Autor Tema: Ventil za regulaciju pritiska ulja  (Pročitano 492 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na mreži Remark78Započeo temu

Ventil za regulaciju pritiska ulja
« poslato: 27. Mar, 2024. 13:10 »
Uplatio sam ATLAS pomoć na putu i kao poklon dobio pregled vozila u BOSCH Car Service-u, vozilo je Škoda Oktavija 1.6 tdi 85kW 2018.

Obavio sam pregled i prijavljena je sledeća greška koja se ne može poništiti:

- P164E00; Ventil za regulaciju tlaka ulja 1; Električna greška

Na instument tabli vozila ne svetli ni jedna lampica, auto normalno ide, S/S radi, itd.

Imate li neka iskustva sa ovim, da li je opasno, da li je skupa zamena?
  • Vozi: Škoda Oktavija 1.6 tdi 116ks 2018.

Van mreže hirurg

Odg: Ventil za regulaciju pritiska ulja
« Odgovor #1 poslato: 27. Mar, 2024. 14:10 »
Nije za zajebanciju. Ponisti gresku pa vidi da li pali opet. Mozda je ostala kad su radili motor.
  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020

Na mreži Remark78Započeo temu

Odg: Ventil za regulaciju pritiska ulja
« Odgovor #2 poslato: 27. Mar, 2024. 14:57 »
Napisah da se greška ne može poništiti.
  • Vozi: Škoda Oktavija 1.6 tdi 116ks 2018.

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Ventil za regulaciju pritiska ulja
« Odgovor #3 poslato: 27. Mar, 2024. 17:51 »
Treba zameniti, neces znati ako dodje do promene pritiska ulja i tim rizikujes da ne daj moze unistis motor.

Moze da bude da je i do instalacije, konektora ili samog regulatora. Oko 100e je oem, aftermarket oko 40ak e.
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže hirurg

Odg: Ventil za regulaciju pritiska ulja
« Odgovor #4 poslato: 27. Mar, 2024. 17:57 »
Napisah da se greška ne može poništiti.
Ne skontah.

Oem uzmi. Al nek neko provjeri da li je dobro udzekan.
  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020

Na mreži Remark78Započeo temu

Odg: Ventil za regulaciju pritiska ulja
« Odgovor #5 poslato: 27. Mar, 2024. 18:54 »
Da li je moguće da je i ranije bio neispravan taj ventil pa da se zbog njega desila havarija na glavi motora koju ste propratili u drugoj temi?  :(

Ko nije čitao, pukle su klackalice ventila na trećem cilindru, servisirana je cela glava nakon toga..
  • Vozi: Škoda Oktavija 1.6 tdi 116ks 2018.

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Ventil za regulaciju pritiska ulja
« Odgovor #6 poslato: 27. Mar, 2024. 19:44 »
Moguce ako uljna pumpa ne radi posao koji treba. Da li je to provereno ?

Sad je kasno za proveru na kojoj kilometrazi je prvi put pokazao gresku za regulator zato sto je greska obrisana i vratila se odmah na trenutnoj kilometrazi. Da nisi mozda slikao prvi put ?
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Na mreži Remark78Započeo temu

Odg: Ventil za regulaciju pritiska ulja
« Odgovor #7 poslato: 27. Mar, 2024. 20:00 »
Ne znam kada se prvi put pojavila ta greška.

Sad sam pronašao izveštaj sa dijagnostike kada je došlo do pomenute havarije glave, bila je aktivna ta greška. I još neke..

Što se tiče uljne pumpe i pritiska ulja ne znam ništa, servisiranje je obavila auto-kuća od koje sam kupio auto tj. njihov majstor.

Danas sam zvao jednog majstora kaže ne može on to da uradi, to je posao za električara. Onda sam nazvao električara, a on je rekao da to nije posao za njega nego za mehaničara! 😧😧😧

Bilo kako bilo, zakazujem sutra pregled u Škoda Intersrem ovlašćenom servisu, jeste da će me verovatno odrati ali ne znam gde bi drugo, a da budem siguran. 😎

 

  • Vozi: Škoda Oktavija 1.6 tdi 116ks 2018.

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Ventil za regulaciju pritiska ulja
« Odgovor #8 poslato: 27. Mar, 2024. 20:15 »
Stvar koju u stvari mogu da urade obojica samo nece.

Objasni celu situaciju i neka provere sve sto treba. Platis ali mirna glava.
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže hirurg

Odg: Ventil za regulaciju pritiska ulja
« Odgovor #9 poslato: 27. Mar, 2024. 21:36 »
Ne bi ja to vozao na tvom mjestu. Nego bi nazvao auto kucu pa nek rijese ili vrate novac.
  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020

Na mreži Remark78Započeo temu

Odg: Ventil za regulaciju pritiska ulja
« Odgovor #10 poslato: 02. Apr, 2024. 16:56 »
Bio sam na pregledu u Škoda Intersrem u N.Sadu. Pregled sam platio 4.800 din. Konstatovali su da treba da se zameni:

N428 - ventil za regulaciju pritiska ulja
Cena: 18.444 RSD + ruke (5.200/sat)

Može li neko da mi pomogne da nabavim ovaj deo, nisam uspeo da ga pronađem ovako online?

P.S. Uz pregled su uradili i Ažuriranje softvera upravljačkog uređaja motora.
  • Vozi: Škoda Oktavija 1.6 tdi 116ks 2018.

Na mreži Remark78Započeo temu

Odg: Ventil za regulaciju pritiska ulja
« Odgovor #11 poslato: 11. Apr, 2024. 17:50 »
Auto sam jutros ostavio u servis AS iz Kisača da mi zamene ventil za regulaciju pritiska ulja. (U Intersrem se ne vraćam više nikada, dno dna od servisa!)

Nabavili su polovan za 80 eur. (Nov samo original, preko Auto-Čačka, košta 16.800 din)

Trebalo je da bude gotovo za pola sata, sat.. Ali ne lezi vraže, zapeklo, zalomilo se *ovno, ne mogu da ga iščačkaju.. Skidaju prednjicu da mogu sa alatima da mu pristupe.. Tek sutra će biti gotovo.

Kad samo pomislim da sam sa Renoa na Škodu prešao da bi vozio pouzdaniji auto i da nemam svaki čas neke servise i kvarove..
  • Vozi: Škoda Oktavija 1.6 tdi 116ks 2018.

Van mreže hirurg

Odg: Ventil za regulaciju pritiska ulja
« Odgovor #12 poslato: 11. Apr, 2024. 20:21 »
Stvarno ne kontam ovu zadnju rečenicu? Druze pa skoda je to. Uostalom danas vise nema kvalitetnog auta. Ni mercedes to vise nije kao sto je bio. Ali ee ne da jos.

Skoda nista ppsebno, malo bolja od seata, a sve bijeda kopija vw.
  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020

Na mreži Remark78Započeo temu

Odg: Ventil za regulaciju pritiska ulja
« Odgovor #13 poslato: 11. Apr, 2024. 20:36 »
Pa ja sam se naslušao priča o Škodinom kvalitetu, do 200.000 km ni jedan kvar, samo redovni servisi, u redu završna obrada, izolacija i sl. lošija od VW/Audi, ali pouzdanost vrhunska, itd.

VW/Audi/Seat/Škoda mehanika, elektronika i motori su isti, dakle generalno i pouzdanost bi trebala da je slična.

Drugar je direktor firme sa povećom flotom Škoda vozila duži niz godina, menjaju vozila nakon isteka lizinga, kaže da se ne seća kada je potpisao neki račun van redovnih servisa..

Sad me ubeđuje kako sam ja ili veliki baksuz ili je moja Škoda prošla sito i rešeto, tipa Taxi ili Rent-a-car, jer eto na puuuno primera i u firmi i kod poznanika Škode nemaju ama baš nikakvih kvarova. Samo redovno održavaj, sipaj i vozi..

E sad...
  • Vozi: Škoda Oktavija 1.6 tdi 116ks 2018.

Van mreže hirurg

Odg: Ventil za regulaciju pritiska ulja
« Odgovor #14 poslato: 12. Apr, 2024. 09:10 »
Vidi mozda i jesi baksuz. Mozda si naisao na auto lose odrzavan i sl. Ja sa svojom nemam problem. Sem gumice koje skripe :) al to rijesi glasna muzika :)

Srecno. Valjda ce dalje biti dobro.
  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020



Pretraga foruma [Google]