Autor Tema: Problemi sa proizvodnjom u Skodi  (Pročitano 13810 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže fobia24Započeo temu

Problemi sa proizvodnjom u Skodi
« poslato: 23. Jun, 2021. 12:41 »
Juce sam dobio info da mi je oktavija rs proizvedena nekompletirana jer nedostaju poluprovodnici i da se ne zna kada ce biti u mogucnosti da dovrse proizvodnju mog auta. Skoda cz salje dopis koji diler prosledjuje strankama. Auto je narucen i februaru i od pre par meseci je imao status prioritetno. Poznata mi je cinjenica jos od ranije da skoda lageruje nekompletirane automobile na zakupljenim aerodromima. Smeta mi da mi auto stoji na nekim placevima. Bolje da ga nisu ni proizveli jer bi me zakacila nova modelska godina za nekoliko dana. Otvorene su sve opcije, pa i ponovno narucivanje skoro iste konfiguracije. Sutra putujem u inostranstvo i diler ce mi dati testno vozilo, a kasnije cu imati na upotrebu kodijaka od mojih. Cene su od februara promenjene, videcemo kako cemo premostiti razliku ako budem ponovo narucivao.

Van mreže Neba

Odg: Problemi sa proizvodnjom u Skodi
« Odgovor #1 poslato: 23. Jun, 2021. 15:54 »
Да то је последица глобалне несташице чипова... Нисам баш сигуран како је настала и да ли је корона узрок или нешто друго. Све ус вему пар фабрика у свету производи 70% свих чипова (тајван, интел и самсунг). Несташица је на свим нивоима од обичног мосфет транзистора преко микроконтролера до процесора последње генерације у 5нанометарској технологији, испражњени су магацини а и то што може још увек да се нађе је неретко и до 10 пута већа цена него пре короне... Нека предвиђања су да ће трајати бар још две године...
Кинези улажу огроман новац у изградњу своје модерне фабрике чипова, водеће америчке компаније Епл, гугл итд такође најваљују удруживање у изградњу новог погона... Али ништа од тога се не може десити на брзину или преко ноћи већ су године потребне...

https://abc-7.com/news/cover-story/2021/06/22/buy-new-or-repair-whats-broken-global-chip-shortage-sends-car-prices-soaring/
  • Vozi: Fabia 1.9 SDI

Van mreže SuperB

Odg: Problemi sa proizvodnjom u Skodi
« Odgovor #2 poslato: 23. Jun, 2021. 16:09 »
Novi automobili u zastoju a, za uvoz novijih vece dadzbine (carina/porez) i onda se podstice uvoz starijih vozila ( nisu mnogo uvecane uvozne dadzbine za starija vozila zbog kataloskih vrednosti).... Umesto novije vozilo (savremeniji motor) manje dadzbine starije vozilo vece dadzbine... Nema logike, al ajd...

Van mreže fobia24Započeo temu

Odg: Problemi sa proizvodnjom u Skodi
« Odgovor #3 poslato: 23. Jun, 2021. 17:31 »
Pa nisu novi automobili u zastoju, najvise je vagen grupacija pogodjena. U skodi imaju princip just in time i ne lageruju nista od komponenti, vec stize direktno za proizvodnu liniju. Drugi problem je sto su oni 2020 zbog prekida proizvodnje otkazali komponente umesto da su uzeli sve i sada bi imali. Hundai grupacija nema problem sa komponentama jer rade na kvantitet i lageruju komponente. Imaju lager do kraja problema. Kia globalni rast prodaje od preko 70%. Pokupise trzisni udeo mnogima. Pezo, suzuki, citroen vracaju sve analogno sto moze i opet imaju globalni rast. Japanci verovatno imaju prioritet kod dobavljaca jer nema evropske usporene administracije zbog korone. Najvise problema ima vagen grupacija i ford. Losa procena uprave, nedoraslost.

Van mreže SuperB

Odg: Problemi sa proizvodnjom u Skodi
« Odgovor #4 poslato: 24. Jun, 2021. 08:59 »
 Mislio sam na Skodu, pošto je ovo forum Skode. Znaci mislio sam da je zastoj u proizvodnji Skode, a ne drugih marki.

Van mreže Karlheinz

Odg: Problemi sa proizvodnjom u Skodi
« Odgovor #5 poslato: 27. Jun, 2021. 10:36 »
"We are negotiating with the unions to finish the cars during the company-wide holiday in August," said Michael Oeljeklaus, head of production and logistics.

LINK
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže Karlheinz

Odg: Problemi sa proizvodnjom u Skodi
« Odgovor #6 poslato: 29. Jun, 2021. 22:41 »
Proizvođaču automobila nedostaje ESP upravljačka jedinica u Octaviji i kontrolne jedinice za prozore u praktično svim modelima. Trenutno je najveći problem završiti automobile Superb.


LINK
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže fobia24Započeo temu

Odg: Problemi sa proizvodnjom u Skodi
« Odgovor #7 poslato: 30. Jun, 2021. 19:37 »
Dobio sam odgovor da ne znaju gde se auto skladisti, ali da je sve u skladu sa merama zastite auta od spoljnih uticaja (folija). Kazu u prodajnom odeljenju da misle da je na zatvorenom i da ne savetuju da narucim novu konfiguraciju jer ne garantuje nista da se nece prica ponoviti. Posto znam daleko vise zahvaljujuci info iz ove teme, nisam se slozio sa diplomatskim odgovorom i narucio sam novu konfiguraciju ali u plavoj boji koja je malo povoljnija. Kola su poskupela u medjuvremenu, pa ce diler videti moze li odobriti malo veci popust, obzirom na situaciju. Cekam da mi uporede konfiguracije jer su paketi opreme promenjeni i ako se dogovorimo, narucicu ponovo. Za 10 dana ce doci kodijak ovde i bice u Sloveniji do kraja godine. Tako da imam uslova da cekam.

Van mreže Karlheinz

Odg: Problemi sa proizvodnjom u Skodi
« Odgovor #8 poslato: 01. Jul, 2021. 14:25 »
Lager Škode je na obližnjem aerodromu.
LINK
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže fobia24Započeo temu

Odg: Problemi sa proizvodnjom u Skodi
« Odgovor #9 poslato: 02. Jul, 2021. 18:37 »
Znam, ali mi je trebao formalno njihov odgovor da raskinem ugovor i narucim ponovo. Nadam se da ce resiti do proizvodnje konfiguracije koja je zvanicno narucena 1.7.2021. Necu auto koji stoji na placu ko zna koliko, a mozda i taj ne bude puno pre ove nove konfiguracije. Pri tom cu dobiti model year 2022, a ovaj su proizveli krajem juna kao prethodni my. Jos oktavija nije ni krenula u pravu proizvodnju od kako je izasla 2019, pa i decije bolesti traju duze. Bagovi multimedije npr. Nadam se da cu ovaj novi dobiti pre zime.

Van mreže fobia24Započeo temu

Odg: Problemi sa proizvodnjom u Skodi
« Odgovor #10 poslato: 10. Jul, 2021. 07:20 »
Dosta automobila je unisteno na aerodromu. Izgleda da je ova godina za skodu daleko losija od 2020.

Van mreže slobodanalex

Odg: Problemi sa proizvodnjom u Skodi
« Odgovor #11 poslato: 10. Jul, 2021. 07:56 »
Nije to nista, samo malo da se ispolira i bice kao nov...  :))
  • Vozi: ŠKODA SUPERB COMBI 2.0 TDI STYLE 2017 Lava Blue

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Problemi sa proizvodnjom u Skodi
« Odgovor #12 poslato: 10. Jul, 2021. 19:33 »
Sve ce to da se salje na Balkan, ne brinem ja za njih  :))
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže Karlheinz

Odg: Problemi sa proizvodnjom u Skodi
« Odgovor #13 poslato: 02. Avg, 2021. 08:40 »
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Na mreži m@c|-|oR

Odg: Problemi sa proizvodnjom u Skodi
« Odgovor #14 poslato: 02. Avg, 2021. 15:05 »
Kod drugih proizvođača je situacija još gora.
Zato je Yazaki otpuštao radnike onomad u Šapcu - Mercedes smanjio porudžbine za 16% u narednim mesecima.
  • Vozi: Superb III FL, 2.0 TDI 4x4



Pretraga foruma [Google]