Autor Tema: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, rok isporuke  (Pročitano 27768 puta)

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže RDZoranZapočeo temu

Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, rok isporuke
« poslato: 29. Jan, 2017. 14:44 »
Decembra 2016.god. sam poručio superba 2.0tdi sa 150ks u active paketu opreme u biznis sivoj metalik boji i dodao mu radio bolero i zadnje parking senzore po ceni od 21.700eur. Očekujem da preuzmem auto 06.februara. Nadam se da sam dobio dobru cenu za ovaj auto
  • Vozi: Fabia 1.4 16v 2008god ; superb 2.0 tdi 150ks active 2017

Van mreže mlax

Odg: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, rok isporuke
« Odgovor #1 poslato: 29. Jan, 2017. 15:12 »
Razlika izmedju active i ambition oprema je 2500 evra za 2.0tdi a 4000 evra za 1.4tsi (150ks). Zasto?
Moj drug gleda da uzme superb benzinca 1.4 od 150 ks i pita me da li vredi 4000 evra dati za ambition opremu posebno sto je i active dosta dobro opremljen. Po meni jedino sto je tu znacajno su ksenoni.
Sta vi mislite?
  • Vozi: Superb 2.0tdi 2012

Van mreže Filip

Odg: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, rok isporuke
« Odgovor #2 poslato: 29. Jan, 2017. 18:06 »
moje mišljenje je da ne vredi dati 4.000 više, već doplatiti svetla, zadnje senzore, Bolero i felne (2.100 E ukupno), metalik da ga časte i to je to
  • Vozi: Škoda Octavia 1.8 TSI Elegance + Eibach & RS 18" + Revochip

Van mreže RDZoranZapočeo temu

Odg: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, rok isporuke
« Odgovor #3 poslato: 29. Jan, 2017. 19:24 »
Ja sam na activ dodao bolero i zadnje senzore, to je +700 eur, na čelične felne ću da nabacim zimske gume, ove letnje 16 cu odma da prodam i da kupim nove 17 alu felne i gume, velika je doplata za original lelne, na sajmu ću za upola para da dobije dobre felne. A bez ksenona ću da preživim  :)
Smatram da nisam pogrešio što nisam uzeo srednji paket opreme jer je razlika u ceni velika.
  • Vozi: Fabia 1.4 16v 2008god ; superb 2.0 tdi 150ks active 2017

Van mreže mlax

Odg: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, rok isporuke
« Odgovor #4 poslato: 29. Jan, 2017. 19:33 »
a ta cena za 2.0 TDI Ambition je od početka bila 23500 za motor 150KS
Ja sam imao punudu za 22900, pre manje od godinu dana.
  • Vozi: Superb 2.0tdi 2012

Na mreži klisko

Odg: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, rok isporuke
« Odgovor #5 poslato: 30. Jan, 2017. 12:36 »
Drugar uzeo za 23k okruglo i dobio boju gratis pre mesec, dva. Mislim da ima još nešto dodatne opreme, samo što ni on ne zna šta je dodatno, (sa lagera je, nije on dodavao opremu).
  • Vozi: Octavia A5FL 1.9TDI 2010 i Octavia A7FL 1.6TDI 2019

Van mreže DaliborV

Odg: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, rok isporuke
« Odgovor #6 poslato: 12. Maj, 2018. 10:28 »
Pozdrav svim forumasima,

Prvi put sam na ovom forumu a razlog tome je sto cu ubrzo (nadam se) postati vlasnik jednog Superba 1.4 tsi dsg Ambition plus. Imali su neku relativno dobru akciju, verovatno ste culi za to, a to mi se ucinilo kao dobar odnos cene kvaliteta koji me privoleo da zamenim Toyotu Avensis koju vozim vec pet godina.

“Problem” koji imam je sto sam auto porucio pre mesec dana a jos uvek nemamo ni build week. Stavise identican takav auto je porucen za drugog kupca samo sa 1.8 tsi motorom i on ce za dve nedelje stici u Srbiju. Negde sam nacuo da su ti 1.4 benzinci veoma popularni narocitu u manjim automobilima (Octavia, Rapid) i da se zato ceka malo duze. A buduci da je strpljenje vrlina samo ne moja, pada mi na pamet da mozda promenim motor i na taj nacin ubrzam isporuku (mada ne mogu da tvrdim sa sigurnoscu da bih je u opste ubrzao) ali ne znam koliko je to ‘mudro’ uzimajuci u obzir razliku u potrosnji (razlika u ceni prilikom kupovine je 900 eura sto nije drama, vise me brine kasnije). Ako neko ima bilo kakav savet bio bih mu vrlo zahvalan. Ovaj 1.4 ima ACT sistem i gasi dva cilindra kad nisu potrebna da stedi gorivo tako da je fino ekonomicana ljudi koji ga imaju tvrde da je sasvim dovoljan ako nisi Floyd. 1.8 svakako jeste jaci ali nije mi samo to dovoljno da ga odaberem ako je razlika u potrosnji u realnom okruzenju prevelika. Sve oko litar mi je skroz ok ali se plasim da je to dosta preko.

Hvala svima u napred na odgovorima.
Pozdrav
  • Vozi: Škoda Superb 1.4 TSI DSG 2018

Van mreže vojkan85

Odg: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, rok isporuke
« Odgovor #7 poslato: 12. Maj, 2018. 10:36 »
Ja iskreno ne bih ništa menjao po pitanju motora. Odnos performansi i potrošnje je odličan po meni.
  • Vozi: Škoda Superb 3 Combi L&K 2.0TDI

Van mreže DaliborV

Odg: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, rok isporuke
« Odgovor #8 poslato: 12. Maj, 2018. 11:21 »
Ja iskreno ne bih ništa menjao po pitanju motora. Odnos performansi i potrošnje je odličan po meni.

A i meni se cini da je to najracionalnije zbog toga sam se i odlucio isprva bas na tu opciju al vidim da su ovde ljudi mahom dobro informisani (sto ne mogu da kazem za sebe) pa rek’o da proverim jos jednom.
  • Vozi: Škoda Superb 1.4 TSI DSG 2018

Van mreže vojkan85

Odg: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, rok isporuke
« Odgovor #9 poslato: 12. Maj, 2018. 11:28 »
Uvek je bolje pitati ;). Tih 150 konja koliko on ima (čini mi se) je i više nego dovoljno za dobre performanse motora koje su usklađene sa dobrom potrošnjom. Još ako je gradska vožnja ihaj. Samo redovni servisi menjača i to je to, miran si ;).
  • Vozi: Škoda Superb 3 Combi L&K 2.0TDI

Van mreže DaliborV

Odg: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, rok isporuke
« Odgovor #10 poslato: 12. Maj, 2018. 11:48 »
Uvek je bolje pitati ;). Tih 150 konja koliko on ima (čini mi se) je i više nego dovoljno za dobre performanse motora koje su usklađene sa dobrom potrošnjom. Još ako je gradska vožnja ihaj. Samo redovni servisi menjača i to je to, miran si ;).

Videcemo u ponedeljak kad se cujem sa auto kucom da li ima nekih novosti i kakve su njihove prognoze.
  • Vozi: Škoda Superb 1.4 TSI DSG 2018

Van mreže DaliborV

Odg: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, rok isporuke
« Odgovor #11 poslato: 12. Maj, 2018. 13:58 »
Lepo ce to nositi superba,mada ne mislim da ce 1.8 trositi bitno vise.
Ni ja nisam dobio nedelju,sami su mi javili da je napravljen.

Hvala za odgovor. Jel se secas koliko si cekao od porudzbine do izrade pa do isporuke?
  • Vozi: Škoda Superb 1.4 TSI DSG 2018

Van mreže Maksimus

Odg: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, rok isporuke
« Odgovor #12 poslato: 12. Maj, 2018. 14:27 »
Bukvalno ravno 2 meseca od porudzbine do kad je stigao u salon.

Na mreži nidza

Odg: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, rok isporuke
« Odgovor #13 poslato: 12. Maj, 2018. 16:37 »
Benzince usklađuju sa novim Euro normama. Moguće da je zbog toga zastoj?

Sent from my SM-N9005  

  • Vozi: Škoda Octavia RS230 2017, Škoda Octavia 1.5 TSI Style 2021

Van mreže Peja

Odg: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, rok isporuke
« Odgovor #14 poslato: 12. Maj, 2018. 20:33 »
Benzince usklađuju sa novim Euro normama. Moguće da je zbog toga zastoj?
Da, važi za Superb i Kodiaq. O3FL, Karoq i Rapid su up to date do Septembra 2019.


Jest' da je individualno, ali koja boja najbolje lezi Superbu?
  • Vozi: Kodiaq 2.0 TDI DSG FWD, Hyundai i20 BC3, Dacia Logan 1.4 MPI



Pretraga foruma [Google]