ŠKODA FORUMI > Briga Održavanje Oprema

Profesionalni detailing + poliranje i keramika

(1/2) > >>

Velja_bg:
Pozdrav svima,

Pretpostavljam da je neko radio na autu profesionalni detailing, sa viseslojnim poliranjem i nanosenjem keramicke zastite - mozete li da podelite iskustva i preporuciti neki servis koji to dobro radi? Koji su kvalitetniji proizvodi, kao i na koje stavke treba obratiti prilikom odabira servisa?

Fbia:
Mozda ce nekom biti korisno a vezano je za temu.
Radi se o poliranju farova i njihovoj zastiti.
Na modernim kolima farovi (kuciste farova) su plasticni a preko njih se nalazi keramicka zastita koja ustvari pruza UV zastitu plastike farova. Cesto cete videti mutne farove. Uzrok je obicno sto je fabricka keramicka zastita skinuta ili izgrebana te se posledicno sama plastika zamuti od sunca. Ljudi obicno pristupe poliranju farova sto je kratkotrajno resenje i obicno poliranje dokrajici keramicku UV zastitu, dodatno stanji plastiku itd. Uglavnom pravo resenje je da posle poliranja stavite preko farova providnu plasticnu foliju sa UV zastitom (ova folija je i dodatna zastita od kamencica i slicnog). Ovo je mozda dobro resenje i za soferku ali ne mogu da garantujem. Ja imam skoro novu Fabiju IV i obecao sam sebi da cu to da uradim na novim kolima ali izgleda preovladace moja lenjost po tom pitanju... Na starim kolima sam imao odlicno iskustvo. Eto mozda nekom bude od koristi.

soneje:
Raspitaj se na internetu ko profesionalno radi taj posao,ima ih puno.

Velja_bg:
Vec sam pretrazio ponudu na Internetu... Recimo da sam se odlucio za Titanium, ali sam hteo da cujem iskustva i savete ljudi koji su vec to radili  ;)

zzeelljjkkoo:
Баш сам се спремао да ти и ја предложим Titanium, на основу истраге на Интернету!
А колико се сећам @Vladapetr користи њихове услуге и задовољан је.

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju