Autor Tema: Škoda KODIAQ - slike i video  (Pročitano 16535 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Peja

Odg: Škoda KODIAQ - slike i video
« Odgovor #105 poslato: 04. Dec, 2017. 13:26 »
Ali naziv boje Orange, šta je narandžasto kod ove boje wac1
"Prava" narandzasta sigurno nije, ali dojam veoma zavisi od svetlosti, fotoaparata i kalibrisanosti monitora na kome sliku gledas.
  • Vozi: Kodiaq 2.0 TDI DSG FWD, Hyundai i20 BC3, Dacia Logan 1.4 MPI

Van mreže vnov

Odg: Škoda KODIAQ - slike i video
« Odgovor #106 poslato: 04. Dec, 2017. 15:33 »
Sad sam gledao slike škoda i na starijim generacijama, nema tu ni N od narandžaste, nisu mi jasne te boje kod škode kao i one dve metalik bele, isto kao i ova narandžasta te su metalik  samo u laboratorijskim uslovima sa ultra mega giga osvetljenjem i to pod specijalnim uglom kad gledaš  =)). Isto i sa Lava blue na suncu je prelepa kako nema sunca ninašta ne liči.
  • Vozi: KAROQ FL, Ex KODIAQ, Ex Octavia A5 FL 1.4TSI ELEGANCE + RS LOOK

Van mreže Maksimus

Odg: Škoda KODIAQ - slike i video
« Odgovor #107 poslato: 04. Dec, 2017. 17:29 »
Tako npr ona korida crvena je uzivo smesna a na slikama izgleda vrh,onda ta plava po oblacnom isto izgleda jako tunjavo.
Sto se belih tice,ona candy white je zuckasta i meni se ne dopada,podseca me na sluzbene automobile (posto stvarno mnogo sluzbenih skoda je upravo u toj boji). Ona moonwhite metalic je plavkasta,izgoeda mnogo bolje od ove candy ali moj favorit je laser white,ona nije metalik ali je bas bas bela,kao sneg,odlicno izgleda . Ona tamno siva mi se svidja (kao dejanov superb),on braon mnogo lepo stoji l&k superbu,ali meni se za sportline najvise svidela crna,a i lepa je u svakoj prilici (a na suncu se preliva jer je jedina perla u ponudi). Mana je sto se prlja opasno.
Dragon green izgleda mnogo zuto,ali voleo bih da vidim ovu novu velvet red,bas me zanima kako ce da izgleda uzivo.
Meni se u rs varijanti mnogo svidja ona drecava zelena,ali ona plava je mozda i najlepsa u skodinoj ponudi.

Van mreže Peja

Odg: Škoda KODIAQ - slike i video
« Odgovor #108 poslato: 15. Jan, 2018. 10:35 »
  • Vozi: Kodiaq 2.0 TDI DSG FWD, Hyundai i20 BC3, Dacia Logan 1.4 MPI

Van mreže Maksimus

Odg: Škoda KODIAQ - slike i video
« Odgovor #109 poslato: 15. Jan, 2018. 10:43 »
Iskreno-uzasno je,jos ovako mali,nisu ruzni koliko su visak. Na sportline kodiaqu su lepo odradili zadnji branik(ofarbali ga u boju karoserije,stavili lajsnu koja podseca ali jasno se vidi da nije izduv). Jedva cekam vrs,nadam se da ce on imati funkcionalne izduve.
Sad se setih dogadja od pre neko vece,vidim superb 3 i ima izduve,pomislim super,konacno jedna 280tka. Medjutim primetim da nema 4x4 znak,pogledam bolje kad ono nalepljeni zavrseci izduva na onaj plasticni difuzor  =))

Van mreže Maksimus

Odg: Škoda KODIAQ - slike i video
« Odgovor #110 poslato: 15. Jan, 2018. 10:51 »
https://www.google.rs/search?q=skoda+kodiaq+sportline&client=ms-android-samsung&prmd=inv&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwig5PvL1tnYAhWlJ5oKHds-BDMQ_AUIESgB&biw=360&bih=560#imgrc=TatzhfsChcdB6M:
Mada iskreno mi se ne svidja ovaj trend koji je krenuo sa fejk izduvima (pa i ovim lajsnama) jer koliko uopste moze da ih kosta pravi dupli izduv,a koliko bolji utisak ostavlja.
I koliko dobro izgleda ovaj crveni na slikama,a pre neki dan na semaforu je stao crveni kodiaq pored mene(style) i bukvalno mu ni jedna boja ne stoji gore   :(

Van mreže Peja

Odg: Škoda KODIAQ - slike i video
« Odgovor #111 poslato: 15. Jan, 2018. 10:53 »
Sta je to "pravi izduv"? To je, po meni, gola cev koja izlazi negde iz automobila. Bilo gde. Cak i ono sto Pirke kalemi je FAKE izduv, jedino sto ima funkcionalnost. Ukrasni totalni fake se barem nikada nece uprljati od "cistih" VW izduvnih gasova.

Ako se odlucim za Karoq, ovako nesto ce biti must jer su zadnji kraj bas utupili koliko je prost.
« Poslednja izmena: 15. Jan, 2018. 11:00 Peja »
  • Vozi: Kodiaq 2.0 TDI DSG FWD, Hyundai i20 BC3, Dacia Logan 1.4 MPI

Van mreže Maksimus

Odg: Škoda KODIAQ - slike i video
« Odgovor #112 poslato: 15. Jan, 2018. 10:58 »
Slazem se,gotovo sve skode su bas dobile nekako prazne zadnje krajeve,pocev od superba pa do karoka(sportline,gde je dostupan, popravlja stanje) . Aj bar da su ih ofarbali u boju auta,nego ostave veliki komad crne plastike bez ikakvog detalja.
Pa da,jedini pravi izduv je cev. Pravi dupli-dve odvojene cevi (po jedna na svakoj strani) iz kojih bije dim  :B=) .
Sad se setih da passat bitdi nema duple izduve (ima fejk,ali je cev ista kao kod mene,savijena u desnoj strani) tako da nadajmo se za kodiaq vrs,ali mrka kapa.

Van mreže aleksandarzlatic

Odg: Škoda KODIAQ - slike i video
« Odgovor #113 poslato: 16. Jan, 2018. 21:12 »
Fake izduvi jesu trend, nekom autu lepo stoje, nekome ruzno, zavisi i sta se kome svidja, sve je stvar ukusa.

Pirke pravi rayne vrste izduva, od ukrasnih nastavaka pa do ozbiljnih promena izduvnog sistema, downpipe-a i slicno, tako da to nisu fake iyduvi vec imaju svoje ime...

Evo recimo, ja sam na svoju O3 stavio ukrasne izduve, 2 cevi preseka 76mm i po meni to je to, naravno stvar ukusa, ali to nije fake izduv vec pravi, kroz njega izlazi ono malo gasova sto pravi moj maleni ekoloski TSI motor...

Naravno, u usporedjivanju sa dizelima, jedva da se nesto i dimi iz njega, ali to je karakteristika tog motora.
  • Vozi: Renault Kadjar 11.2019. 1.5 DCI 260Nm/115HP Business Edition paket

Van mreže Maksimus

Odg: Škoda KODIAQ - slike i video
« Odgovor #114 poslato: 16. Jan, 2018. 21:50 »
Pa naravno da to jeste pravi izduv,jedino sto nije pravi izduv je plastika iz koje nista ne izlazi. Ako je cev i iz nje čadi,to je pravi auspuh  :B=)

Van mreže Peja

Odg: Škoda KODIAQ - slike i video
« Odgovor #115 poslato: 17. Jan, 2018. 10:36 »
Sve je to ukras, bolja funkcionalnost postignuta nije. Ukras je ukras, da l' Pirke il' plastika... i dalje je samo ukras.
  • Vozi: Kodiaq 2.0 TDI DSG FWD, Hyundai i20 BC3, Dacia Logan 1.4 MPI

Van mreže Maksimus

Odg: Škoda KODIAQ - slike i video
« Odgovor #116 poslato: 17. Jan, 2018. 11:06 »
Pa nisi bas u pravu,jel tom logikom npr ako se odradi komplet drugi izduv na nekom autu to je opet samo ukras jer nije fabrika(npr da se stavi quad izduv na rs6). To kod pirketa je pravi izduv,jednostavno funkcionalan je i to je to,nema sta da bude funkcionalnije ili manje funkcionalno(a moze biti ukras samo u smislu izgleda lepse). A nalepljena plastika u obliku auspuha je laznjak i to je to.
Inace na rednim motorima i nema prakticnog smisla stavljati duple izduve(osim ako imaju neku bas veliku snagu),oni imaju smisla na V motorima. Pogotovo jer na npr superbu 280ks "dupli" izduv je u stvari jedna cev koja se kod zadnje osovine deli na 2,tako da je vise manje jedino estetika cilj.

Van mreže Peja

Odg: Škoda KODIAQ - slike i video
« Odgovor #117 poslato: 17. Jan, 2018. 11:15 »
Preraditi kompletan izduv, od motora do zadnjeg branika je jedno (dobije par procenata vise snage pri visokim RPM i drugaciji zvuk), a napraviti racvu + ukras na zadnijh 5 cm izduvnog sistema je nesto sasvim drugo (funkcionalno ne dobijas NISTA, vec samo ukras, a sto je lepse ne skodi vec koristi).
  • Vozi: Kodiaq 2.0 TDI DSG FWD, Hyundai i20 BC3, Dacia Logan 1.4 MPI

Van mreže Maksimus

Odg: Škoda KODIAQ - slike i video
« Odgovor #118 poslato: 17. Jan, 2018. 12:05 »
U 90% slucajeva se ne dobije nista osim boljeg zvuka(pardon,izmenom downpipe-a i izbacivanjem katalizatora na jacim masinama moze da se dobije nesto na snazi,mada je zvuk opet primarna stavka),ali jednostavno ne moze se staviti jednakost izmedju plastike nalepljene na branik koja treba da lici na auspuh i prerade nastavka na samoj izduvnoj cevi(da postane vidljiv),zar ne?

Van mreže Maksimus

Odg: Škoda KODIAQ - slike i video
« Odgovor #119 poslato: 17. Jan, 2018. 12:15 »
Ne radi mi edit,ako kazes nisu funkcionalni u smislu poboljsanja performansi-slazem se,nisu,ali mi je lepljenje imitacije mnogo losija varijanta od prerade nastavka (ovo drugo je bolji ukras).



Pretraga foruma [Google]