Autor Tema: Motorno ulje: kopije i originali... diskusija  (Pročitano 27166 puta)

0 članova i 5 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži djordjebgZapočeo temu

Motorno ulje: kopije i originali... diskusija
« poslato: 09. Sep, 2013. 10:18 »

podeljena tema

A na osnovu cega tvrdis da li je neko ulje fus, Castrol recimo? Da li posedujes neke rezultate nekog ispitivanja?
« Poslednja izmena: 15. Avg, 2015. 00:10 Karlheinz Hell »

Van mreže paun

Odg: Motorno ulje: kopije i originali... diskusija
« Odgovor #1 poslato: 09. Sep, 2013. 11:47 »
Pa ne znam ni sam. Vecina majstora kaza da je lakse dobiti 7 na loto nego naci original Castrol,pogotovu sto kod nas nemaju generalnog uvoznika.

Van mreže Turbo

Odg: Motorno ulje: kopije i originali... diskusija
« Odgovor #2 poslato: 09. Sep, 2013. 12:59 »
Sve je rečeno. Samo to što nemaju ovlašćenog uvoznika, prodaju ulje sa različitim deklaracijama(meni je bila zalepljena deklaracija jednog standarda a na pakovanju ulja je bila druga, tačna deklaracija, pritom na nalepljenoj deklaraciji stoji firma Castrol Srbija doo koja ne postoji u Privrednom registru, tj. izmišljena je, a broj telefona je nepostojeći ili je isključen). Još jedan razlog je što to ulje po Evropi košta i do 40 eura za litar a ovde je ispod 1000 dinara.

Van mreže paun

Odg: Motorno ulje: kopije i originali... diskusija
« Odgovor #3 poslato: 09. Sep, 2013. 13:08 »
Mada vidim da skodini servisi preporucuju NIS ulje!:) To je tek ... ;)

Van mreže Karlheinz

Odg: Motorno ulje: kopije i originali... diskusija
« Odgovor #4 poslato: 09. Sep, 2013. 13:18 »
firma Castrol Srbija doo koja ne postoji u Privrednom registru, tj. izmišljena je, a broj telefona je nepostojeći ili je isključen)

Kako to da najpopularnije ulje nema uvoznika?
Odkud si onda ovo napisao
http://forum.skodaforum.rs/pozitivna-negativna-reklama/castrol-srbija-uvoznik-za-castrol-i-bp/
ja otvorih temu za njih, pa ako ima pljuvačine ili novih informacija i sl. može tamo...
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže Turbo

Odg: Motorno ulje: kopije i originali... diskusija
« Odgovor #5 poslato: 09. Sep, 2013. 14:25 »
To sam izbunario na netu, uredno su mi odgovorili na mail. Međutim, drug mi kaže pre par dana da nemaju ovlašćenog, ja ih potražim u APR-u, nema, pozovem tel, ništa. Treba proveriti u na sajtu Castrola, tamo je do pre par meseci stajala adresa i ime starog uvoznika koji više ne radi, i sklonjeno je. Ne znam da li sada piše nešto. Za LM piše na sajtu da je distributer za Srb ovaj iz Svilajnca.

Van mreže Turbo

Odg: Motorno ulje: kopije i originali... diskusija
« Odgovor #6 poslato: 26. Sep, 2013. 15:28 »
Probaj da kupiš ulje direktno od uvoznika, koje god da zadovoljava potrebnu specifikaciju, samo da je 100% original. Npr. Mass je ovlašćeni za Motul, kupiš kod njih i nema brige. Te trange-frange kombinacije "preko lika koji uvozi iz HR" su mi sumnjive prilično.

Van mreže sasaj

Odg: Motorno ulje: kopije i originali... diskusija
« Odgovor #7 poslato: 26. Sep, 2013. 15:29 »
a to da svako prodaje sta stigne to sam video jednom prilikom,
GM-ovo ulje 10-40 u opelu je kostalo negde oko 900 din/l ja jednom prilikom u DUNAVU....kada tamo 5l negde oko 2600,bar mi se tako cini da je bilo.....e sada neka mi neko objasni
GM-ovo ulje se uvozi iskljucivo iz Madjarske (originalno provereno) a ovo u istom tom pakovanju se prodaje za skoro upola manju cenu....na pitanje da li je original i ko je dobavljac,samo su slegli ramenima....
vodjen tim iskustvom sada bas i ne bi da uzimam bilo gde
  • Vozi: SKODA OCTAVIA 2001g. KARAVAN 1.8 T (110KW,150KS)

Van mreže sasaj

Odg: Motorno ulje: kopije i originali... diskusija
« Odgovor #8 poslato: 26. Sep, 2013. 15:30 »
nije trange frange,pricamo o uvozu sa papirima,carinjenju robe,sa svim carinskim papirima...
al dal je hrvatska zastitila sve to ili je kao kod nas....
  • Vozi: SKODA OCTAVIA 2001g. KARAVAN 1.8 T (110KW,150KS)

Van mreže dulefontana

Odg: Motorno ulje: kopije i originali... diskusija
« Odgovor #9 poslato: 27. Sep, 2013. 01:09 »
Danas sam od drugara dobio litar ulja i treba da mi donese jos 4 litre za Oktaviju. Znajuci da je bas bilo price oko ove marke evo i par slika ambalaze i pitanje da li je ok ovo sipati u Oktaviju 1.6 AEE?






Van mreže dulefontana

Odg: Motorno ulje: kopije i originali... diskusija
« Odgovor #10 poslato: 27. Sep, 2013. 23:43 »
A posto je dzabe, znaci idealno je :D

Van mreže vlada320

Odg: Motorno ulje: kopije i originali... diskusija
« Odgovor #11 poslato: 28. Sep, 2013. 00:37 »
Dzabe je uvek idealno! :))
  • Vozi: Mercedes B180 w245 / ex Fabia mk1 1.4 16v

Van mreže fobia24

Odg: Motorno ulje: kopije i originali... diskusija
« Odgovor #12 poslato: 29. Sep, 2013. 10:57 »
Zanima me vaše mišljenje o tome da li verujete da generalni uvoznik nekog ulja, npr Mass Company prodaje određenu količinu original ulja a ostatak kopije koje ne provlači kroz papire? Ja sam tako nešto načuo i ako je to tačno, onda su original ulja prava retkost. Ipak je Motul raprostranjen i moguće da i kopije postoje. Takođe, da li se originalna ulja razlikuju od tržišta do tržišta, konkretnije da li Motul koji se prodaje u Nemačkoj sadrži više aditiva od onog koje se pravi za istočno tržište?
Ja koristim pomenutu marku ulja.

Van mreže Karlheinz

Odg: Motorno ulje: kopije i originali... diskusija
« Odgovor #13 poslato: 29. Sep, 2013. 20:22 »
Zanima me vaše mišljenje o tome da li verujete da generalni uvoznik nekog ulja, npr Mass Company prodaje određenu količinu original ulja a ostatak kopije koje ne provlači kroz papire? Ja sam tako nešto načuo i ako je to tačno, onda su original ulja prava retkost.

Ja mislim da je vrlo moguće da svu veći uvoznici imaju i određenu količinu ulja koja nije prošla kroz papire, a da li je to ulje i kopija originala, e to već ne znam.
Ulje po MP radnjama treba da ima na sebi etiketu o podacima uvoznika i lično ne verujem da bi se neko od njih uvoznika poznatog brenda zajebavao i u maloprodaju ubacio neki falš - svesno.

Upravo je ova tema namenjena takvim pitanjima i nedoumicama jer se kod skoro svake teme o ulju se provlači ova sumnja a retko neko ima konkretan dokaz da je neko ulje falš, tj. kopija. Stoga nemojte ovde pisati "koje ulje ide u koji motor" već za to otvorite posebnu i konkretnu temu.
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže MoonZe

Odg: Motorno ulje: kopije i originali... diskusija
« Odgovor #14 poslato: 29. Sep, 2013. 23:39 »
Pre dva dana videh braću rome kako razvlaće kotur sa etiketama za ulje modriča.(šta znaju djoganiji šta je oriđiđi) Etikete sa štamparskom greškom, bačene u kontejner iz obližnje štamparije(divlje). Tako da ima tu svega :D
  • Vozi: Fabia 1.4 mpi, 2003.



Pretraga foruma [Google]