Autor Tema: Hrom lajsna iznad vrata (Fabrička greška 64E3)  (Pročitano 937 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže atlas382Započeo temu

Hrom lajsna iznad vrata (Fabrička greška 64E3)
« poslato: 10. Apr, 2021. 15:55 »
Poštovani,
Vozim Škodu Superb 2017god, odnedavno se pojavio problem kod lajsne iznad vrata. Od vrućine usled neke deformacije lajsna zadnjih vrata se pomeri napred, i zakači lajsnu na prednjim vratima. I naravno odlepi. Kasnije sam saznao da je ovo fabrička greška kod ovih modela i da je bio opoziv (pod šifrom 64E3).

Pošto se ovo desilo tik pred polazak na duži put (i nedelja), uzeo sam klešta, otkinuo delić koji je smetao, i zalepio lepkom lajsnu da ne bi eventualno otpala na autoputu. Ovo naravno nije potrajalo ni sat vremena. U povratku kući svratio sam do ovlaštenog servisa, oni su mi rekli da pošto sam "majstorisao" oni ne mogu ništa da urade jer ne rade "prepravke". I da je rešenje da se poruči čitav taj keder oko stakla koji dolazi sa zadnjim leptir staklom. I to je nekih 400+ eur bez ruku. U medjuvremenu se odlepila i lajsna s druge strane. Nju nisam dirao. Po forumima (briskoda) sam čitao da ljudi koji su rešavali ovo u recallu, nikako nisu zadovoljni prepravkom i da su im uglavnom na brzaka nešto isfušerisali i da je na kraju jako ružno i da bi bolje odradili sami.

Moje pitanje je sledeće. Da li neko ima iskustva sa ovim. I može li neko da mi preporuči neki lepak/sredstvo koji će da odradi posao ?
  • Vozi: 2017 Superb 2.0TDI 4x4 L&K

Na mreži mar_cog

Odg: Hrom lajsna iznad vrata (Fabrička greška 64E3)
« Odgovor #1 poslato: 10. Apr, 2021. 16:15 »
Pozdrav! Mogu da ti preporucim lepak koji ce dobro odraditi posao ali racunaj da verovatno nikad neces moci da skines tu lajsnu. Ja sam lepio bocne lajsne njim i jos neke stvari. U pitanju je Sika FC11. Lepak je pakovan u kartusu kao silikon, crne boje, otporan je na sve zivo. Da bi ga upotrebio treba ti kvalitetniji pistolj za silikon zbog gustine samog lepka. Cena mu je negde oko 1000 din
  • Vozi: Skoda Fabia Combi 1.9TDI

Van mreže atlas382Započeo temu

Odg: Hrom lajsna iznad vrata (Fabrička greška 64E3)
« Odgovor #2 poslato: 10. Apr, 2021. 16:30 »
Hvala puno na brzom odgovoru. Potražiću lepak, i pištolj. Što se tiče skidanja lajsne, ovlašteni servis ionako ne radi ništa drugo sem zamene čitave gume sa sve prozorom. Za sad neka samo drži.
 Meni i ne smeta toliko, koliko mi je dosadilo da me zaustavljaju ljudi na semaforu i na parkingu da mi kažu: e odlepila ti se lajsna.
  • Vozi: 2017 Superb 2.0TDI 4x4 L&K

Na mreži predragas

Odg: Hrom lajsna iznad vrata (Fabrička greška 64E3)
« Odgovor #3 poslato: 10. Apr, 2021. 16:34 »
I moj glas za Sika lastic 11 fc. On je na bazi puliuretana, lici na gumu. Treba mu malo vise vremena da se osusi(skoro citav dan) pa lajsnu osiguraj nekom trakom. Slicne proizvode koriste za lepljene sofer sajbni prilikom zamene. U gradjevini se koristi za razne vrste lepljenja i zaptivanja.
  • Vozi: Škoda Rapid 1.2tsi 2014. Elegance



Pretraga foruma [Google]