Autor Tema: Problem sa menjacem na tsi motorima?  (Pročitano 2977 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže nikola indjijaZapočeo temu

Problem sa menjacem na tsi motorima?
« poslato: 27. Jan, 2021. 19:19 »
Dali je neko imao problema sa menjacem na tsi motorima?
Cuo od servisera da ima dosta problema.
  • Vozi: skoda oktavia 3 1.2 tsi 105hp+seat cordoba 1.9sdi+fiat ducato 2.8 jtd

Van mreže Karlheinz

Odg: Problem sa menjacem na tsi motorima?
« Odgovor #1 poslato: 29. Jan, 2021. 07:39 »
Da li ti je rekao koji su problemi?
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Na mreži AcoSk

Odg: Problem sa menjacem na tsi motorima?
« Odgovor #2 poslato: 29. Jan, 2021. 11:47 »
Ja nisam procitao nigde na forumu da neko ima problem sa menjacem na nekom od novijih tsi. Valjda bi pisali ljudi da umaju problema nekih, nemam pojma...

Nikola, cuo si od ovlascenog servisa da ima dosta problema?

Van mreže lonely_wolf

Odg: Problem sa menjacem na tsi motorima?
« Odgovor #3 poslato: 29. Jan, 2021. 12:14 »
Pratim :)
Vozim istog pa me interesuje ova "problematika"... :( :-X

  • Vozi: Superb_3 FL Style+ 1.5TSI MT6

Van mreže dexterslab011

Odg: Problem sa menjacem na tsi motorima?
« Odgovor #4 poslato: 29. Jan, 2021. 12:34 »
Do sada nisam primetio neke probleme sa menjacima. 1.0 tsi, 6 brzina, na 3 sluzbena auta, sva tri preko 100000 za sada, bez problema. Jedina "mana" koju su radnici prijavili je da ponekad "nareze" ulazak u rikverc, ali to se resava tako sto se saceka jedna sekunda nakon szo se pritisne mrnjac na dole, a pre nego sto se ubaci u rikverc.
  • Vozi: Skoda Fabia 1.0 2016

Na mreži Mihailo

Odg: Problem sa menjacem na tsi motorima?
« Odgovor #5 poslato: 29. Jan, 2021. 13:04 »
Ovo za rikverc se i kod mene po nekad dešava, ali isto je bilo na fabiji i pre i posle menjanja kvacila, a sachs je ugradjen...
  • Vozi: 2015 Octavia 1.2tsi 105ks

Van mreže dexterslab011

Odg: Problem sa menjacem na tsi motorima?
« Odgovor #6 poslato: 29. Jan, 2021. 15:29 »
Probaj ovu foru sto sam napisao, malo neznije da ubacujes u rikverc. Konkretno, pritisnes menjac, sacekas sekundu i gurnes ka rikvercu. To sam procitao na Briskoda ili gde vec, koristim metodu i na privatno i na sluzbenom i stvarno deluje.
  • Vozi: Skoda Fabia 1.0 2016

Na mreži predragas

Odg: Problem sa menjacem na tsi motorima?
« Odgovor #7 poslato: 29. Jan, 2021. 16:07 »
Ja imam problem otezanog ubacivanja u 1.brzinu ali samo dok je hladan motor, kasnije normalno.
  • Vozi: Škoda Rapid 1.2tsi 2014. Elegance

Na mreži Markkoni

Odg: Problem sa menjacem na tsi motorima?
« Odgovor #8 poslato: 29. Jan, 2021. 17:29 »
Jesu malo kilavi ti menjači na 1.0 i 1.2 TSI-evima. Meni se nije mnogo dopadao na Fabiji. Jeste bilo problema sa zapinjanjem u prvu. Stvar je samo koliko nekoga to nervira. Očigledno lošije konstrukciono rešenje.
Ja sam to prihvatio tako kako jeste. Sad vozim 1.6 TDI, i na njemu je nekako mnogo čvršći menjač.

Van mreže observer

Odg: Problem sa menjacem na tsi motorima?
« Odgovor #9 poslato: 01. Feb, 2021. 13:07 »
Na jednom domacem forumu se svojevremeno bio neki problem sa novim Golfom 1.2 TSI, cak mislim da je na kraju prodao auto. Ja nit sam cuo, nit sam procitao (na drugim mestima), nit imam neki problem sa menjacem. Naravno, neko ko je odrastao na Zastavi zna da se menjac mora pazljivo pomerati, rikverc i prva uvek u stanju potpunog mirovanja, sacekas pola sekunde pa tek onda pomeras rucicu. Zato mozda i nemam problem :)

Inace, jeste mi zapinjao na sluzbenim Fabijama 1.4 MPI, na jednoj cak vrlo cesto i to samo u prvoj, ali to sad nema veze sa temom.
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Van mreže Šiki

Odg: Problem sa menjacem na tsi motorima?
« Odgovor #10 poslato: 03. Sep, 2022. 11:53 »
 Kolege, tek sad naiđoh na ovu temu, koju sam i lično pokrenuo dosta pre pandemije. Da, verovatno je kolega observer mislio na mene, u vezi pomenutog problema. Međutim, moram da naglasim, auto je još uvek kod mene, nije prodat, fino ide i odlično služi. Na ovom forumu može da se nađe opširnije o problemu sa menjačem, koji je postojao. Kako svojevremeno kolega Nidža reče, kako kilometri protiču, automobil se sve bolje i bolje ponaša, problemi sa ubacivanjem u rikverc su sve ređi i ređi i svode se praktično samo i isključivo, kada je auto jako zagrejan i to ne uvek, sada već u dosta, dosta retkim situiacijama. Posle ovoliko godina tačno mogu da predosetim kada će se to desiti, inače u normalnim situacijama, ubacivanje u rikverc ide glatko, bez ikakvog čekanja i bez udara zupčanika. Puno pozdrava za sve članove i ljubitelje ovog sjajnog foruma, a posebno pozdravljam kolege observera i Nidžu, koji su pokazali puno interesovanja za moj pređašnji problem i koji su mi dosta pomogli svojim savetima i razmišljanjima. 
  • Vozi: Škoda fabia 1,2 HTP Elegance-do 03. 2016, trenutno Golf 7 1,2 TSI

Van mreže observer

Odg: Problem sa menjacem na tsi motorima?
« Odgovor #11 poslato: 05. Sep, 2022. 11:17 »
Pozdrav i tebi :)
Ovaj što sam ga spominjao, mislim da je to bio neko iz Novog Sada ako se ne varam. Svašta je tu bilo navedeno osim menjača, a priča je išla čak dotle da se moglo malo i posumnjati u verodostojnost. Uglavnom, menjač ko menjač, ni bolji ni lošiji od ostalih menjača na VW benzincima.
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Van mreže Peja

Odg: Problem sa menjacem na tsi motorima?
« Odgovor #12 poslato: 05. Sep, 2022. 22:01 »
kolega je ovakav zvuk reklamirao, odgovor je bio da je sve u redu (Octavia 1.5 tsi 2021)
https://www.youtube.com/watch?v=ec7i2mE60Fw
  • Vozi: Kodiaq 2.0 TDI DSG FWD, Hyundai i20 BC3, Dacia Logan 1.4 MPI

Van mreže Šiki

Odg: Problem sa menjacem na tsi motorima?
« Odgovor #13 poslato: 07. Sep, 2022. 09:06 »
 Izgleda da je zvuk sa videa, koji se jasno čuje, stvar konstrukcijskog rešenja menjača i da je to "normalno". Bitno je da nema većih smetnji pri prebacivanju brzina i da to teče glatko, bez otpora i grubljih zvukova.
  • Vozi: Škoda fabia 1,2 HTP Elegance-do 03. 2016, trenutno Golf 7 1,2 TSI

Van mreže Peja

Odg: Problem sa menjacem na tsi motorima?
« Odgovor #14 poslato: 11. Sep, 2022. 21:38 »
Da naravno, samo je čudno da se ne čuje kod svakog menjača koji ima takvo konstrukcijsko rešenje.
  • Vozi: Kodiaq 2.0 TDI DSG FWD, Hyundai i20 BC3, Dacia Logan 1.4 MPI



Pretraga foruma [Google]