Autor Tema: Octavia A8 pritisak u gumama  (Pročitano 1474 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže GixxerZapočeo temu

Octavia A8 pritisak u gumama
« poslato: 17. Sep, 2021. 07:17 »
Sa obzirom da sam vozio A7 iz 2016 sa motorom 1.4 TSI a sada A8 1.5TSI nešto mi ovi preporučeni pritisci u gumama na stickeru deluju visoki. Na A7 na R16 ako se ne varam bilo je 2.2 a sada na A8 sa 205/55/17 napred 2.6 a nazad 2.8.
Gume su Michelin Primacy 4 S1.
Auto se 90% vožnje koristi bez tereta i putnika.
Logično je da se ako se auto optereti da pritisak ide gore, ranije je bio i neki Eco pritisak.
Hteo bi da spuštam pritisak ali se dvoumim da ne oštetim nove gume.
Da li imate neka iskustva sa A8 i zašto je sada pritisak koji se preporučuje otišao toliko gore?
Na netu nema tih saveta/informacija, odziv pretrage je obično da pritisak ide 30-35PSI (2,0-2,4 Bar)
 
  • Vozi: Škoda Octavia A8, 1.5TSI

Van mreže observer

Odg: Octavia A8 pritisak u gumama
« Odgovor #1 poslato: 17. Sep, 2021. 12:07 »
Sigurno bar 20 godina unazad pumpam gume na +30% veći pritisak od preporucenog, najcesce na 3,0 bara (zbog potrosnje i habanja guma), nikakav problem. Ionako to sto naduvam za 4-6 meseci spadne na "preporuceni" nivo, pa prakticno pola godine vozim na visem pritisku a pola na "normalnom".
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Van mreže GixxerZapočeo temu

Odg: Octavia A8 pritisak u gumama
« Odgovor #2 poslato: 17. Sep, 2021. 12:48 »
Hvala za komentar ali ovde se radi o kompromisu između udobnosti i potrošnje gume.
Kada su brzine male (gradske) ako je pritisak preveliki udarci na rupe i neravnine se mnogo više osećaju nego kada je pritisak niži.
Stiče se utisak da je auto neudoban.
Pod teretom i autoputem sam išao sa 2,8/3,2 ali kada se vratim u gradski ritam više mi odgovara da guma popije deo neravnina a ne samo oslanjanje.
  • Vozi: Škoda Octavia A8, 1.5TSI

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Octavia A8 pritisak u gumama
« Odgovor #3 poslato: 17. Sep, 2021. 12:55 »
Isprati sta je fabrika napisala i ne brini. Eventualno ako si vecinom u autu sam ili dvoje mozes sve na 2.5 jer nemas toliko opterecenje pozadi
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže GixxerZapočeo temu

Odg: Octavia A8 pritisak u gumama
« Odgovor #4 poslato: 17. Sep, 2021. 13:02 »
Isprati sta je fabrika napisala i ne brini. Eventualno ako si vecinom u autu sam ili dvoje mozes sve na 2.5 jer nemas toliko opterecenje pozadi
To mi je bila ideja da spustim pa da probam imajući na umu gradsku vožnju i malo opterećenje.
Hvala  bravo2
  • Vozi: Škoda Octavia A8, 1.5TSI



Pretraga foruma [Google]