Autor Tema: Octavia- koji set kvačila- HITNO  (Pročitano 6123 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže početnikZapočeo temu

Octavia- koji set kvačila- HITNO
« poslato: 14. Maj, 2014. 09:16 »
Juče ostavio auto kod majstora treba menjati set kvačila. Plivajući zamajac za sada dobar što će se utvrditi kad se skine menjač.
Pitanje : koji set kvačila uzeti. Majstor mi tvrdi da je Sahs-ov set koji se  prodaje kod nas uglavnom repariran i da je bolje uzeti neki slovački.
Da li je u pravu? Imam malo vremena da eventualno promenim izbor, pa molim ko ima više iskustva za savet, jer će se danas ceo posao završiti, ali bar da se zna za ubuduće.
Hitno mi je.

Na mreži hakkler

Odg: Octavia- koji set kvačila- HITNO
« Odgovor #1 poslato: 14. Maj, 2014. 14:49 »
majstor ima očito deal sa tim slovačkim.
Luk ili Sachs..s tim da Sachs bolje pozicioniran..kao kvalitetniji/skuplji.

sent from my right thumb


Van mreže mihajloalasp

Odg: Octavia- koji set kvačila- HITNO
« Odgovor #2 poslato: 14. Maj, 2014. 16:26 »
Iz mog iskustva, za automobile sa plivajućim zamajcem najbolje su se pokazali Borg & Beck, Delphi i LuK kvačila. Sachs nije loš, ali nije baš neki kvalitet (bar ovaj koji se prodaje kod nas i sa kojim sam imao dodira), a cena je malo niža od recimo Delphi-ja koji je odličnog kvaliteta. Borg & Beck i LuK su skuplji, ali po meni vrede svaku paru.

Van mreže početnikZapočeo temu

Odg: Octavia- koji set kvačila- HITNO
« Odgovor #3 poslato: 14. Maj, 2014. 19:01 »
Rešeno. Kupljen Sachs-ov set u kompletu sa plivajućim. Krenuli smo od loše lamele jer kad se naglo doda gas obrtaji idu gore a brzina ista, dok zamajac ničim nije pokazivao niti nagoveštavao defekt. Kad ga je majstor skinuo ispada da je "puk'o" ( sutra idem po auto pa ću videti ).

Van mreže Apatinac

Odg: Octavia- koji set kvačila- HITNO
« Odgovor #4 poslato: 14. Maj, 2014. 21:59 »
jel mozes reci kolika je bila cena kvacila
  • Vozi: Octavia II 1,6 tdi

Van mreže početnikZapočeo temu

Odg: Octavia- koji set kvačila- HITNO
« Odgovor #5 poslato: 15. Maj, 2014. 11:11 »
Ceo set sa plivajućim košta 36.000,00 din i majstor 60 Eur.

Van mreže skodilakprvi

Odg: Octavia- koji set kvačila- HITNO
« Odgovor #6 poslato: 31. Maj, 2014. 01:04 »
Da ne otvaram novu temu.
Pisao sam na starom forumu da je zamenjen plivajući i stavljen polovan od benzinca 1.8 130 ks.
Da ne ureknem, evo 91000 bez problema.
  • Vozi: Octavia 1.9 TDI PD 105ks.

Van mreže vojkan85

Odg: Octavia- koji set kvačila- HITNO
« Odgovor #7 poslato: 05. Avg, 2021. 08:29 »
Ja sam se pomalo razočarao u Sasch, mada kod nekih drugih ljudi sasvim dobro radi. Nemam plivajući ali svaki put kada krenem da pustim kvačilo čuje se tup. Nema 30k kako sam zamenio set, a ne silujem niti kvačilo niti auto. Ako ga polako šaltam kao po jajima onda nema zvuka, kada hoću malo brže onda se čuje zvuk lupkanja. I ako sam pogurao da preko "veze" da ne uzmem neki repariran Sasch nego neki koji je kršten ipak mi nije to to. Auto Bogu hvala nema problema, ali me nervira taj zvuk. Prvo sam mislio da je master cilindar, njega zamenio ali ništa se nije promenilo.
  • Vozi: Škoda Superb 3 Combi L&K 2.0TDI

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Octavia- koji set kvačila- HITNO
« Odgovor #8 poslato: 09. Avg, 2021. 01:14 »
Igrom slucajeva sam bio kod ljudi sto se bave samo kvacilima. I pricamo bas o zamajcima, objasnili su mi prosto.

Fabricka prva ugradnja ima 100% te neke masti,
OEM kupovina zamajca ima 80% masti
Aftermarket kupovina ima 50% i uglavnom su reparirani u fabrikama koji su ih proizveli.

Ja sam hteo kod njih licno da kupim nov zamajac i rekli su mi da ce moj koji je vec presao ali u odlicom stanju da izdrzi vise nego taj nov repariran.

Eto cisto to da podelim sa vama, posto 2 prijatelja su reklamirali lupanje posle 1000 2000km tih novih kod nas.
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Octavia- koji set kvačila- HITNO
« Odgovor #9 poslato: 09. Avg, 2021. 01:16 »
Ja sam se pomalo razočarao u Sasch, mada kod nekih drugih ljudi sasvim dobro radi. Nemam plivajući ali svaki put kada krenem da pustim kvačilo čuje se tup. Nema 30k kako sam zamenio set, a ne silujem niti kvačilo niti auto. Ako ga polako šaltam kao po jajima onda nema zvuka, kada hoću malo brže onda se čuje zvuk lupkanja. I ako sam pogurao da preko "veze" da ne uzmem neki repariran Sasch nego neki koji je kršten ipak mi nije to to. Auto Bogu hvala nema problema, ali me nervira taj zvuk. Prvo sam mislio da je master cilindar, njega zamenio ali ništa se nije promenilo.

Odkud ti na fiksnom ? Nisam znao da si menjao
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Na mreži dixon

Odg: Octavia- koji set kvačila- HITNO
« Odgovor #10 poslato: 09. Avg, 2021. 02:14 »
Па 1.6 нема пливајући

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Octavia- koji set kvačila- HITNO
« Odgovor #11 poslato: 09. Avg, 2021. 04:31 »
Ove koje sam ja rasturao su imali svi sem jednog koji je imao fiksni. Mozda je slicna prica kao na tour octi, ima i jednih i drugih zavisi od godine i snage.
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže vojkan85

Odg: Octavia- koji set kvačila- HITNO
« Odgovor #12 poslato: 09. Avg, 2021. 06:40 »
Brate moj Buco, fixni kod mene :). Bilo je i u drugim temama oko 77kW price da li ima fixni ili plivajuci.
  • Vozi: Škoda Superb 3 Combi L&K 2.0TDI

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Octavia- koji set kvačila- HITNO
« Odgovor #13 poslato: 09. Avg, 2021. 15:46 »
Brate moj Buco, fixni kod mene :). Bilo je i u drugim temama oko 77kW price da li ima fixni ili plivajuci.

Jos bolje, ti si izvukao bolje karte  :))

Slabije malo citam u poslednje vreme forum pa nisam video
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže vojkan85

Odg: Octavia- koji set kvačila- HITNO
« Odgovor #14 poslato: 09. Avg, 2021. 15:47 »
A i da nisam, tu je Fica iz Ostruznice. Svi koji su bili kazu da odlicno radi.
  • Vozi: Škoda Superb 3 Combi L&K 2.0TDI



Pretraga foruma [Google]