Autor Tema: Problemi sa proizvodnjom u Skodi  (Pročitano 13811 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži zzeelljjkkoo

Odg: Problemi sa proizvodnjom u Skodi
« Odgovor #150 poslato: 19. Sep, 2023. 10:39 »
Dacia najpovoljnije auto na svjetu, golf vise nije golf napucali ga i digli cijenu. Sad je polo i fabia u cijenovnom rangu nekadasnjeg golfa.
О томе и причам, имају проблеме али се не понашају као да их имају.
  • Vozi: Fabia IV 1.0 MPI 80ks Ambition 2023

Van mreže fobia24Započeo temu

Odg: Problemi sa proizvodnjom u Skodi
« Odgovor #151 poslato: 19. Sep, 2023. 11:07 »
Globalno se menjaju vodeci brendovi medju prvima tako sto novi do juce nepostojeci brendovi danas se penju ka vrhu. Svetsko trziste novih automobila ne raste, a tesla, BYD, brdo novih brendova i jeftinih ulazi na svetsko trziste. Tesla i kineski brendovi su najbrze rastuci na svetu i da bi neko rastao npr 100% godisnje neko drugi mora da pada. Preuzimaju kupce poznatim brendovima, ali tojota, hundai, kia, alfa romeo, dacija i jos neki rastu takodje stabilno. Najvise ce izgubiti nemacki brendovi u tom novom svetu autoindustrije. Vagen grupa nema sanse da se bori sa teslom koja ima ogromne marze i moze da spusta cene do nivoa fabije za model 3. Mislim da ce VW grupa preci u ruke kineza nazalost jer oni kupuju sve sto uguse prethodno. Vw za svaki ID model koji proda ima gubitak. A znamo da i Evropa sama sebi jamu kopa odlukama koje donosi.
Verovatno i pre 2030 ce Tesla biti vodeci brend na svetu iznat Tojote, a u prvih 10 ce biti japanski i kineski brendovi i Hundai group, kao i Stelantis.

Van mreže Peja

Odg: Problemi sa proizvodnjom u Skodi
« Odgovor #152 poslato: 19. Sep, 2023. 13:21 »

Stanje berze za VW grupaciju
http://g.co/finance/VOW3:ETR?window=5Y
  • Vozi: Kodiaq 2.0 TDI DSG FWD, Hyundai i20 BC3, Dacia Logan 1.4 MPI

Na mreži zzeelljjkkoo

Odg: Problemi sa proizvodnjom u Skodi
« Odgovor #153 poslato: 19. Sep, 2023. 13:27 »
 :(
Значи, од априла 2021. до данас акције изгубиле 55% вредности!
Претпостављам да је у том шпекулантском свету много.
  • Vozi: Fabia IV 1.0 MPI 80ks Ambition 2023

Van mreže fobia24Započeo temu

Odg: Problemi sa proizvodnjom u Skodi
« Odgovor #154 poslato: 19. Sep, 2023. 18:47 »
Izvor teksta na ceskom je ispod. Uz pomoc automatskog prevoda se moze procitati naslov sa slike.
https://www.e15.cz/byznys/doprava-a-logistika/volkswagen-rusi-zavody-a-propousti-dusledky-nezajmu-o-elektromobily-ohrozuji-i-skodu-auto-1410588

Na mreži wkobre

Odg: Problemi sa proizvodnjom u Skodi
« Odgovor #155 poslato: 19. Sep, 2023. 19:30 »
Samo nek ostanu nezainteresovani  :bravo: :bravo: :bravo:
  • Vozi: Škoda Superb combi 2.0tdi 150hp L&K

Van mreže SuperB

Odg: Problemi sa proizvodnjom u Skodi
« Odgovor #156 poslato: 22. Sep, 2023. 16:15 »
Nikako ne moze da se oporavi proizvodnja Skode, imao sam zelju da kupim nov karoq, ali kako stvari stoje proizvodnja neizvesna, ceka se i dalje dugo, kvalitet novih auta upitan, nekako me sve vise vuce kvalitet Toyote, npr  Toyota yaris cross hibrid ili C-HR , isporuka ide po planu, garancija cak 10 godina , a kvalitet sasvim korektan…….

Van mreže fobia24Započeo temu

Odg: Problemi sa proizvodnjom u Skodi
« Odgovor #157 poslato: 13. Jan, 2024. 22:43 »
Citajuci naslove na zvanicnom sajtu Skode (tema Novosti u vezi sa "Skoda Auto") neko ko ne prati situaciju 3g unazad gde skoda sa sve vise modela opada sa prodajom poprilicno, sa druge strane se uprava hvali jos jednim "uspehom" i povecanjem prodaje u odnosu na losu 2022 ali je ovaj ceski sajt daleko realnije odabrao naslov teme od menadzmenta.

Van mreže Karlheinz

Odg: Problemi sa proizvodnjom u Skodi
« Odgovor #158 poslato: 14. Jan, 2024. 12:45 »
18.5% godišnje povećanje prodaje jeste stvarno fenomenalan uspeh, to ne može niko da ospori. E sad, Škoda  je 7 godina imala preko milion (2014-20) pa ovaj prošlogodišnji plasman i nije nešto neviđeno.
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže fobia24Započeo temu

Odg: Problemi sa proizvodnjom u Skodi
« Odgovor #159 poslato: 14. Jan, 2024. 13:04 »
Da bas to. Ja bih voleo kad bi se skoda vratila na staro sto je nomoguce iz tehnickog razloga sto vise nemaju taj proizvodni kapacitet. Izgubili su dva najveca trzista Kinu i Rusiju sa par jos drugih trzista direktno povezanih. Izgubili su vise fabrika na teritoriji Rusije odakle su se slali automobili i izvan Rusije.
Sa druge strane, sada treba da opstanu na evropskom trzistu gde navire jeftina kineska konkurencija i gde tesla raste ka vrhu. Pri tom pomenuti brendovi spustaju cene jer imaju izuzetno velike marze, a Skoda ne moze da ucestvuje u toj utakmici jer ima kao i maticni koncern male marze. Ja sam prosle nedelje krenuo da pratim konfigurator skode u Sloveniji jer planiram cim prodam stariju skodu da narucim novu osnovnu 1.0 tsi bez opreme jer sam bluzu otvaranja firme da udjem u taksi. U petak se iznenadim nenajavljenim poskupljenjem svih modela pa mi je sada oktavija u najosnovnijoj opremi 500e skuplja. Ajde nije to strasno, ali je problem sto oni idu sa cenama suprotno od azijske konkurencije i teslom. Pri tom ce jako brzo biti novo poskupljenje izlaskom facelift oktavije.

Van mreže vojkan85

Odg: Problemi sa proizvodnjom u Skodi
« Odgovor #160 poslato: 14. Jan, 2024. 13:35 »
Neka za pocetak obore malo cene jer Kinezi za 30k daju full paket. U kvalitet ne ulazim, garanciju imaju. Mnogo je Skoda otisla u nebesa sa cenama. Ne kazem da drugi nisu ali opet, treba biti malo realan pa sagledati stvari tim vestackim pumpanjem cena. Bukvalno je sada 1:2 situacija gde si ranije recimo L&K mogao da kupis za 25k, sada je to 50k. I narod i dalje kupuje, pakao.
  • Vozi: Škoda Superb 3 Combi L&K 2.0TDI

Van mreže SuperB

Odg: Problemi sa proizvodnjom u Skodi
« Odgovor #161 poslato: 14. Jan, 2024. 22:00 »
Ma kakvo obaranje, tek ce cene da idu gore…. Svaki novi model dize cenu i tako u krug, a za sve sto zelis moras da doplatis, u osnovnoj opremi sve “siromasnije”….

Van mreže fobia24Započeo temu

Odg: Problemi sa proizvodnjom u Skodi
« Odgovor #162 poslato: 11. Maj, 2024. 19:29 »
VW grupacija je ocigledno nesposobna da posluje jos od korone. Od prosle godine imaju problem sa elektromotorima za sve elektricne modele zbog cega je i proizvodnja eniaka zaustavljena nedavno i problem od novembra nije resen. A sada imaju problema i sa ostalim komponentama. Samo mi razlog nije jasan jer kakve veze imaju novi propisi koji stupaju na snagu u EU jer konkurencija proizvodi vise nego ranije bez problema. Ocigledno je uprava cele grupacije uspela zadnjih godina da napravi nepopravljivu stetu.
Dakle, ponovo se gase smene u obe skodine fabrike zbog visestrukog nedostatka komponenti.
https://t.tyden.cz/rubriky/domaci/skoda-auto-kvuli-nedostatku-dilu-rusi-nektere-smeny-ve-vyrobe_565847.html



Pretraga foruma [Google]