Autor Tema: Video snimci iz saobraćaja  (Pročitano 3488 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na mreži VladapetrZapočeo temu

Video snimci iz saobraćaja
« poslato: 06. Avg, 2023. 12:28 »
Nisam našao sličnu temu, a korisna je na svakom auto forumu. Juče sam se vratio sa puta i imao jednu ozbiljnu situaciju u povratku, pa sam skinuo snimak sa dash kamere.

http://www.youtube.com/watch?v=85qgN6ZK9HQ

Vraćamo se iz Italije i na kamerama vidim da je na Batrovcima pakao gužva, Tovarnik malo bolji ali Ilok prazan. Isključim se kod Spačve i krenem ka selu Otok, ovo je snimljeno na tom putu. Bukvalno bez ikakvog kočenja, vrlo blaga krivina, ni brzina nije bila ne znam kakva - 120kmh najviše. Auto je samo krenuo da kliže u stranu, točkovi tresu i da nismo uhvatili ovo parče novijeg asfalta završili bi u kanalu pored.
Na kraju snimka je slična situacija pri brzini od 60kmh i u još blažoj krivini, totalno lud asfalt.
  • Vozi: Škoda Kodiag RS 2.0 TSI

Van mreže Stevan

Odg: Video snimci iz saobraćaja
« Odgovor #1 poslato: 06. Avg, 2023. 14:55 »
120 km/h je velika, ozbiljna i opasna brzina. Pogotovo za ovu putljažinu.
  • Vozi: Skoda Octavia 1.6 tdi 2014. god.

Van mreže Fbia

Odg: Video snimci iz saobraćaja
« Odgovor #2 poslato: 06. Avg, 2023. 18:24 »
Koliko vidim, mokar gladak asfalt, pri tome pre zanosenja levi i desni tockovi prelaze preko razlicite vrste asfalta (levi preko zakrpa, desni preko osnovnog asfalta). Plus neodgovarajuca brzina. Mislim cak da to nije ispran asfalt (kao posle pljuska) nego tek namokren?
U svakom slucaju srecno si prosao i dobro se snasao.
Kad desni tockovi uhvate u levoj krivini malo pesak-zemlju sa strane afalta, ciao-dovidjenja...
Koje si gume imao i koliko su presle predhodno?
  • Vozi: Fabia 1.0 tsi, 110 ks?

Na mreži wkobre

Odg: Video snimci iz saobraćaja
« Odgovor #3 poslato: 06. Avg, 2023. 19:04 »
Nove su mu gume. Continental SportContact ja mislim.
  • Vozi: Škoda Superb combi 2.0tdi 150hp L&K

Na mreži Markkoni

Odg: Video snimci iz saobraćaja
« Odgovor #4 poslato: 06. Avg, 2023. 20:20 »
Danas sam identično prošao na jednoj deonici. Doduše uopšte nisam išao brzo, ali auto se ponašao bukvalno kao da je naišao na deo pod snegom. Kod mene je i do guma, jer je Conti Eco Contact možda i najgora guma koju sam do sad po mokrom vozio. Ali ovo danas me je baš iznenadilo. Nakvašen asfalt posle duže suše je opasna stvar, naročito ako je sam po sebi klizav, a takav je često po sporednim putevima.

Na mreži VladapetrZapočeo temu

Odg: Video snimci iz saobraćaja
« Odgovor #5 poslato: 06. Avg, 2023. 23:12 »
Gume su skoro nove, Conti SportContact. Do sad sam bio prezadovoljan kako se ponašaju, mada ja realno ne znam da sam ikada imao problem sa bilo kojim brendom/modelom. Uvek sam se trudio da imam dobre gume, vozim brzo ali ne i agresivno pa nijedna do sad mi nije pokazala slabost iliti nesigurnost. Ovo mi se desilo prvi put u životu, nije bilo svejedno
Ovaj asfalt je bio prilično mokar jer je sitna kiša padala ceo dan, naprosto je tako gladak.
  • Vozi: Škoda Kodiag RS 2.0 TSI

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Video snimci iz saobraćaja
« Odgovor #6 poslato: 07. Avg, 2023. 00:38 »
Ocigledno je da je opasna krivina, znaju da je klizava zbog takvog asfalta, stubic na krivini je iskrivljen(ocigledno se tu izlece), imas upozorenje za 60kmh, i nekoliko strelica. Ides duplo brze u autu koji za peglanje krivina nije nikako, a jos je mokro kako kazes. Dobro si prosao. Pamet u glavu i svako dobro
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže milosn8

Odg: Video snimci iz saobraćaja
« Odgovor #7 poslato: 07. Avg, 2023. 12:39 »
Ocigledno je da je opasna krivina, znaju da je klizava zbog takvog asfalta, stubic na krivini je iskrivljen(ocigledno se tu izlece), imas upozorenje za 60kmh, i nekoliko strelica. Ides duplo brze u autu koji za peglanje krivina nije nikako, a jos je mokro kako kazes. Dobro si prosao. Pamet u glavu i svako dobro
Upravo to

Van mreže observer

Odg: Video snimci iz saobraćaja
« Odgovor #8 poslato: 07. Avg, 2023. 13:12 »
Težak auto... Škola za ubuduće, dobro je prošlo...
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Van mreže che_guevara

Odg: Video snimci iz saobraćaja
« Odgovor #9 poslato: 07. Avg, 2023. 14:02 »
Nisam našao sličnu temu, a korisna je na svakom auto forumu. Juče sam se vratio sa puta i imao jednu ozbiljnu situaciju u povratku, pa sam skinuo snimak sa dash kamere.

http://www.youtube.com/watch?v=85qgN6ZK9HQ

Vraćamo se iz Italije i na kamerama vidim da je na Batrovcima pakao gužva, Tovarnik malo bolji ali Ilok prazan. Isključim se kod Spačve i krenem ka selu Otok, ovo je snimljeno na tom putu. Bukvalno bez ikakvog kočenja, vrlo blaga krivina, ni brzina nije bila ne znam kakva - 120kmh najviše. Auto je samo krenuo da kliže u stranu, točkovi tresu i da nismo uhvatili ovo parče novijeg asfalta završili bi u kanalu pored.
Na kraju snimka je slična situacija pri brzini od 60kmh i u još blažoj krivini, totalno lud asfalt.
rođače, voziš 120 gde je ograničenje 50...obuzdaj hormone i nećeš imati nikakva proklizavanja
  • Vozi: Škoda Kamiq 1.0 81/110 i Hyundai i20 1.25

Na mreži VladapetrZapočeo temu

Video snimci iz saobraćaja
« Odgovor #10 poslato: 07. Avg, 2023. 14:14 »
Mislio sam da su manji auto forumi lišeni online moralista, ali sam se gadno prešao

Krivina nije opasna zbog svoje konfiguracije, opasnom je čini asfalt koji je nestvarno klizav. Put koji bi, da je dole bukvalno bilo koja druga podloga (osim pravog leda), ovom brzinom u bukvalno svakom autu mogao da prođeš, bez kočenja i cimanja volana:  nije opasna. Tako da ne kapiram šta znači da “znaju da je krivina opasna” (ko zna) i kakve veze imaju pokrivljeni stubovi posle krivine. Te stubiće vidiš tek kad iz krivine izlaziš, a i bez toga ne znam šta polomljena signalizacija ili znakovi uopšte znače u konkretnom sličaju: toga em ima bukvalno na svakom putu, em je u ovom području bukvalno bila apokalipsa pre dve nedelje.
Svi bukobrani pored autoputa su izlomljeni u ovih 20-ak km, jel sam trebao na autoputu da idem 80 jer eto sve pored puta je izlomljeno?

Finalno: na kraju snimka mi auto kliza pri 60kmh u krivini koja je još blaža od one prve. Voleo bih da mogu vratiti vreme pa isečem klip, ostavim samo to drugo klizanje. Da vidim kakve bi onda savete dobio, šta bi tad bio uzrok klizanja jer brzina i hormoni nisu. Možda - kad je kiša parkiraj pored puta i sačekaj da se put osuši
  • Vozi: Škoda Kodiag RS 2.0 TSI

Van mreže observer

Odg: Video snimci iz saobraćaja
« Odgovor #11 poslato: 07. Avg, 2023. 14:52 »
Mi smo se u ovoj zemlji navikli da znakovi ne prate realno stanje na putu, odnosno da uglavnom prate mogućnosti automobila od pre 50 godina. U EU nije tako, tamo kada vidiš neki znak on u 99% zaista i znači to na šta ukazuje. Ako piše da je opasna krivina, onda je zaista i opasna. Putari znaju. Max što možeš je da prekoračiš za oko 30% i to je sve.  A ne duplo. A i dalje je fakat da imaš skoro duplo teži auto od proseka, to negde mora da se plati ;)
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Na mreži zzeelljjkkoo

Odg: Video snimci iz saobraćaja
« Odgovor #12 poslato: 07. Avg, 2023. 14:55 »
Пази, 120 није баш мала брзина, али на 60 је баш чудно, јер у том ауту вероватно имаш осећај да стојиш када возиш 60.
Моје питање је да ли су сви безбедносни системи (против, проклизавања, држање правца, и шта још има) у овом случају помогли или су се и они збунили па направили и више проблема него што је заправо било?
  • Vozi: Fabia IV 1.0 MPI 80ks Ambition 2023

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Video snimci iz saobraćaja
« Odgovor #13 poslato: 07. Avg, 2023. 15:17 »
Putari znaju upravo zbog takvog asfalta, mislis da bi stvarno stavljali ova upozorenja i ovolike strelice za ovu beda krivinu ?
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Na mreži wkobre

Odg: Video snimci iz saobraćaja
« Odgovor #14 poslato: 07. Avg, 2023. 15:41 »
A i dalje je fakat da imaš skoro duplo teži auto od proseka, to negde mora da se plati ;)

Ali isto tako ima gume koje su daleko iznad proseka, kao i sam automobil. Uostalom dečko je pisao ranije da žustrije vozi i imao je Kodijaka pre ovog, tako da upoznat je sa autom. Jbg dešava se i ovo. Sad je makar jasnije što menja šoferke svakih mesec dana  =))  (izvini druže, moram malo)
  • Vozi: Škoda Superb combi 2.0tdi 150hp L&K



Pretraga foruma [Google]