Autor Tema: Motor 1.5TSI iskustva, pitanja..  (Pročitano 16393 puta)

0 članova i 8 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže T0nk

Odg: Motor 1.5TSI iskustva, pitanja..
« Odgovor #30 poslato: 07. Maj, 2020. 15:01 »
Pozdrav ljudi, novi sam na forumu, pa ne bih puno da dosadjujem, ali imam par pitanja pa nemojte me ubiti :D Naime matorac je buduci vlasnik Scale 1.5 tsi MT (porucice u narednih par nedelja auto pa ko zna kada ce stici, sa obzirom na trenutno stanje). Voleo bih da cujem vlasnike 1.5 tsi kako ste generalno zadovoljni motorom (citao sam sve postove u ovoj temi), i ako ima neko nesto novo da doda i u vezi "Kangarooing" i "stalling" u drugoj brzini pri sproj voznji, koje je navodno resio update software-a. Takodje sam listao i temu "Stize:1.5 tsi", gde ste pominjali Gasoline Particle Filter, pa ako imaju vlasnici ovog motora i nesto povodom toga da dodaju, mislim pre svega da li se uopste i ako da, u kojoj meri se to odrazava na odrzavanje auta.

Kolega iznad ti je napisao tocno kako je u vezi Kangarooinga i GPF-a.
Ja ti mogu napisati opći utisak na motor. Vozim ga točno 2 mjeseca u Kodiaqu sa DSG-om, oko 2200km sam napravio. Opći dojam mi je stvarno OK. Očekivao sam i manje od ovog motora. Da se stvarno lijepo voziti i nije mlitav i mrtav kao sto sam ocekivao. U Sport modu stvarno ima lijep odziv na gas.  Prije sam vozio Accorda 2.4 sa 200 konja i očekivao sam značajan pad i razočaranje ali nije baš tako loše:) Za jedan obiteljski auto stvarno dovoljno i nije preslabo. Dovoljno je. 
  • Vozi: Kodiaq 1.5, DSG Style Plus, 2020g

Van mreže sale.kriminale

Odg: Motor 1.5TSI iskustva, pitanja..
« Odgovor #31 poslato: 08. Maj, 2020. 00:28 »
Ima li neko da vozi 1.5 TSI sa manuelnim menjačom (MT). Voleo bih da čujem kako se ponaša sa MT-om jer na Briskodi se priča da je taj motor najbolja kombinacija sa DSG-om jer nema tromosti i slično, ali ja priznajem samo H etero menjač pa ako neko ima iskustva bio bih mu zahvalan. Da li je trom u nekim situacijama i da li je to samo do prilagođavanja načina vožnje i slično.
  • Vozi: Dacia Logan

Van mreže Zarko

Odg: Motor 1.5TSI iskustva, pitanja..
« Odgovor #32 poslato: 08. Maj, 2020. 00:35 »
Imam ja manuelni menjač, ne znam meni je ok doduše auto je veliki i nije za divljanje ali je jeste malo lenji do 2 hiljade obrtaja ali posle toga može lepo da podivlja bas, stvar navike brzo se naviknes i još brže naučiš ako ti zatreba da može da povuče i kako da, menjaš brzine.

Van mreže SuperB

Odg: Motor 1.5TSI iskustva, pitanja..
« Odgovor #33 poslato: 08. Maj, 2020. 01:40 »
Da li taj 1.5tsi ima opciju gasenja dva klipa i toku voznje kao moj 1.4tsi?

Van mreže fobia24

Odg: Motor 1.5TSI iskustva, pitanja..
« Odgovor #34 poslato: 08. Maj, 2020. 06:37 »
Ima.

Van mreže SuperB

Odg: Motor 1.5TSI iskustva, pitanja..
« Odgovor #35 poslato: 08. Maj, 2020. 06:58 »
Moje skromno iskustvo sa 1.4tsi 110kw 150ks za koji mislim da je skoro isti kao 1.5tsi je da je sasvim ok motor i sasvim korektna potrosnja. Lepo "nosi" Superb.

Van mreže Salle

Odg: Motor 1.5TSI iskustva, pitanja..
« Odgovor #36 poslato: 21. Feb, 2022. 13:58 »
Pozdrav ljudi, bio sam skeptican povodom 1,5 tsi i kangarooing sto sam citao na Briskoda, naime cale je uzeo 2020 Scalu 1.5 tsi Style i auto je stvarno jako dobar. Motor vuce fantasticno, paket opreme je stvarno dobar i za godinu ipo dana oko 10.000 km je samo presao i stvarno je auto sjajan i za magistralu i za autoput. U gradu mi se ne svijda sto ne trosi malo i sto mu treba dosta vise vremena da se zagreje (zimi pogotovo) nego moja fabija 1.2 tsi (2016). Sto se tice kangarooing problem se resava tako sto se auto pusti 15-20 sec u leru da spusti obrtaje cim se upali i onda se ne javlja uopste cak ni zimi, ako se odmah nakon hladnog starta krene onda se javlja to poskakivanje auta ali ako se stisne gas makar do 1500 obrtaja nema problema, znaci jedino kada ume da se javi je na hladan start kada se auto vozi bukvalno bez gasa po parkingu. Mozda jedina zamerka za auto je sto ima 205/55/R16 tockove pa cesto proklizne cak i kad su gume ugrejane, videcu mozda da mu nabavim 225/45/R17. Sve u svemu motor fenomenalan za SCALU, KAMIQ, KAROQ, OCTAVIU dusu dao, mozda za SUPERB i KODIAQ bi mu falilo snage ali ne verujem da je los ni za njih.
  • Vozi: Fabia 1,2 tsi Ambition (2016), Scala 1.5 tsi Style (2020)

Van mreže lonely_wolf

Odg: Motor 1.5TSI iskustva, pitanja..
« Odgovor #37 poslato: 21. Feb, 2022. 20:52 »
Hmmm...
Kao da nemamo isti motor, ja na svom nisam primjetio kangarooing niti bilo kakve oscilacije u radu i mislim da je to davno završena prica update-om softvera.
Također nisam primjetio da mu treba vremena da se zagrije, čak i na ovim Bosanskim -15, jer vec poslije par kilometara pojavljuje se prva-druga crtica od termometra.
Potrošnja je relativna i u zavisnosti od režima vožnje i gustine saobračaja ali ako se vozi umjereno i racionalno mislim da iznenadi čak i neke "dizelaše" :))
Snage u Superbu ne fali, lijepo on to vozi bez nekog primjetnog napora i kada poćne da ubrzava od 1800rpm ne prestaje sve do 5000 i sve se to dešava linearno bez kick-ova pa se nekad i ne primjeti da se npr. u 4° prenosa vozi 160km/h.
Sve u svemu motor je tih i uglađen, lijepo ubrzava i ima sasvim dovoljno snage mada bih ja volio da je obrtni moment nešto veći ali šta je tu je (ide stage1 ćim istekne garancija :) ). Što se tiće potrošnje ulja ja sam za nepune dvije godine i 44.000 dosuo 0.9l 0w30.
Održavane je sasvim zadovoljavajuće i sem redovnih servisa nisam imao drugih zahvata na samom motoru i cijene su u prosjeku oko 150€ (do sad odrađena 3 servisa)

65%-grad; 35%-magistrala/AP


100% magistrala (Sarajevo-Posušje)
  • Vozi: Superb_3 FL Style+ 1.5TSI MT6

Na mreži AleksandarAca

Odg: Motor 1.5TSI iskustva, pitanja..
« Odgovor #38 poslato: 21. Feb, 2022. 20:56 »
Maltene ista dugorocna potrosnja kod mene 2.0 TDI 150KS...

Van mreže maxim

Odg: Motor 1.5TSI iskustva, pitanja..
« Odgovor #39 poslato: 22. Feb, 2022. 07:53 »
Pozdrav ljudi i od mene. Vlasnik sam Scale 1.5 TSI sa DSG-om od juna prosle godine, do sada 8k presao, sasvim zadovoljan, jedini problem sa multimedijom i komandam na volanu na levoj strani upravljaca. Slazem se sa recenim od strane Wolfa i Salleta, motor ne trosi malo u gradskoj voznji, leti 8.5, zimi i do 10, ali meni je to 95% voznje. Takodje, bulevarska voznja po ume da sidje i na 6-6.5. Tako da, odlicna motorizacja po meni. Moj prosek od pocetka 7.7 - dugorocno, auto-put tempomat 140, 6.4/100km, magistrala, Bosna cela, Durmitor prosle godine, cca 1300 km, 5.0 - nije lose.
  • Vozi: Skoda Scala

Na mreži Mihailo

Odg: Motor 1.5TSI iskustva, pitanja..
« Odgovor #40 poslato: 22. Feb, 2022. 11:25 »
Isto toliko trosi i 1.2 kod mene u oktaviji...
  • Vozi: 2015 Octavia 1.2tsi 105ks

Van mreže SuperB

Odg: Motor 1.5TSI iskustva, pitanja..
« Odgovor #41 poslato: 22. Feb, 2022. 18:19 »
1.4TSI motor, posle 2 godine koriscenja potpuno zadovoljan, prosecna potrosnja 6.5l, grad nekada 7 i ispod 7 (uvek sipam skuplje gorivo ako to ima neke veze  ;)) , zavisi kako ga vozim, a pazljiv sam sa gasom. Kada budem uzimao noviju uzimam opet isti motor, znaci 1.5TSI. Superb ide odlično sa ovim motorom, bar sam ja zadovoljan, i auto put i gradska voznja. I da trosi 10l opet bi ga uzeo  :) jos jedna prednost miran i tih rad.



Pretraga foruma [Google]