ne preterate-zastranite u tome. Izvinite na pametovanju, mozda nekom bude od koristi.
  • Vozi: Fabia 1.0 tsi, 110 ks?

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Moja Fabia IV, 1.0 tsi 81kW, Style, razmena iskustava itd.
« Odgovor #160 poslato: 01. Apr, 2024. 23:59 »
Oprema samo Sparta 😈
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Na mreži FbiaZapočeo temu

Odg: Moja Fabia IV, 1.0 tsi 81kW, Style, razmena iskustava itd.
« Odgovor #161 poslato: 16. Apr, 2024. 14:47 »
Evo nekih slicica za poredjenje potrosnje F4 na ibarskoj magistrali. Pocetak i ovog puta na Gaspromovoj pumpi na Zarkovu (pun rezervoar).
Redosled slika je sledeci:
 Ljig (prosli put 3.8l/100km, sad litar vise...), G.Milanovac, Cacak, Mrcajevci, Kraljevo.
Voznja malo dinamicnija, posebno od Ljiga do G.Milanovca.
  • Vozi: Fabia 1.0 tsi, 110 ks?

Na mreži FbiaZapočeo temu

Odg: Moja Fabia IV, 1.0 tsi 81kW, Style, razmena iskustava itd.
« Odgovor #162 poslato: 16. Apr, 2024. 18:48 »
Evo da dodatno objasnim i prokomentarisem ovo iznad. Mogli bi da bude od pomoci jer mnogi od vas znaju ibarsku magistralu. Dakle kao sto znate prosli put sam vozio od Zarkova do Ljiga u opustenom ritmu (ipak cesto preko ogranicenja i malo brze od prosecnih vozaca tog dana) i potrosnja je bila 3.8. Ako pogledate moju prosecnu brzinu videcete da sam danas vozio znacajno brze pa je prosecna potrosnja bila 4.8 l/100km. Posle Ljiga sam ga zbog zurbe dodatno gazio pa je skocila i prosecna brzina i prosecna potrosnja. Da budem iskren bila je posle Ljiga prilicni neumerena voznja. E sad, sta bi mogao da bude zakljucak za potencijalne vlasnike ovakve F4 kao sto je moja? Ako ste normalan i prosecan vozac u medjugradskoj ce F4 da vam trosi ne vise od 4.5 l/100. Ako gazite auto i najbrzi ste na putu i tome slicno, nema sansi da predjete 5.5. Naravno pod uslovom da ne cimate stalno i kocite pa ubrzavate, u slucaju takve voznje potrosnji nema limita. Dakle 4 do 4.5 litara za prosecnu i racionalnu voznju bez problema. Po meni odlican rezultat za F4 i ovaj motor.
  • Vozi: Fabia 1.0 tsi, 110 ks?

Na mreži FbiaZapočeo temu

Odg: Moja Fabia IV, 1.0 tsi 81kW, Style, razmena iskustava itd.
« Odgovor #163 poslato: 17. Apr, 2024. 13:02 »
Evo parametara sa danasnjeg povratka (Kraljevo-Zarkovo). Kao u odlasku, ibarska magistrala preko Rudnika.
Jedna fotka u Ljigu, druga u Zarkovu. Poucno je za poredjenje ali o tome kasnije kada zavrsim neke obaveze. Pozdrav
  • Vozi: Fabia 1.0 tsi, 110 ks?

Na mreži FbiaZapočeo temu

Odg: Moja Fabia IV, 1.0 tsi 81kW, Style, razmena iskustava itd.
« Odgovor #164 poslato: 18. Apr, 2024. 10:34 »
Ajde malo da proanaliziramo, bice korisno a ponesto i poucno, nesto za sadasnje i buduce vlasnike F4 a ponesto i generalno za voznju (ne pravim se pametan i ne kazem da mnogima ovo vec nije jasno ali mozda vam bude zanimljivo).

Dakle imamo 3 voznje sa istim automobilom (F4 1.0tsi 110KS), na istoj ruti (Zarkovo-Kraljevo, 160 km) sa istim vozacem.
Voznja sa prosekom 4.2 l/100 ukljucuje i 20-30 minuta gradske voznje po Beogradu (odnosno
dodatnih 17 km). Ako je svedemo na statistiku preostale dve voznje (159 km) njene vrednosti bi
otprilike-priblizno bile ovakve:
Prosek potrosnje oko 4.0, vreme putovanja 2.20 casova, prosecna brzina 66 km/c.

Dakle tri iste voznje sa prosekom 4.0, 5.2 i 6.3 l/100.
Treca voznja ima za skoro 60% vecu potrosnju od prve. Neverovatno ali tacno!
Vremensko trajanje tri voznje: 2.20, 2.06 i 2.02 casova.
Prosek brzine za tri voznje: 66, 76 i 78 km/c.

Zakljucak: treca voznja za ustedu od oko 18-20 minuta u odnosu na pravu voznju je "placena"
sa 60% vecom potrosnjom.Neverovatno! Za bednih 20 minuta brzeg stizanja ogromna razlika u potrosnji, mnogo rizicnija voznja, silovanje motora itd.
Treca voznja u odnosu na drugu je trajala krace za 4 minuta a to je "placeno" sa potrosnjom vecom za skoro 20% (sa 5.2 na 6.3 l/100)!
I ovo je poucno i mnogo govori, da ne komentarisem detaljno...

Kao "izvodjac radova" mogu da kazem sledece, prva voznja je bila potpuno opustena jedino sto sam sve vreme morao da pricam sa saputnikom...
Druga voznja je bila iz cistog gusta i uzivanja u automobilu (najbrzi na celom putu ali bez silovanja i rizikovanja...).
Treca voznja (juce) je bila zurba, na Rudniku sneg, letnje gume, skoro sve vreme kisa, temperatura od 1 do 4 stepena...

Mislim da ova analiza puno govori o F4 kako trosi i kako je treba (kako se moze) voziti u medjugradskoj.
Glavna pouka bi bila (nadam se da je vecina vec zna), od jurcanja nema velike koristi a potencijalnih problema koliko hoces...
Pozdrav i sve najbolje!
  • Vozi: Fabia 1.0 tsi, 110 ks?



Pretraga foruma [Google]