Autor Tema: Usisivac za dubinsko pranje  (Pročitano 14496 puta)

0 članova i 10 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže aleksandarzlaticZapočeo temu

Usisivac za dubinsko pranje
« poslato: 01. Okt, 2020. 13:08 »
Ja vec duze vreme razmisljam da kupim neki od Karcher usisivaca za dubinsko pranje - ekstrakciju.
Dvoumim se izmedju novog SE 4001 Plus i polovnog Puzzi modela, oba kostaju oko 250 EUR ibace je Puzzi nov oko 500-600 EUR

https://www.karchercentar.com/usisavanje/usisivaci-za-dubinsko-pranje/SE-4001-PLUS

https://www.karchercentar.com/usisavanje/usisivaci-za-ciscenje-tekstila-ekstrakcije/puzzi-8-1-c

https://www.karchercentar.com/usisavanje/usisivaci-za-ciscenje-tekstila-ekstrakcije/puzzi-10-1

Sta mislite o njima?
  • Vozi: Renault Kadjar 11.2019. 1.5 DCI 260Nm/115HP Business Edition paket

Van mreže Nidza Opc

Odg: Usisivac za dubinsko pranje
« Odgovor #1 poslato: 01. Okt, 2020. 13:12 »
Ja imam karcher puzzi 200,duzi niz godina min jedno 5 god,prao sam sve i svasta tepihe po kuci,patose na kolime,sedista... i prezadovoljan sam masinom nikakav problem do sad nisam imao  :)
aleksandarzlatic: ovaj puzzi sa 3 linka je slican kao 200 model,mozda je cak i naslednik
  • Vozi: Skoda Superb 3t 2.0 dsg candy white 2012 year

Van mreže vladan266

Odg: Usisivac za dubinsko pranje
« Odgovor #2 poslato: 01. Okt, 2020. 13:16 »
Ako si hobista Puzzi ti nije neophodan, to je profi alat koji je skup jer moze dugo da radi i ima diznu za spricanje hemije direktno. Za ekstrakciju kupis bilo koji kvalitetniji usisivac koji moze i mokro da usisava. Ja za sebe radim sa Karcher WD5 bez ikakvih problema za to koliko mi treba. To sto nema spricu nadomestis time sto kupis spricu pod pritiskom za 15e i u njoj zamesas hemiju za dubinsko i isprskas. Posle mekana roto cetka na busilici da razbijes stroku i posle izvuces usisivacem.Zatim cistom vodom ispiras dok ne pocnes da izvlacis vodu bez pene. Parkiras auto u hlad, otovoris prozore i to je to. Fizicki zahtevno za ledja ali lepa usteda novca i zabava.
A isto sto i Puzzi je WURTH SEG2 ali se tesko nalazi kod nas, identicna masina a osetno jeftinija.
  • Vozi: BMW E61 520d N47

Van mreže dixon

Odg: Usisivac za dubinsko pranje
« Odgovor #3 poslato: 01. Okt, 2020. 13:24 »
@vladan266 ја имам за кућу BOSCH UniversalVac 15, он може и мокро и суво да усисава а добро је јак... Је л би могло да се напрска хемијом, разбије четком на шрафилици/брусилици и само извуче усисивачем или ипак боље негде одвести да барем седишта и тепихе ураде karcher-ом, а ја полако да се играм са осталим?

Van mreže vladan266

Odg: Usisivac za dubinsko pranje
« Odgovor #4 poslato: 01. Okt, 2020. 13:31 »
@vladan266 ја имам за кућу BOSCH UniversalVac 15, он може и мокро и суво да усисава а добро је јак... Је л би могло да се напрска хемијом, разбије четком на шрафилици/брусилици и само извуче усисивачем или ипак боље негде одвести да барем седишта и тепихе ураде karcher-ом, а ја полако да се играм са осталим?

Mozes komotno sam ako imas pribor. Najosnovnije je hemija za dubinsko, sprica pod pritiskom ili prskalica, mekana cetka za busilicu mada moze i rucno, usisivac i providna papucica za dubinsko.
  • Vozi: BMW E61 520d N47

Van mreže aleksandarzlaticZapočeo temu

Odg: Usisivac za dubinsko pranje
« Odgovor #5 poslato: 01. Okt, 2020. 13:56 »
Ja imam u planu da cistim svoja vozila, tapacirung, po kuci meblo, stof, krevete, garniture, tepihe...
Licno mi je privlacna ova nova SE 4001 plus jer je nova i ne razmisljam dalje, ima garanciju, za hobi varijantu je dovoljna i mislim da je to OK...

Sa druge strane, komsija koji ima Puzzi i radi usluge dubinskog pranja mi tvrdi da je bolje da uzmem polovan Puzzi za isti novac i da je to bolja varijanta, bez obzira na garanciju...

Sa trece strane, u Karcher prodajnom salonu tvrde da SE 4001 mozda malo losije cisti od Puzzia, tvrde da je glavna razlika u vremenu koriscenja, da je SE 4001 namenjen kucnoj radinosti a ne celodnevnom ciscenju 7 dana u nedelji, takodje Puzzi ima veci rezervoar otpadne prljave vode nego SE 4001, ali u principu mi kazu da potpuno mogu da se oslonim na jeftiniji model ako necu da se bavim usluzno dubinskim pranjem.
  • Vozi: Renault Kadjar 11.2019. 1.5 DCI 260Nm/115HP Business Edition paket

Van mreže vladan266

Odg: Usisivac za dubinsko pranje
« Odgovor #6 poslato: 01. Okt, 2020. 16:24 »
Ja imam u planu da cistim svoja vozila, tapacirung, po kuci meblo, stof, krevete, garniture, tepihe...
Licno mi je privlacna ova nova SE 4001 plus jer je nova i ne razmisljam dalje, ima garanciju, za hobi varijantu je dovoljna i mislim da je to OK...

Sa druge strane, komsija koji ima Puzzi i radi usluge dubinskog pranja mi tvrdi da je bolje da uzmem polovan Puzzi za isti novac i da je to bolja varijanta, bez obzira na garanciju...

Sa trece strane, u Karcher prodajnom salonu tvrde da SE 4001 mozda malo losije cisti od Puzzia, tvrde da je glavna razlika u vremenu koriscenja, da je SE 4001 namenjen kucnoj radinosti a ne celodnevnom ciscenju 7 dana u nedelji, takodje Puzzi ima veci rezervoar otpadne prljave vode nego SE 4001, ali u principu mi kazu da potpuno mogu da se oslonim na jeftiniji model ako necu da se bavim usluzno dubinskim pranjem.
Bolji savet nisi mogao dobiti, ovo sto su ti rekli u Karcher centru tako bih ti i ja rekao. Hemija je ta koja odradjuje posao, masina sluzi da izvuce vodu. Puzzi ima i diznu i veci kapacitet rezervoara i moze duze da radi ali je i mnoogo skuplji. Polovan ne bih ni razmatrao osim da znam da je servisiran, te Karcher sprave su takve da cesto dodje lakse kupiti novu nego servisirati motor ili sta vec. Jacina vakuuma mislim da je istabili slicna na Puziju i SE.
  • Vozi: BMW E61 520d N47

Van mreže aleksandarzlaticZapočeo temu

Odg: Usisivac za dubinsko pranje
« Odgovor #7 poslato: 02. Okt, 2020. 11:48 »
OK, hvala na savetima, sad znam sta mi je ciniti: NOVO :)
  • Vozi: Renault Kadjar 11.2019. 1.5 DCI 260Nm/115HP Business Edition paket

Van mreže sale.kriminale

Odg: Usisivac za dubinsko pranje
« Odgovor #8 poslato: 02. Okt, 2020. 17:46 »
E sada da se vratimo malo na ekstraktore/usisivače za dubinsko pranje. Ovi Karcheri imaju opcije koje kod automobila recimo nisu potrebne a i to plaćaš. Recimo ima crevo koje rasprskava deterdžent i tank za to i onu dugačku šipku za pranje tepiha. Da li postoji običan ekstraktor koji samo vuče vodu i da je namenjen više za vozila i gde bi se to moglo nabaviti.

  • Vozi: Dacia Logan

Van mreže vladan266

Odg: Usisivac za dubinsko pranje
« Odgovor #9 poslato: 02. Okt, 2020. 17:49 »
To ti je recimo Karcher SE serija, recimo 4002. Svakako moze da odradi auto ili dva dnevno. Ja sam kratko vreme radio u jednom bas poznatom detailing servisu i dubinsko se radilo sa Karcherom NT35 bez ikakvih problema. Naspricas posebno, ocetkas i izvuces.
  • Vozi: BMW E61 520d N47

Van mreže sale.kriminale

Odg: Usisivac za dubinsko pranje
« Odgovor #10 poslato: 02. Okt, 2020. 18:13 »
Ovaj Karcher SE 4001 ima da se kupi i radi kao običan usisivač i za dubinsko pranje što je sasvim super a i cena je OK.
  • Vozi: Dacia Logan

Van mreže vladan266

Odg: Usisivac za dubinsko pranje
« Odgovor #11 poslato: 02. Okt, 2020. 18:16 »
Ima 4001 i 4002, razlika je gore u rucki, mala papucica za dubinsko moze samo na jedan od ta dva koliko se secam ...
  • Vozi: BMW E61 520d N47

Van mreže sale.kriminale

Odg: Usisivac za dubinsko pranje
« Odgovor #12 poslato: 02. Okt, 2020. 18:17 »
Mislim da mala papučica ide na 4001. Vidim da je i kratka drška.

https://www.youtube.com/watch?v=_YYFasYpSD4
  • Vozi: Dacia Logan

Van mreže vladan266

Odg: Usisivac za dubinsko pranje
« Odgovor #13 poslato: 02. Okt, 2020. 18:21 »
Au koliko je dugacka ova rucka, mogu da zamislim koliko je nezgodno da se radi sa njom. Cak je i ona najkraca obicna rucka predugacka nekad kad treba negde da se pridje.
  • Vozi: BMW E61 520d N47

Van mreže sale.kriminale

Odg: Usisivac za dubinsko pranje
« Odgovor #14 poslato: 02. Okt, 2020. 18:37 »
Pa meni deluje OK ta ručka na 4001. Mislim nije ona dugačka za tepihe. Ne znam da li može da se nabave nekakve manje ručke i slično. Zato sam bio malo sumnjičav prema tom Karcheru.
  • Vozi: Dacia Logan



Pretraga foruma [Google]