OSTALI FORUMI > Off Topic

Koji sat nosite, i koji bi ste nosili? :-)

(1/24) > >>

Turbo:
Ovo mi je nekako srodna tema sa automobilima, pa budući da volim satove ovde ću predstaviti neke svoje sadašnje i bivše komade. Oni su mi uz kaiš i naočare jedini prihvatljiv nakit za muskarca.

Ovako sam počeo, prvi sat, mlad i neiskusan, imao sam 20 godina i hteo mešto glomazno i vrišteće pa je došao ovaj Fossil Twist Me1074, prodao sam ga prosle godine. U originalu je imao kožni kaiš koji je propao pa je stavljen čelični 'mesh'.

Posle je došao prvi G i to legendarni DW6900-1V. Od 2010. ga i dalje rado nosim i u odličnom je stanju budući šta je prošao. Dodat mu je Face protector.

Zatim duža pauza pa prvi mehaničar i to automatik, poznati Seiko SKX007 Diver na Jubilee solid stainles steel narukvici. Mehanizam je Japan made 7s26, Seikov neuništivi workhorse. Žuri oko 3-5 sekundi na dan što je odličan rezultat za ovu klasu mehanizama. 21 rubin, ušrafljujuća krunica, brzi dan-datum.

Zatim dobio od oca Raketu 24H sa World Timerom. Brojčanik ovakav zbog polarnih noći da bi uvek znao koje je doba dana. Bila je pokvarena, časovničar lako sredio i naštelovao, servisirao mehanizam i radi ko zmaj. Mehanizam je pouzdani navijač 2623H. sa 17 rubina i oko 46h rezerve snage max. Navijen. Odstupanje u rangu dve sekunde na dan. Sat je stariji od mene par godina tj ima 27 godina.

Zatim i prvi Swiss Made sat, Edox u kome kuca ETA 2789.1 Automatik. Prvi mehanizam na svetu sa Quick Day-Date komplikacijom. Obeležena krunica. 28.800bph. Servisiran i nosi se dosta. Poklon Iračkih pitomaca mom dedi koji ih je tada obučavao za rad na PVO sistemu S-125.

Počela je ljubav prema ruskim satovima i nabavljem je prvi Vostok Amfibija Ministarskiy 710 Ronilački sat ruskog ministarstva odbrane, konkretno ronilačkih diverzanata. Meh. Vostok 2416B.

Zatim jos jedan Vostok Amfibija 420 ronilac ali ovaj put navijač 2414A. O ovom modelu i kako je nastao opširnije kasnije.

U nastajanju je jos jedan jako redak Vostok, tj restaurira se, trenutno mehanizam na servisu, a treba da se radi i custom kožni kaiš. Bice slika.

I sledeći koji nabavljam je Orient Union Automatic.












Huawei P6 TT

Turbo:
Zaboravio sam jos jedan Casio G-Shock G-8900

I Orient Union


Huawei P6 TT

WEST 014:
Casio obozavam a trosim ova 2 modela. Slike su sa neta. Inace pre sam imao Fossil.





how to do a screen shot

Turbo:
Edifice je sjajan, stric ima Red Bull Limited Edition, jedan od Limitiranih modela i jako je ozbiljan sat. A ćale nosi Pro-Trek i Casio DW290 :)

djordjebg:
Ovaj ruski Raketa je bas lep, najlepsi je od svih. Digitalne bas ne volim, mada nekada su mi se dopadali.
Citizen satovi su po mom ukusu, imaju prelepih modela.

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju