ŠKODA Modeli > FELICIA

Ventilator grejanja kabine ne radi

(1/2) > >>

trezor:
Ventilator poceo pre nekog vremena da smanjuje obrtaje, i sada je potpuno prekinuo rad. Molim Vas, dali je neko imao slicna iskustva, kako stici do elektromotora, da ga proverim, jer osigurac je ispravan. Ili je mozda nesto sa preklopnikom brzine okretaja elektromotora. Mislim da je to isti elektromotor koji leti vrsi ventiliranje vazduha u kabini, kao i za grijanje u zimskom periodu. Pozdrav i prijatno vece!

Vlada Gusar:
U pitanju je isti motor (i za zimu i za leto) , nije nikakav problem da ga stines. Imas opruzne zabice oko kucista (7-8 kom.) Skini ih pazljivo srafcigerom i dobices pristup motoru koji je koliko se secam vezan sa srafovima za kuciste.

ovako izgleda kad ga izvadis van

P.S.Nadam se da sam ti koliko toliko pomogao. Dalje rasturanje nije problem kad je van i ocisti sve koliko mozes oko motora i u samom kucistu.

dusko zemun:
svaka cast Vlado na opisu...
ja bih prvo zeleo da postavim neka pitanja?
da li se ventilator isto ponasa u svim brzinama ili samo u prve 3...
da li se cuje mozda neki zvuk u radu ventilatora koji se ranije nije cuo?
da li to ponasanje koje imate trenutno prati mozda i ckiljenje svetala?

sve najbolje
pozdrav

trezor:
Hvala puno, Vlado, sada imam startnu osnovu, probacu sutra da otvorim i da vidim sta je u pitanju, dali je motor ili je mozda nesto u vezi instalacije, jer mislim da struja prolazi preko releja i zavojnica, kako bi se obezbedile razlicite brzine na ventilatoru. Iskustvo cemo spodeliti ovde. Pozdrav i prijatno vece!

dusko zemun:
jedan savet pre pocetka rada i rasklapanje sve ove skalamerije, pogotovu po ovom hladnom vremenu nije bas preporucljivo...
sa desne bocne strane kuije grejanja u motornom prostoru izmedju akumulatora  kutije grejanja nalazi se jedan dzek sa dve zice... koji izlazi iz kutije grejanja...
potrebno je taj dzek rasklopiti i direktno spojiti plus i minus sa akumulatora sa tim dzekom... ako nakon tog spajanja motor ventilatora normalno radi, bez skripanja i ako ne dodje do zagrevanja zica kojim je kratko spojen ventilator, moze se smatrati da je motor ventilatora u najvecoj meri ispravan...
tek, ako sve ovo probate a problem i dalje postoji, onda treba pristupiti skidanju poklopaca i skidanju motorica
neka od iskustava govore da je remont dosta tezak, a skoro nemoguc, jer ne postoje rezervne caure ...
ono sto mozete odraditi po skidanju poklopca kutije grejanja je da proverite da li postoji radijalno pomeranje osovine na kojoj se nalze peraja ventilatora i da li postoji neki luft na toj osovini...
dalja demontaza, nece u mnogome da pomogne popravci ...

ako pak, sve radi na motoricu odlicno, potrebno je pomeriti akumulator i potraziti REOSTAT koji se takodje nalazi po desnoj strani kutije grejanja... njega je moguce testirati, ali treba pogledati i da li su kontakti na dzekovima u korektnom stanju...
problem sa prekidacem u kabini je najredji i skoro da se nikad nije desio...
dalje popravke na sistemu za ventilaciju o ovim danima zime ipak treba poveriti nekom poynavaocu ... ko je vec ranije rasturao sistem, jer je moguce da se napravi veca steta nego korist, nestrucnom demontazom ...

sve najbolje i puno srece

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju