ŠKODA Octavia > OCTAVIA 2004-2013

Menjac nece u brzinu

(1/2) > >>

Luka4605:
Pozdrav svima, naime poslednje vreme primetio sam da kada potopim gas i hocu ds presaltam u vecu, nece da udje u brzinu. Desavalo mi se ranije, ali sam mislio ajde verovatno nisam lepo gurnuo u brzinu i nisam obracao paznju dok juce nisam imao istu situaciju gde sam potopio gas u drugoj i krenuo da prebacim u trecu i nece, kao u zid da guram. Probao jos jednom, nece i onda probao u drugu da vratim i iz drugog pokusaja uspeo. Nakon toga sve normalno. Desava se svaki 5 put kada ga potopim jace. Menjac je menjan komplet pre nekih 30,40. Takodje sam primetio nekada da kada ubacujem u rikverc zakrci iako je kvacilo stisnuto do kraja. Ako neko zna resenje ili je imao slican problem, svaki savet mi znaci jer nemam ni jednog majstora od poverenja. U pitanju je Octavia II 2008. Hvala na razumevanju

mar_cog:
Nosaci motora/menjaca su glavni osumnjiceni. Inace desava mi se potpuno ista stvar, ali sam resio tako sto ne potapam kao manijak i sve radi kako treba..

soneje:
A možda su i sajle koje pomeraju polugu oštećene.

Ljuba:
Po nekom starom pravilu glavni osumnjiceni je set kvacila. Da li je menjan prilikom promene menjaca?
Druga stvar moze biti cilindar kvacila. Sledeci put kad ti se desi da nece u brzinu probaj da "napumpas" pedalu kvacila 2-3 puta pa onda da ubacis u brzinu.

Ljuba:
A moze biti da je kolega soneje na dobrom tragu u smislu da kod skidanja sajli biraca na menjacu postoji procedura prilikom vracanja gde se opruge "resetuju" kako bi birac bio tacan kod "ubadanja" u brzinu.

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju