Autor Tema: Silen blokovi  (Pročitano 27456 puta)

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže UlicniTrkac

Odg: Silen blokovi
« Odgovor #60 poslato: 17. Jun, 2015. 19:15 »
sileni su sigurno otisli. i na motanju je tvrd, cak i u toku voznje, da ne pricam o motanju u mestu. mislm da nije do servo pumpe, nije se culo nista. da, zaboravih, i solje amortizera su lose, to sam utvrdio pre. moram to ovih dana resiti nego nikako da odem kod majstora.
ali jos uvek nisam dobio odgovor gde da potrazim pune silen blokove  wac1
  • Vozi: Skoda Fabia 1.6/77kW 2008

Van mreže sasacalko

Odg: Silen blokovi
« Odgovor #61 poslato: 18. Jun, 2015. 12:01 »
          Ja sam kupio u Leskovcu (kataloški broj 8z0 407 183, lemforder 27134 01)u servisu koji radi samo volkswagene (nije ovlasceni) (poznat kao Djoka folcvagen, a sada radi njegov sin Zoran). Nemaju sajt na net, pa ako zelis mogu neki dan da svratim da uzmem broj telefona. Procitaj temu, imas sve lepo objasnjeno http://forum.skodaforum.rs/fabia-1999/silen-blok-6ll-407-183/

Verujem da po kataloškom broju mozes da nadjes u Cacku  ;)

Van mreže curiousx

Odg: Silen blokovi
« Odgovor #62 poslato: 29. Jun, 2015. 09:55 »
Na tehničkom pregledu prilikom registracije mi je sugerisano da je desni prednji selen slab.
Nisam čekao dugo, otišao kod majstora da provjeri.
Provjerio i kaže sljedeće:
Imaju malo lufta ali nisu ni blizu tog stanja da se mijenjaju.
Za zamjenu je rekao da se mijenja komplet neki dio, kaže kao kod Audija A4.
Jel mislio da zamijeni komplet onaj dio (rame, lafet, -kako se već zove gdje selen bude)?
Jel to znači da se mora zamijenit taj komplet dio ili se mogu samo seleni zamijeniti unutar tog dijela?
Kontam, možda nije mijenjao ili  je potreban specijalni alat za to pa možda on nema?

Jutros, osjetim da kad blago zakočim, prvo osjetim da malo zašripi kao neka guma, ali sasvim malo?
  • Vozi: Škoda Fabia 1,9 SDI 2004 god

Van mreže NebaZapočeo temu

Odg: Silen blokovi
« Odgovor #63 poslato: 29. Jun, 2015. 10:22 »
Могу се променити само силени унутар "тог дела"  :) Неопходна је (уствари пожељно је) да мајстор има пресу...
  • Vozi: Fabia 1.9 SDI

Van mreže tasa

Odg: Silen blokovi
« Odgovor #64 poslato: 29. Jun, 2015. 12:12 »
Info,
kod mene se sad evo navrsilo 20kkm od stavljanja punih silena, i nisu mrdnuli, dobra investicija za sada. Idemo dalje u eksploataciju isith :B=)
  • Vozi: fabia sedan 1.9sdi, 2002, passat b6 2.0tdi 2008 Sportline

Na mreži Remark78

Odg: Silen blokovi
« Odgovor #65 poslato: 17. Apr, 2024. 18:02 »
Zna li neko gde mogu da se kupe kvalitetni silen blokovi prednje viljuške za Octaviu mk3?

Lemforder po mogućnosti.
  • Vozi: Škoda Oktavija 1.6 tdi 116ks 2018.

Na mreži AcoSk

Odg: Silen blokovi
« Odgovor #66 poslato: 18. Apr, 2024. 16:37 »
Wint, Sanel, Kitkomerc, Euro07, InterCars, Ciak, Delmax....
Treba li jos?



Pretraga foruma [Google]