Autor Tema: Skoda Kamiq 1.0 Gtec Metan CNG  (Pročitano 416 puta)

0 članova i 10 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži Br@n@Započeo temu

Skoda Kamiq 1.0 Gtec Metan CNG
« poslato: 17. Jan, 2024. 00:10 »
Pozdrav svima!
Da li je neko pazario Kamiq-a 1.0 TSI na fabrički CNG ili može nešto reći bliže o istom? Vidim da ih ima po oglasima (mahom iz Italije) sa relativno malom kilometražom ( ispod 20.000km) i dobrom opremom. Skoro kada sam pitao u Škodinom salonu u Galeriji rekli su mi da više nemaju u ponudi Kamiq na CNG. Kao imali su ranije, imali su dosta reklamacija (čitaj kvarova) pa su ga povukli iz ponude. Prodavac mi tom prilikom nije delovao baš najubedljivije što se tiče mana modela na metan, više mi je delovao da hvali ono što trenutno ima u ponudi čiste benzince 1.0 TSI i 1.5 TSI...

Van mreže fobia24

Odg: Skoda Kamiq 1.0 Gtec Metan CNG
« Odgovor #1 poslato: 17. Jan, 2024. 07:00 »
Laze za medalju. Kad pojma nema sta da kaze jer radi svoj posao preko one stvari, onda nalupeta ono sto mu je najlakse. Povukla ga je skoda i ne samo njega vec sve modele na CNG jer im se nije isplatilo vise da ih prave u malim serijama.

Na mreži Br@n@Započeo temu

Odg: Skoda Kamiq 1.0 Gtec Metan CNG
« Odgovor #2 poslato: 17. Jan, 2024. 07:41 »
Pa da, takav nekakav utisak je i meni ostavio taj prodavac. Ono u fazonu kad nešto nema u ponudi ajde to da ocrnim, i naravno momentalno nahvalim isključivo ono što trenutno imam u ponudi. Pored toga što je izjavio da Kamiq sa DSG-om troši nekih 1,5 do 2l više u odnosu na manuelca bilo mi je odmah jasno da nema pojma u čemu priča... Elem do sada nisam ni od koga čuo niti negde pročitao negativne komentare za O3 sa fabričkim metanom u varijanti sa 1.4/1.5TSI motorom, pa sam pomislio da ni ovaj 1.0 TSI (G-tec) na metan ne bi trebalo da bude loš. Kakvi su generalno utisci o Kamiq-u na CNG i da li su zabeležene neke dečje bolesti do sada sa tim motorom? Meni se lično ne sviđa jedino što taj motor ima nekih 20-tak konja manje od benzinske 1.0 TSI varijante i isto toliko manje konja od 1.4 G-tec na O3, ali kapiram da tih 20ks Kamiq neutrališe svojom manjom veličinom/masom u odnosu na Octavia-ju i naravno činjenica da 1.0 TSI u odnosu na 1.4/1.5 TSI ima 3 cilindra (ako taj cilindar manje u današnje vreme uopšte i predstavlja neki minus)...

Van mreže che_guevara

Odg: Skoda Kamiq 1.0 Gtec Metan CNG
« Odgovor #3 poslato: 17. Jan, 2024. 08:25 »
ako ti je za taksi ili neki posao onda je ok da tražiš cng, ali ako ti je za običnu upotrebu ne znam koji će ti đavo to
  • Vozi: Škoda Kamiq 1.0 81/110 i Hyundai i20 1.25

Na mreži AleksandarAca

Odg: Skoda Kamiq 1.0 Gtec Metan CNG
« Odgovor #4 poslato: 17. Jan, 2024. 09:50 »
Mana im je jedino mali domet - oko 400km max kombinovano na benzin i metan.

Na mreži Mareska

Odg: Skoda Kamiq 1.0 Gtec Metan CNG
« Odgovor #5 poslato: 17. Jan, 2024. 13:03 »
Da istina je gomila reklamacija,ali uglavnom na menjac.
  • Vozi: Passat

Na mreži Br@n@Započeo temu

Odg: Skoda Kamiq 1.0 Gtec Metan CNG
« Odgovor #6 poslato: 17. Jan, 2024. 13:59 »
@che_guevara
Ne treba za taxi, samo na metan je više nego duplo jeftinija vožnja, a ako CNG verzija nema neke velike boljke zašto se ne voziti za manje para, a nabavna cena polovnjaka na CNG nije mnogo veća od benzinske.

@AleksandarAca
Da, rezervoar za benzin je prilično mali. Valjda oko 9 litara, dok na metan bi trebalo da je 15kg. A sa tih 15 kg bi trebalo da može da se pređe bar 350 km, što i nije tako malo s obzirom dai mi pumpe gde mogu da sipam metan nisu  daleko...

@Mareska
Reklamacije na DSG ili manuelni menjač? Mada nisam video da imaju metan Karoq sa DSG menjačem...

Van mreže Sone

Odg: Skoda Kamiq 1.0 Gtec Metan CNG
« Odgovor #7 poslato: 20. Apr, 2024. 10:01 »
Pozdrav kolege

Da li neko vozi Kamiq 2021 na fabricki metan cng.

Vozio sam auto nekih 2000km u Nemackoj sa njihovim metanom i nije uopste trosio benzin ,samo metan.

Sada kada sam presao narednih 2500km u Srbiji,potrosio mi je 1/4 benzina,bar 2L.

Bez klime,da ne bude zabune.

Nekad ga vozim normalno,nekad ga malo nagazim.

Tripujem se ,posle ostavljanja auta kod jednog majstora ,da se sve desava.

Hvala na svakoj pomoci
  • Vozi: Kamiq

Na mreži AcoSk

Odg: Skoda Kamiq 1.0 Gtec Metan CNG
« Odgovor #8 poslato: 21. Apr, 2024. 00:49 »
Fabricki metan (kao sto je na tom autu) ne trosi benzin dok radi na metan. Kao sto si i sam primetio.
To sto sad trosi, ili nesto nije u redu ili nisi dobro otpratio.
Opet, kao sto znas, na benzinu je samo nekoliko km (nekad i krace) posle punjenja metana.

Van mreže Sone

Odg: Skoda Kamiq 1.0 Gtec Metan CNG
« Odgovor #9 poslato: 21. Apr, 2024. 15:49 »
Nisam Skode ranije vozio, dobro samispratio skalu od benzina, pokazuje da je potrosio oko 1.5-2L za nekih 5000km,bilo je nesto voznje pod klimom,ali ne preterano(ne znam da li Skoda trosi benzin za rad klime ili metan).

Sto se tice Fiata,Opela na metan znam kako se ponasa.



  • Vozi: Kamiq

Na mreži AcoSk

Odg: Skoda Kamiq 1.0 Gtec Metan CNG
« Odgovor #10 poslato: 21. Apr, 2024. 16:44 »
Kako mislis da trosi benzin za rad klime...
Uvek radi i pali na metan.
Opet kazem, ili nesto nije u redu sa autom ili nisi lose ispratio (ako ti je rezervoar za benzin onaj od 10ak litara, vrlo lako moze čovek da se preracuna tj. da "skala" za benz pokaze manje ili vise od stvarnog stanja.
Svakako na 5000km mora da potrosi malo benzina, jer u gore pomenutim slucajevima radi na benzin.

Ja bih na tvom mestu napunio benz pun do cepa i otpratio.

Na mreži Bingodalton

Odg: Skoda Kamiq 1.0 Gtec Metan CNG
« Odgovor #11 poslato: 21. Apr, 2024. 22:30 »
Bolje i da trosi benzin, jer ne znam kakav ce biti nakon 10.000km. To je pretpostavljam 3-6 meseci voznje, a ove mesavine sa nekim % etanola degradiraju vec nakon 1-3 meseca. Valja malo poterati i na benzin.

Van mreže hirurg

Odg: Skoda Kamiq 1.0 Gtec Metan CNG
« Odgovor #12 poslato: 22. Apr, 2024. 09:14 »
Vec nakon 30 dana opadaju vrednosti benzina...
  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020

Van mreže Sone

Odg: Skoda Kamiq 1.0 Gtec Metan CNG
« Odgovor #13 poslato: 23. Apr, 2024. 14:40 »
Hvala vam svima na odgovorima.

Definitivno moram pronaci jos nekoga ko vozi isti auto,da uporedimo.

Svi ste u pravu, posebno kolega sa informacijom da benzinu u rezervoaru,stajanjem opada vrednost.

9L staje u ovaj rezervoar, napunjen je pre nekih sigurno 3 meseca,mozda i vise.

Verovatno je izgubio na kvalitetu od stajanja.

Ja cu da testiram do kraja dok bukvalno
Ne  nestane  benzina, i na kraju cu videti koliko km cu preci na metanu + tih 9L benzina.

Po trenutnoj situaciji na skali benzina,potrosio je nekih 2L benzina(400din)na 5000km predjenih a metana za tih 5000km je  potrosio 250kg(32500din).

Ukupno 33000din kosta 5000km predjenih
  • Vozi: Kamiq

Na mreži Br@n@Započeo temu

Odg: Skoda Kamiq 1.0 Gtec Metan CNG
« Odgovor #14 poslato: 25. Apr, 2024. 21:15 »
Pa dobro za 5000km ako si potrošio samo 2 litra benzina to je ništa. Svakako na benzin bi trebalo da radi samo kada potrošiš sav metan u bocama. Treba natempirati baš uvek da sipaš metan pre nego što se potroši ili da ti je metanska stanica uvek usput kako ne bi vozio na benzin. Mada mislim da je poželjno voziti na benzin bar malo posle svakog potrošenog rezervoara metana, jer benzin je kvarljiva roba - ne valja da stoji u rezervoaru duže od par nedelja...Inače kako si zadovoljan sa Kamiq-on na metan? Da li taj motor ima dovoljno snage i kako se ponaša motor sa 3 cilindra male kubikaže za turbinom na metan?



Pretraga foruma [Google]