Autor Tema: Servisirati alternator?  (Pročitano 1918 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na mreži 2 BusyZapočeo temu

Servisirati alternator?
« poslato: 28. Maj, 2013. 23:27 »
Juče mi se desilo .
Vozio se po gradu.Auto je bio zagrejan.Nešto sam stao na 5 minuta da završim.Upalio auto kad imam šta da čujem.neko "kreketanje" pod haubom.Zaustavim auto,ali ga ne ugasih.Otvaram haubu i dalje se čuje,dižem i prestaje.Dolazilo je iz pravca alternatora,čak sak krajičkom oka primetio pomeranje onih bakarnih žiica koje se vide spolja.Čim su prestale da se pomeraju,prestalo je "kreketanje" i čuo se samo motor tj. sve je bilo ponovo OK.Sve mi se čini da mi je to posledica od zimus,svojevremeno kad sam ga palio on u 2 sekunde okrene i upali ,ali se čuo i uporedni zvuk kao neko odmotavanje-fijukanje.Pisao sam o tome na starom forumu.
Da li treba remontovati alternator,anlaser?Danas sam proverio kod majstora zategnutost kaiša alternatora,punjenje,sve je OK. ???
« Poslednja izmena: 29. Maj, 2013. 01:13 skoda »

Van mreže pedja1693

Odg: Servisirati alternator?
« Odgovor #1 poslato: 29. Maj, 2013. 01:21 »
Da li je palio lampicu za akumulator ili alternator workshop kako god? I ako se ustanovi da alternator nije u redu,skine se,rastavi se,ustanovi koji je stepen kvara i koliko to kosta i da li se isplati to ili kupovina novog ili polovnog sa garancijom.

Na mreži 2 BusyZapočeo temu

Odg: Servisirati alternator?
« Odgovor #2 poslato: 29. Maj, 2013. 08:28 »
Nije palio lampicu akumulatora.Napon je 14.25.

Van mreže pedja1693

Odg: Servisirati alternator?
« Odgovor #3 poslato: 29. Maj, 2013. 20:28 »
Dok god puni alternator,ne treba raditi nista.

Na mreži 2 BusyZapočeo temu

Odg: Servisirati alternator?
« Odgovor #4 poslato: 29. Maj, 2013. 20:55 »
OK,hvala!!!   ;)

Van mreže Apatinac

Odg: Servisirati alternator?
« Odgovor #5 poslato: 30. Maj, 2013. 21:30 »
Nisam najbolje razumeo .Koje si zice video da se pomeraju? Zice od namotaja statora ili zice od prikljucka za punjenje (debele zice)i zica pobude. Moje misljenje je da bi morao da ga skines i da pogledas sta se pomera jer namotaj statora drze 3 ili 4 vijka.Namotaji su vezani jedan kraj u zvezdu a drugi na diodni blok i on moze da puni akumulator ali zbog vibracija moze doci do pucanja lema.Onda moze da strada diodni blok i da bude veca steta a koliko se secan da remenicu ne treba skidati nego da rastavljas zadnji deo.
  • Vozi: Octavia II 1,6 tdi

Na mreži 2 BusyZapočeo temu

Odg: Servisirati alternator?
« Odgovor #6 poslato: 30. Maj, 2013. 21:43 »
Žice koje su debele,valjda od statora.Možda je rotor kačio,ja sam to video na manje od sekunde i onda se sve normalizovalo.

Van mreže Apatinac

Odg: Servisirati alternator?
« Odgovor #7 poslato: 30. Maj, 2013. 21:57 »
Normalno stator mora da bude stegnut da se ne pomera.Probaj da rukom pomeri zadnji deo alternatora dali se pomera (levo desno).Koliko se secam srafovi koji drze alternatos zajedno nalaze sa sa prednje strane ispod remenice i ventilatora koji hladi alternator.
  • Vozi: Octavia II 1,6 tdi



Pretraga foruma [Google]