Autor Tema: Lampica izduvnih gasova i katalizatora kod Skode Jety  (Pročitano 7405 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže vnikolavvZapočeo temu

Lampica izduvnih gasova i katalizatora kod Skode Jety
« poslato: 29. Okt, 2015. 13:36 »
Pozdrav. Kupio sam prije 4 godine novu iz salona Skodu Jety. Sve je bilo ok do prije nekoliko dana kada se najprije upalila lampica izduvnih gasova, a zatim sledeceg dana i lampica katalizatora. Posle voznje od oprilike 60-70 kilometara lampica katalizatora se izgasila ali lampica izduvnih gasova jos uvijek svijetli tokom voznje. Ima li neko mozda neki savjet da li je samo zacepljen katalizator ili moze biti i neki veci kvar. Smije li se auto koristiti sa upaljenom lampicom? Hvala
  • Vozi: Skoda Jety

Van mreže mirkuk38

Odg: Lampica izduvnih gasova i katalizatora kod Skode Jety
« Odgovor #1 poslato: 29. Okt, 2015. 14:00 »
Koji motor je u pitanju? Možeš li nam fotografisati tu lampicu.. i pročitaj u uputstvu šta ona predstavlja i kako reagovati ako se upali ??

Najpametnije da odeš u neki servis po preporuci...  wac1

Ako svetli DPF onda moraš u servis da probaju da ga očiste.

Poz

Van mreže vnikolavvZapočeo temu

Odg: Lampica izduvnih gasova i katalizatora kod Skode Jety
« Odgovor #2 poslato: 29. Okt, 2015. 14:08 »
Motor je 1.9 TDI a lampicu sam poslao u poruci. U uputstvu stoji da ukoliko se pojavi lampica rijec je o zacepljenosti katalizatora i da bi duzom voznjom sa vecim brojem obrtaja motora trebalo da se katalizator sam ocisti ali lampica i dalje stalno svijetli a motor radi sasvim normalno. Hvala
  • Vozi: Skoda Jety

Van mreže ugi85

Odg: Lampica izduvnih gasova i katalizatora kod Skode Jety
« Odgovor #3 poslato: 29. Okt, 2015. 14:26 »
Verovatno prijavljuje prljav EGR ventil. Koliko kilometara je presao auto?
  • Vozi: Škoda Fabia 1.9TDI 2007 Combi Elegance, Škoda Fabia 1.9TDI 2004 Elegance

Van mreže vnikolavvZapočeo temu

Odg: Lampica izduvnih gasova i katalizatora kod Skode Jety
« Odgovor #4 poslato: 29. Okt, 2015. 14:29 »
Pa nesto ok 25 hiljada nije vise
  • Vozi: Skoda Jety

Van mreže nikolaj

Odg: Lampica izduvnih gasova i katalizatora kod Skode Jety
« Odgovor #5 poslato: 29. Okt, 2015. 15:18 »
Pozdrav Nikola, dobrodošao na forum. Ili si ti nešto pogrešio ili nešto sa motorom nije u redu, naime ne postoji Yeti sa motorom 1.9TDI. Prvi dizel Yeti je 2.0 TDI CR DPF, i verovatno je taj DP filter razlog paljenja lampice, a može biti i neka tura lošeg goriva. U svakom slučaju poseti servis, ako ni zbog čega ono zbog gašenja te lampice preko dijagnostike.
« Poslednja izmena: 29. Okt, 2015. 15:25 nikolaj »
  • Vozi: Škoda Yeti 1.2 TSI Active, 2011.

Van mreže vnikolavvZapočeo temu

Odg: Lampica izduvnih gasova i katalizatora kod Skode Jety
« Odgovor #6 poslato: 29. Okt, 2015. 15:22 »
Hvala. Jeste moja je greska motor je 2.0 TDI pogrijesio sam posto imam i Octaviu sa motorom 1.9. pa sam pogresno upisao. Hvala vam jos jednom nadam se da to nije neki ozbiljniji problem Pozdrav
  • Vozi: Skoda Jety

Van mreže batke

Odg: Lampica izduvnih gasova i katalizatora kod Skode Jety
« Odgovor #7 poslato: 29. Okt, 2015. 17:41 »
To što si napisao za dužu vožnju sa višim obrtajima više važi za pokretanje regeneracije DPF-a. Nisam baš siguran da lapmica koju si prikazao treba da se upali ako je problem DPF. Lampica za DPF je malo drugačija. Meni ovo liči, kao što ugi85 reče, da je prljav EGR ventil. Da li auto pri naglim ubrzanjima malo štuca, ili treska kao da prelaziš preko poprečnih neravnina? Ako i nemaš te simptome moguće je da će se pojaviti zbog prljavog EGR-a. Jedino što je malo nejasno je zašto se to javlja pri ovako maloj kilometraži. Ja sam na Superbu juče zamenio EGR posle opisanih simptoma, ali na 200 hiljada km.
Servis i dijagnostika bi trebalo da daju odgovor.
  • Vozi: O3 2.0 tdi elegance+svašta nešto; MY2015; Revochip; Eibach prokit & RS 18"

Van mreže vnikolavvZapočeo temu

Odg: Lampica izduvnih gasova i katalizatora kod Skode Jety
« Odgovor #8 poslato: 29. Okt, 2015. 17:53 »
Auto funkcionise sasvim normalno, nema nikakvih simtoma, ima odlicnu vucu i ubrzanje kao i uvijek, cak ni na izlazima auspuha ne moze se primijetiti pojava crnog ili bilo kakvog dima kao sto neki kazu da se moze javiti kod zacepljenja EGR ventila. Dakle sve je najnormalnije i potrosnja je ista nista nije veca ili manja, sve je OK osim sto ova lampica stoji stalno upaljena.
  • Vozi: Skoda Jety

Van mreže batke

Odg: Lampica izduvnih gasova i katalizatora kod Skode Jety
« Odgovor #9 poslato: 29. Okt, 2015. 18:13 »
Kao što rekoh ako simptoma nema, a u pitanju je EGR ventil, simptomi će se pojaviti. I moj vozač je vozio 3 meseca sa upaljenom lampicom (doduše umela je i da se ugasi na trenutke) bez bilo kakvih simptoma. Mislio je da ga vlaga zeza. Na kraju je počeo da treska...
Odeš na dijagnostiku gde će, ako ne nađu ništa, verovatno samo resetovati računar i reći ti da pratiš kako se auto ponaša. Ako nađu gde je problem rešiće ga...
  • Vozi: O3 2.0 tdi elegance+svašta nešto; MY2015; Revochip; Eibach prokit & RS 18"

Van mreže vnikolavvZapočeo temu

Odg: Lampica izduvnih gasova i katalizatora kod Skode Jety
« Odgovor #10 poslato: 29. Okt, 2015. 18:15 »
OK hvala puno svima
  • Vozi: Skoda Jety

Van mreže batke

Odg: Lampica izduvnih gasova i katalizatora kod Skode Jety
« Odgovor #11 poslato: 29. Okt, 2015. 18:22 »
Javi šta je bio problem i šta si uradio. Svako iskustvo je dragoceno.
Pozdrav
  • Vozi: O3 2.0 tdi elegance+svašta nešto; MY2015; Revochip; Eibach prokit & RS 18"

Van mreže Pesta

Odg: Lampica izduvnih gasova i katalizatora kod Skode Jety
« Odgovor #12 poslato: 13. Sep, 2021. 09:15 »
Zdravo.

SIlom prilika paljen Yeti na guranje, odnosno - nizbbrdo, i to morao na rikverc pustiti - pa u drugu i tako...

Pitanje je: da li je neko imao situaciju da mu se upali lampica izduvnih gasova nakon paljenja? Presao (morao) 100 km, bez primjetnih smetnji - EGR? 2.0, TDI, 2016.

Hvala  :))
  • Vozi: Yeti 2.0

Van mreže milosgranice

Odg: Lampica izduvnih gasova i katalizatora kod Skode Jety
« Odgovor #13 poslato: 14. Sep, 2021. 10:17 »
Kako rikverc pa u drugu  :o ?
  • Vozi: fabia 1.9sdi

Van mreže Pesta

Odg: Lampica izduvnih gasova i katalizatora kod Skode Jety
« Odgovor #14 poslato: 14. Sep, 2021. 10:21 »
Kako rikverc pa u drugu  :o ?
Morao, ne pitaj. Ugasila se lampica u medjuvremenu!?
  • Vozi: Yeti 2.0



Pretraga foruma [Google]