Autor Tema: Popravka/zamena antene na Fabiji 3  (Pročitano 1286 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže vtomic85Započeo temu

Popravka/zamena antene na Fabiji 3
« poslato: 30. Maj, 2021. 19:52 »
Zdravo svima,

Uspeo sam da "overim" novu Fabiju, 10 dana staru...  >:(

Imam garažno mesto, tzv. "klackalicu", koja je po specifikaciji visoka 150 cm. Fabija je visoka 146 i kada odvrnem antenu ostaje samo ona crna plastika. Sve ukupno, auto sam bez problema uspeo da uparkiram i isparkiram svakodnevno prethodnih nedelju dana. Međutim, izgleda da je hidraulični sistem malo otkazao, pa se platforma malo spustila, tako da više ne izlazim ravno na beton već imam "stepenik", taman dovoljno visok da plastika na kojoj se drži antena zakači u gornju platformu. Rezultat je na slikama u prilogu. Plastika je polomljena, krov je izgreban i ulubljen. Plastiku mogu da namestim da stoji i antena funkcioniše (kablovi se srećom nisu pokidali), ali ne stoji čvrsto (verovatno zato što oblik krova više nije onakav kakav treba da bude).

Da li neko ima savet kako i gde ovo srediti?

Takođe, ako neko ima savet kako nastupiti pred firmom koja je uzela masne pare za ovaj pokušaj parking mesta, svaki savet je dobrodošao.

Hvala unapred.

  • Vozi: Škoda Fabia III 1.0 TSI DSG-7

Na mreži dixon

Odg: Popravka/zamena antene na Fabiji 3
« Odgovor #1 poslato: 30. Maj, 2021. 20:35 »
Је л ауто каско осигуран?

Van mreže Filip BG

Odg: Popravka/zamena antene na Fabiji 3
« Odgovor #2 poslato: 30. Maj, 2021. 21:50 »
Žao mi je što Vam se ovo dogodilo.
Ako je u pitanju novogradnja, a klackalica u garanciji (mlađa od 2 godine), tražite od firme od koje ste kupili parking mesto nadoknadu štete.
Ako ne žele da plate angažujte advokata i izađite pred njih sa tužbenim zahtevom.
Ako je valjano sročen, pravnik u firmi koja Vam je prodala stan će savetovati odgovorno lice da isplati štetu i izbegne sudski postupak.
  • Vozi: Superb 2.0 TDI 2014

Van mreže vtomic85Započeo temu

Odg: Popravka/zamena antene na Fabiji 3
« Odgovor #3 poslato: 31. Maj, 2021. 06:16 »
Је л ауто каско осигуран?
Nažalost ne, planirao sam da uzmem kasko ali nisam bio dovoljno brz...

Žao mi je što Vam se ovo dogodilo.
Ako je u pitanju novogradnja, a klackalica u garanciji (mlađa od 2 godine), tražite od firme od koje ste kupili parking mesto nadoknadu štete.
Ako ne žele da plate angažujte advokata i izađite pred njih sa tužbenim zahtevom.
Ako je valjano sročen, pravnik u firmi koja Vam je prodala stan će savetovati odgovorno lice da isplati štetu i izbegne sudski postupak.
Mislim da je klackalica napravljena pre manje od pola godine, tako da je sigurno u garanciji. Pokušaću, hvala.
  • Vozi: Škoda Fabia III 1.0 TSI DSG-7

Van mreže dexterslab011

Odg: Popravka/zamena antene na Fabiji 3
« Odgovor #4 poslato: 31. Maj, 2021. 14:41 »
Za pocetak mislim da bi bilo dovoljno (ako je firma odgovorna, tj. ako nije neki "ugledni srpski preduzetnik") da angazujete advokata koji ce sastaviti tzv. "advokatsku opomenu"... kao sto rece kolega, to bi trebalo da bude dovoljno da njihov advokat sedne sa vasim i da se dogovore oko resavanja sizuacije. Postoji velika verovatnoca da se oni nece upustati u sporove i da ce se resiti situacija. A sto se tice popravke auta, ne znam sta da vam kazem, imao sam slicna peh, odnosno "kockice" sa fasade zgrade su za vreme jakog vetra otpale sa zgrade i na 20ak mesta mi izubijale auto, krov, hauba, krila i razbijeno zadnje staklo. Elem, posto je kasko, a i bio je u garanciji, otisao sam u ovl servis. Naknadno sam saznao da oni daju limarske i lakerske radnje podizvodjacima... Malo je reci da nisam zadovoljan, stvarno malo... Od promasene boje, narandzine kore na mestima, nalivanja boje ma drugim, preko uprskanih plasticnih lajsni (onih crnih sjajnih pored vrata), pa sve do 3 nedelje cekanja na auto, bio sam besan i napravio scenu i apsolutno spreman da im ostavim auto, ali smo na kraju odustali (na nagovor zene) jer smo morali na more za manje od 5 dana... Uzasno iskustvo i ne ponovilo se.
« Poslednja izmena: 31. Maj, 2021. 14:48 dexterslab011 »
  • Vozi: Skoda Fabia 1.0 2016



Pretraga foruma [Google]