Autor Tema: Octavia 4 facelift  (Pročitano 4154 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže fobia24

Odg: Octavia 4 facelift
« Odgovor #30 poslato: 16. Feb, 2024. 14:34 »
Oktavija je povucena iz konfiguratora, samim tim i iz prodaje u Sloveniji iznenada od pocetka februara. Trebalo je da bude dostupna za narucivanje do kraja aprila. Sada ce biti rupa u prodaji u minimum 3 meseca. Marketing u skodi izgleda vode ljudi koji su intulektualni invalidi. Kada su vec povukli ranije iz konfiguratora pre facelift, mogli su barem otvoriti narucivanje facelift modela jer i onako ne mogu dostici popularnost koju je oktavija imala u MK3 verziji. Proizvodna traka za oktaviju je do 2019 bila rezervisana samo za oktaviju i u potpunosti iskoriscena. Nakon konstantnog pada potraznje je linija popunjenja tako sto su na nju ubacili eniak. Od skoro je na istu liniji i fabija i jos poneki modeli.

Van mreže fobia24

Odg: Octavia 4 facelift
« Odgovor #31 poslato: 02. Mar, 2024. 14:05 »
Prve isporuke tek od kraja juna i pocetkom jula. Brze BYD izgradi fabriku u Madjarskoj nego sto oni prilagode traku za facelift.

Van mreže varicak

Odg: Octavia 4 facelift
« Odgovor #32 poslato: 19. Mar, 2024. 09:37 »
Pojavila se FL u konfiguratorima, Češka, Nemačka, Italija,...

Van mreže fobia24

Odg: Octavia 4 facelift
« Odgovor #33 poslato: 04. Apr, 2024. 09:19 »
Izasla u konfiguratoru u Sloveniji, cenovnika jos nema. Startna cena za jaci 1.5 tsi je blizu 28000e. Upozoravaju u app da odredjena oprema zbog tehnickih problema u proizvodnji nece biti isporucena pre Q3 i Q4.
Mislio sam da narucim karavan odmah, ali moracu da odlozim sve zbog jakih startnih cena. Sacekacu da vidim kada stigne 1.5 115KS i ako bude nizi paket opreme. Za radni auto mi treba osnovna oprema uz Canton, dvoslojna stakla i usb u retrovizoru.
Brine me kako ce se odraziti na rokove isporuke premestanje oktavije iz Mlade Bolesave u Knansiny ciji su proizvodni kapaciteti bili na 100% pre premestanja superba, a znamo da je superb vukao 3x manju proizvodnju od oktavije. Sada ce u M.B biti neiskorisceni proizvodni kapaciteti za elektro modele. Nije mi jasan takav sulud potez u ovom momentu. Koliko vidim imaju u planu da oktaviju drze povucenu iz prodaje u velikom broju zemalja i da je pustaju postepeno do kraja godine, verovatno zbog pomenutog seljenja montaznih linija. Ja cu cekati najvise jos mesec dana za narucivanje nizeg paketa jer nemam vise vremena.

Van mreže Filip BG

Odg: Octavia 4 facelift
« Odgovor #34 poslato: 04. Apr, 2024. 10:09 »
Ako ti je za utehu, Oktaviju 4 facelift će, u fabrici u Kvasiniju, sklapati radnici koji su sklapali Superb 3, a oni su najbolje što Škoda ima.
  • Vozi: Superb 2.0 TDI 2014

Van mreže KarlheinzZapočeo temu

Odg: Octavia 4 facelift
« Odgovor #35 poslato: 09. Apr, 2024. 15:22 »
Škoda Auto pokreće proizvodnju osveženog modela Octavia.
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+



Pretraga foruma [Google]