Autor Tema: Ukljuciti Lane Assist i TSR  (Pročitano 6741 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži BingodaltonZapočeo temu

Ukljuciti Lane Assist i TSR
« poslato: 03. Apr, 2020. 12:21 »
Vec neko vreme istrazujem i nisam siguran sa cime bih mogao na Superbu III ukljuciti Lane Assist i TSR. Mozda su to dva najveca zahteva pored nekih sitnica poput DRL u meniju i slicnog.

Opcija 1: Klon iz Kine Hex-Can-V2 (sto je izlgeda Hex-Can). Neki rade dobro, neki ne rade dobro. Neki pobrljave, sto bas ne bih voleo.
Opcija 2: Kupiti kod nas Hex-Can. Verzija koja radi sa RossTech softverom.
Opcija 3: Original Hex-Can-V2

Poslednja opcija sigurno radi.
Ali ove prve dve me bune. Na stranim forumima vidim da Hex-Can moze da ima problem sa automobilima proizvedenim nakon 2015. godine. RossTech takodje to navodi, specificno izdvaja Q7 i A4, ali takodje kaze da postoji mogucnost da ne moze da se pristupi nekim modulima sa dosta opreme.

Totalno mi je nejasno sada da li cak i originalni Hex-Can moze da radi sve na Superbu iz decembra 2016. ili nesto nece raditi. Da li je ipak potreban V2?

Van mreže Super 20

Odg: Ukljuciti Lane Assist i TSR
« Odgovor #1 poslato: 03. Apr, 2020. 13:35 »
Nemas line assist a hteo bi da ga ukljucis? I ja imam superb iz 2016g ako uspes pisi kako si to uradio. Mada mislim da auta koji to nemaju nije to da je samo ta opcija zakljucana. Koji nivo opreme je tvoj superb?
  • Vozi: Superb

Na mreži BingodaltonZapočeo temu

Odg: Ukljuciti Lane Assist i TSR
« Odgovor #2 poslato: 03. Apr, 2020. 13:47 »
Ako imas A5 kameru onda mozes ukljuciti (mislim da treba i ACC). Za Traffic Jam Assist mora biti DSG.
A5 kamera je trouglasta ona. Recimo ako imas prepoznavanje znakova (ne ono u navigaciji) ili High Beam Assist (Light Assist), tj automatska duga svetla onda moze.

Van mreže Super 20

Odg: Ukljuciti Lane Assist i TSR
« Odgovor #3 poslato: 03. Apr, 2020. 19:28 »
Nemam prepoznavanje znakova. Moja je ambition plus.

p.s. Suzuku swift, auto iz b segment u drugi pa navise paket opreme ima line assist.
  • Vozi: Superb

Na mreži BingodaltonZapočeo temu

Odg: Ukljuciti Lane Assist i TSR
« Odgovor #4 poslato: 03. Apr, 2020. 20:17 »
Nemas mozda znakove, ali imas automatsko dugo?

Ako imas kameru na sofersajbni onu trouglastu onda mozes i ove dve opcije da ukljucis. Mislim da za Lane Assist moras imati i adaptivni tempomat, ali mislim da ambition plus to ima.
Moj paket je neki Style uz nesto ekstra. Ne znam sta je tada bilo 2016., ali ima sve kao LK, sem Smart Light Assist i Park Assist u vidu hardvera.
A softverski fali jos i Lane Assist i TSR.

Nego niko da se javi ko je koristio vec VCDS da znam jel moze ili ne Hex-Can.

Van mreže Super 20

Odg: Ukljuciti Lane Assist i TSR
« Odgovor #5 poslato: 04. Apr, 2020. 11:34 »
Naravno da imam adaptivni tempomat. Nemam automatska duga svetla. Kod mene su adaptivni bixenon svetla.
Verovatno nemam tu kameru. Tebi srecno sa aktivacijom line assist :)
  • Vozi: Superb

Van mreže Maksimus

Odg: Ukljuciti Lane Assist i TSR
« Odgovor #6 poslato: 04. Apr, 2020. 14:32 »
Moze da se otkljuca line assist ako auto ima kameru u soferci(ugradjena u "bazu" ujutrasnjeg retrovizora). Lako se vidi spolja,a moze se prepoznati i po tome sto je baza unutrasnjeg retrovizora dosta masivnija.
Inace ima ljudi koji usluzno otkljucavaju te stavke opreme,ne moras kupovati dijagnostiku samo zbog toga.
Takodje bi upozorio da taj line assist ume da bude naporan,licno ga nisam probao u superbu,ali u mercedesu je po defaultu ukljucen i onda stalno pisti i ne da autu da predje liniju. A isto kao i start-stop automatski se aktivira novim startom motora,ne ostaje ugasen.

Van mreže fobia24

Odg: Ukljuciti Lane Assist i TSR
« Odgovor #7 poslato: 04. Apr, 2020. 14:46 »
Kako Maksimuse, ja imam tu kameru u retrovizoru u O3 RS 2018 i nemam line assist? Probao je MTL u Slo i rekao da ne može bez kamere - radar u masci.

Van mreže Maksimus

Odg: Ukljuciti Lane Assist i TSR
« Odgovor #8 poslato: 04. Apr, 2020. 16:15 »
Iskreno za o3 ne znam,ali znam da su i na briskodi otkljucavali ljne assist na superbu. Da li je radar neophodan-iskreno ne znam ali ne vidim zasto bi bio kada linije cita kamera. Mada s druge strane svaki superb u Evropi ima radar kao standardnu opremu(zbog NCAP zvezdica) tako da je moguce da ne znam za taj uslov jer nigde nije pomenut.

Van mreže Maksimus

Odg: Ukljuciti Lane Assist i TSR
« Odgovor #9 poslato: 04. Apr, 2020. 16:23 »
@fobia24
Sad bacih pogled kod tebe-tvoj auto nema tu kamericu koju treba da ima.


Evo kako izgleda ta trouglasta kamerica:




Na mreži BingodaltonZapočeo temu

Odg: Ukljuciti Lane Assist i TSR
« Odgovor #10 poslato: 04. Apr, 2020. 17:04 »
Moze da se otkljuca line assist ako auto ima kameru u soferci(ugradjena u "bazu" ujutrasnjeg retrovizora). Lako se vidi spolja,a moze se prepoznati i po tome sto je baza unutrasnjeg retrovizora dosta masivnija.
Inace ima ljudi koji usluzno otkljucavaju te stavke opreme,ne moras kupovati dijagnostiku samo zbog toga.
Takodje bi upozorio da taj line assist ume da bude naporan,licno ga nisam probao u superbu,ali u mercedesu je po defaultu ukljucen i onda stalno pisti i ne da autu da predje liniju. A isto kao i start-stop automatski se aktivira novim startom motora,ne ostaje ugasen.

Koliko sam upucen na Superbu ga ukljucis ili iskljucis u meniju. Tako da ga koristis ili ne.
Otkljucavaju naravno Lane Assist 80 eur, Traffic Signs 50 eur, Traffic Jam 100 eur (kazu od modela april 2017., a ono sto sam citao je da otkljucavanjem LA ako imas DSG radi ti i TJA).
Kad saberes to sve dobijes 230 eur, plus da im doplatis recimo 50 za DRL u meniju dosli smo na 280.
Originalni HEX-CAN-V2 je kod nas 300 eur (3 VIN varijanta). Kupicu ga sebi za te pare, skupo naplacuju kodiranje za nesto sto nadju na internetu i odrade za 10 min.

Van mreže Super 20

Odg: Ukljuciti Lane Assist i TSR
« Odgovor #11 poslato: 04. Apr, 2020. 19:04 »
Naterali ste me da izadjem u dvoristu i pogledam superb :) Ima neka kamera u retrovizor ali nema taj trougao koliko sto sam video sto je postirao kolega iznad. Za sto li je ta kamera u retrovizor poima nemam, za adaptivni tempomat ipak mislim da nije.
  • Vozi: Superb

Van mreže fobia24

Odg: Ukljuciti Lane Assist i TSR
« Odgovor #12 poslato: 04. Apr, 2020. 21:40 »
Ja sam mislio da se misli na senzor za svetla/kisu. Nisam ni znao da ima i kamera u retrovizoru.

Na mreži AcoSk

Odg: Ukljuciti Lane Assist i TSR
« Odgovor #13 poslato: 05. Apr, 2020. 00:36 »
Ja mislim da to nije kamera u retrovizoru, nego senzor za automatsko zatamnjenje unutrasnjeg retrovizora. On prati da li je napolju dan ili noc, da bi znao da li da zatamnjuje retrovizor ili ne.
Daj sliku da vidimo kako izgleda

Van mreže Maksimus

Odg: Ukljuciti Lane Assist i TSR
« Odgovor #14 poslato: 05. Apr, 2020. 03:10 »
Naterali ste me da izadjem u dvoristu i pogledam superb :) Ima neka kamera u retrovizor ali nema taj trougao koliko sto sam video sto je postirao kolega iznad. Za sto li je ta kamera u retrovizor poima nemam, za adaptivni tempomat ipak mislim da nije.
Ako nije kao na ovoj beloj sa slike onda bi to trebalo da je senzor za kisu.
A za adaptivni tempomat mu sluzi radar koji je ispod one plastike na sredini maske. Radar meri rastojanje od prepreka ipred auta,tako da procenjuje da li treba da uspori ili ubrza da bi odrzavao rastojanje ili pak da koci da spreci sudar.
Kamerica sluzi za prepoznavanje znakova,pracenje linija i automatska duga svetla,tako da nije vezana za klasicni adaptivni tempomat(ali jeste za traffic jam assist).

@Bingodalton Razumem da se pali kroz meni-ali da li je po defaultu upaljen ili pamti poslednje podesavanje. Eto konkretno u novoj a klasi svaki put kad sednem u auto moram nanovo da ugasim line assist jer se resetuje kad ugasis auto,kao i npr start stop s tim sto za razliku od start stopa koji ugasis pritiskom na dugme ovde kopas po meniju da ugasis. To kazem samo da te "upozorim" jer mene licno nerviraju ti sistemi koji ne pamte poslednje podesavanje.



Pretraga foruma [Google]