Autor Tema: Kupovina nove Oktavije 3: saveti, iskustva, preporuke  (Pročitano 59860 puta)

0 članova i 8 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži varicakZapočeo temu

Kupovina nove Oktavije 3: saveti, iskustva, preporuke
« poslato: 19. Mar, 2014. 14:57 »
Drugari, ako sve bude kako treba u subotu idem da naručim moj brm, brm.... Da li neko može da mi kaže iz iskustva na štatreba da obratim pažnju, šta da pitam, kažem, tražim .... Auto uzimam na kredit, cena je ugovorena, isporuka oko 1. maja.
« Poslednja izmena: 23. Jul, 2014. 13:03 pedja »

Van mreže Filip

Odg: Kupovina nove Oktavije 3: saveti, iskustva, preporuke
« Odgovor #1 poslato: 19. Mar, 2014. 15:47 »
kažeš ideš da naručiš, pitaš šta treba da tražiš, a već je ugovorena i cena i isporuka? ::)

inače pitaš za savet za model, motor, opremu ili šta?  ???
  • Vozi: Škoda Octavia 1.8 TSI Elegance + Eibach & RS 18" + Revochip

Van mreže zix

Odg: Kupovina nove Oktavije 3: saveti, iskustva, preporuke
« Odgovor #2 poslato: 19. Mar, 2014. 19:09 »
Kada potpisuješ ugovor možeš da tražiš da stoji u ugovoru cena sa isporukom (recimo Subotica, ukoliko tamo ima prodavca Škode), bez ikakvih dodatnih troškova (špedicija, carina i sl.)


Послато са ZTE Blade III  

  • Vozi: Škoda Yeti 1.2 TSI 2012.

Van mreže vlada320

Odg: Kupovina nove Oktavije 3: saveti, iskustva, preporuke
« Odgovor #3 poslato: 19. Mar, 2014. 20:50 »
Probaj da tržiš neku dodatnu opremu gratis. Što je model skuplji i početno opremljeniji, to je veća šansa da dobiješ jednu ili više stavki gratis. Slobodno budi uporan, dešavalo se da prvo odbiju takav zahtev, pa sutra dan zovu i kažu da pristaju.
Obavezno prođi kroz Škoda 3D konfigurator koji postoji na sajtu uvoznika i gotovo svih dilera, vidi da li ti je neophodno nešto od dodatne opreme, izaberi boju, enterijer... Ti kupuješ i biraš kakav auto hoćeš, nemoj dozvoliti da te prodavac ubeđuje šta da uzmeš.
Srećno!
  • Vozi: Mercedes B180 w245 / ex Fabia mk1 1.4 16v

Na mreži varicakZapočeo temu

Odg: Kupovina nove Oktavije 3: saveti, iskustva, preporuke
« Odgovor #4 poslato: 19. Mar, 2014. 21:22 »
Da pokušam da pojasnim. Škoda Octavia 1.2tsi elegance + metalok boja + bolero + podna zaštita karoserije + Simply clever (dvostrana pokrivka poda prtljažnika) 16.900 tako da sam dobio opreme u vrednosti od 624eur gratis. Meni dobro.... E sad, zanima me da li se nulti servis, tehnički pregled, paket obavezne opreme i slično podrazumevaju ili i njih treba da stave u specifikaciju vozila? Ja bih na primer voleo da budem prisutan kad sa auta budu skidali one zaštitne folije i najlone... pa ne znam da li je to moguće... mislio sam na tako neke stvari. Izvinjavam se ako sam bio nejasan.

Na mreži hakkler

Odg: Kupovina nove Oktavije 3: saveti, iskustva, preporuke
« Odgovor #5 poslato: 19. Mar, 2014. 21:49 »
Da pokušam da pojasnim. Škoda Octavia 1.2tsi elegance + metalok boja + bolero + podna zaštita karoserije + Simply clever (dvostrana pokrivka poda prtljažnika) 16.900 tako da sam dobio opreme u vrednosti od 624eur gratis. Meni dobro....
mogao si još piknuti za zadnje parking senzore?
btw. jer si uopće imao probnu vožnju s tim motorom? u HR je to mision impossible?

E sad, zanima me da li se nulti servis, tehnički pregled, paket obavezne opreme i slično podrazumevaju ili i njih treba da stave u specifikaciju vozila? Ja bih na primer voleo da budem prisutan kad sa auta budu skidali one zaštitne folije i najlone... pa ne znam da li je to moguće... mislio sam na tako neke stvari. Izvinjavam se ako sam bio nejasan.

teško da ćeš biti prisutan kod dekonzerviranja vozila...a za tehnički ili regu je stvar dogovora.
Kako se dogovoriš...
Isto tako pod obaveznu opremu (prva pomoć..trokut ili što več) ..bi trebalo biti normala da ti TO poklone..ali nije obavezno od njih.

Kod nas NOVI auto ne mora na tehnički pregled (tj. mora..ali se plača samo osiguranje za regu..NEMA pregleda)




Van mreže vlada320

Odg: Kupovina nove Oktavije 3: saveti, iskustva, preporuke
« Odgovor #6 poslato: 19. Mar, 2014. 22:03 »
Mislim da treba posebno da naglasiš ako želiš da prisustvuješ dekonzervaciji vozila, mada ne znam koliko će ti izaći u susret, jer to nije praksa. Obično zovu kupca tek kada je vozilo potpuno spremno za isporuku, tako da je pitanje da li bi se uopšte setili da te pozovu pre dekonzervacije i nultog servisa. Prošle godine su prijateljima rekli birajte: hoćete auto šlepom na kućnu adresu, ili hoćete da Dođete u Čačak na jagnjetinu i lično preuzimanje automobila. I dovezli su ga šlepom u dvorište. Po toj logici - dekonzervacija i nulti servis se rade u Čačku. Mislim da je i tehnički pregled bio urađen i sve dotle se ništa dodatno nije plaćalo. A i cena teh. pregleda je zanemarljiva, čak i ako treba da se plati.
Znači, dodatno idu troškovi registracije i obavezne opreme u automobilu. Pošto verujem da se rez. točak, ključ i dizalica dobijaju uz auto, treba još trougao, prva pomoć, prsluk i uže za vuču. Osim ako nekim čudom prodavac i to ne daje gratis.
  • Vozi: Mercedes B180 w245 / ex Fabia mk1 1.4 16v

Van mreže zix

Odg: Kupovina nove Oktavije 3: saveti, iskustva, preporuke
« Odgovor #7 poslato: 19. Mar, 2014. 22:10 »
Ne plaća se samo ono što piše u ugovoru. Poklona više nema. Znači plaćaš tehnički, koji će odraditi na tvoju molbu i nije bilo pre dve godine obavezne opreme. Za prisustvo pri dekonzervaciji sumnjam da bi mogli da ti ugode i da hoće. Nikad se ne zna, kada tačno stiže, kojim šlepom, kada je carinjenje, gde je carinjenje? Kada će stići u mesto isporuke itd.
Spisak u ruke i pregledaj auto (opremu) kada ga budeš preuzimao. Pitaj ko je proizvođač guma, koje dobijaš. Goriva dobijaš najviše do prve pumpe.
Jedno je sigurno, zna se kada tačno izlazi iz proizvodnje, to se radi softverski, sve je programirano, osim nepredviđenih zastoja. Česi sebi to ne dozvoljavaju, kažu da su pedantniji od nemaca.
  • Vozi: Škoda Yeti 1.2 TSI 2012.

Na mreži varicakZapočeo temu

Odg: Kupovina nove Oktavije 3: saveti, iskustva, preporuke
« Odgovor #8 poslato: 19. Mar, 2014. 22:24 »
@hakkler
Kod nas u Elegance opremu ulaze zadnji parking senzori, tako da je to rešeno. Test vožnju Škode nisam imao, ali sam probao Audi A3 Sportback sa tim motorom, što je najsličnije onome što me interesuje.

Hvala na komentarima. Verovatno da neću moći da prisustvujem, ali eto, jednostavno bih to voleo, ali nije strašno i ako ne može. Za tehnički i opremu ću pitati, pa ćemo videti već šta će biti. U subotu kad sam išao da se raspitam, rečeno mi je da će iz proizvonje izaći u 17. nedelji.


Van mreže Turbo

Odg: Kupovina nove Oktavije 3: saveti, iskustva, preporuke
« Odgovor #9 poslato: 19. Mar, 2014. 22:29 »
3l goriva sipaju u fabrici, dobiješ kusur od toga što ostane.

Na mreži hakkler

Odg: Kupovina nove Oktavije 3: saveti, iskustva, preporuke
« Odgovor #10 poslato: 19. Mar, 2014. 22:43 »
@hakkler
Kod nas u Elegance opremu ulaze zadnji parking senzori, tako da je to rešeno. Test vožnju Škode nisam imao, ali sam probao Audi A3 Sportback sa tim motorom, što je najsličnije onome što me interesuje.

Hvala na komentarima. Verovatno da neću moći da prisustvujem, ali eto, jednostavno bih to voleo, ali nije strašno i ako ne može. Za tehnički i opremu ću pitati, pa ćemo videti već šta će biti. U subotu kad sam išao da se raspitam, rečeno mi je da će iz proizvonje izaći u 17. nedelji.



odlično onda..my bad

nadam se da ćeš napisati koju rečenicu kad napraviš kojih 2,3kkm kako se auto ponaša.."potrošnja" itd.

sretno s makinom  ;)

Van mreže Filip

Odg: Kupovina nove Oktavije 3: saveti, iskustva, preporuke
« Odgovor #11 poslato: 19. Mar, 2014. 23:16 »
Traži i patosnice.  :)

Biće bombona od opreme, konačno neko da naruči benzinca.  ;)

Koju si boju izabrao?
  • Vozi: Škoda Octavia 1.8 TSI Elegance + Eibach & RS 18" + Revochip

Van mreže nikola indjija

Odg: Kupovina nove Oktavije 3: saveti, iskustva, preporuke
« Odgovor #12 poslato: 20. Mar, 2014. 00:05 »
Ja sam malo razgledao octaviu 1.2tsi sa 105ks u activ opremi(ima sve sto mi je potrebno i nije preskupa).Dobio sam ponudu od dva prodavca i razlikuju se u 4000 din tj jedan je povoljniji za tu sumu.Nisam se raspitao na koliko km se rade mali servisi i koliko kostaju?
  • Vozi: skoda oktavia 3 1.2 tsi 105hp+seat cordoba 1.9sdi+fiat ducato 2.8 jtd

Van mreže Filip

Odg: Kupovina nove Oktavije 3: saveti, iskustva, preporuke
« Odgovor #13 poslato: 20. Mar, 2014. 00:13 »
Trebalo bi da su na godinu dana ili 15.000 km pa šta pre bude, a cena između 100 i 150 E, u zavisnosti da li se menja filter goriva, mislim da je tako.
  • Vozi: Škoda Octavia 1.8 TSI Elegance + Eibach & RS 18" + Revochip

Na mreži varicakZapočeo temu

Odg: Kupovina nove Oktavije 3: saveti, iskustva, preporuke
« Odgovor #14 poslato: 20. Mar, 2014. 08:48 »
Tekstilne patosnice ulaze u Elegance opremu i one su mi za sada dovoljne. Na jesen kupujem gumene ili u Škodi ili one 3D kadice, videću još. Boja će najverovatnije biti crna sa bež enterijerom. Za servis nisam ni ja siguran, ali će meni svakako biti jednom godišnje jer prelazim oko 15k km.

@nikola indjija
Nadam se da misliš na Ambience paket, to je onaj srednji?! Activ je baš klot, klot... Mada svako ima svoje potrebe i mogućnosti, poištujem svačiji izbor. Na cenu od 12+k km, teško da može veliki popust da se izvuče posebno u obaranju cene iz cenovnika, pre će ti pokloniti neku opremu koju odabereš.



Pretraga foruma [Google]