Autor Tema: Aditiv za čišćenje dpf  (Pročitano 13822 puta)

0 članova i 5 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže NamćorZapočeo temu

Aditiv za čišćenje dpf
« poslato: 29. Nov, 2020. 20:14 »
Pozdrav svima!
U zadnje vreme počela češće da se aktivira regeneracija dpf i što je najgore gotovo stalno sam prinuđen da ugasim motor i izadjem iz auta baš tokom regeneracije. Verovatno je razlog ovo vlažno i hladno vreme kao i to da se ne vozimo više od 5km dnevno.
U rezervoar je u 99.9% slučajeva sipano diesel g- drive gorivo i to od prvog dana.
Radi se o Octaviji 1.6tdi, 105ks, 2014. g.
Razmišljam da sipam u rezervoar neki aditiv (sredstvo) za čišćenje dpf filtera, recimo marke K2.
Jel ima neko iskustvo sa ovim aditivima i molim da isto podeli sa nama?
  • Vozi: Škoda Octavia 1.6tdi Ambition 2014g

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Aditiv za čišćenje dpf
« Odgovor #1 poslato: 30. Nov, 2020. 02:55 »
Ocitaj parametre na dijagnostici cisto da znas u kakvom je stanju dpf . Mozes da sipas te aditive mada ne pomazu mnogo . Poslednja slamka koju sam mozes da preduzmes ako je dpf los je cistac tj sprej koji se sipa u sam dpf kroz rupu od sonde pa se izadje na otvoreno i vozi u vecim obrtajima da spali garez u samom dpf u sto vise .
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Na mreži Nenad78

Odg: Aditiv za čišćenje dpf
« Odgovor #2 poslato: 30. Nov, 2020. 06:00 »
Očitati stanje dpf-a i rezerviši sebi da ti neko skine i mašinski očisti dpf.
Ukoliko nije previše oštećeno 'saće' istog biće dobro.
Ako jeste onda kupiš nov original dpf,zamjenski ili skineš totalno i softverski ga 'ugasiš'.
Nažalost to je jedan od puteva kojim se korisnici dizela vraćaju na benzince,nerijetko na atmosferce čak.
Puno sreće u svakom slučaju.
  • Vozi: Škoda Kodiaq 1.5TSI DSG 2022

Van mreže dixon

Odg: Aditiv za čišćenje dpf
« Odgovor #3 poslato: 30. Nov, 2020. 06:13 »
Јеси сигуран да је регенерација? Кажеш возиш не више од 5км, не верујем да може дизел зими да се загреје за тако мали пут. Пре бих рекао да ти дигне обртаје на 1000 јер је хладно напољу и да би што пре постигао радну температуру воде како би што пре почео да греје у кабини.

Van mreže NamćorZapočeo temu

Odg: Aditiv za čišćenje dpf
« Odgovor #4 poslato: 30. Nov, 2020. 07:02 »
Siguran sam 100%,
Kad ugasim motor on nastavi sa regeneracijom. Bruji na parkingu kao da se sprema da uzleti.
Mislite da aditiv za čišćenje dpf filtera neće pomoći?
  • Vozi: Škoda Octavia 1.6tdi Ambition 2014g

Van mreže Melja

Odg: Aditiv za čišćenje dpf
« Odgovor #5 poslato: 30. Nov, 2020. 08:19 »
Moj prijatelj je probao aditiv u opel insigniji i nije mu pomogao. Na kraju je skinuo dpf. Sto kazu kolege dijagnostika prvo pa onda ako treba skidanje i ciscenje dpf-a. Cak i da sipas aditiv opet moras bas da ga vozis na otvorenom i cini mi se da mora ceo rezervoar skoro da se potrosi da bi bilo efekta. Ako ti sipas aditiv i vozas samo te kratke relacije ja ne verujem da ces ista postici. Auto treba sto cesce vozati na otvorenom bas zbog dpf-a. Moj ima 264 000 pa nemam nijedan problem sa dpf za sad jer samo idem van grada.
  • Vozi: Skoda Superb 2.0 TDI 170 2010 Ambition

Van mreže NamćorZapočeo temu

Odg: Aditiv za čišćenje dpf
« Odgovor #6 poslato: 30. Nov, 2020. 09:06 »
Nažalost,
Meni je auto prešao 152000km, sigurno 100000km zgazio kroz Bgd i to uglavnom kratke relacije.
Videću, prvi izlazak na autoput sipam aditiv pa kako mu bude.
Ne pada mi napamet da skidam dpf, sem ako komp auta prijavi grešku ili auto stane.
  • Vozi: Škoda Octavia 1.6tdi Ambition 2014g

Van mreže dixon

Odg: Aditiv za čišćenje dpf
« Odgovor #7 poslato: 30. Nov, 2020. 09:28 »
Друже, дај јавни се да накачимо дијагностику да видимо какво је стање, можда нека регенерација кроз комп реши проблем, али наравно прво да видимокако стоје ствари. Неће ништа да те кошта :)

Van mreže NamćorZapočeo temu

Odg: Aditiv za čišćenje dpf
« Odgovor #8 poslato: 30. Nov, 2020. 12:53 »
Ok. Šaljem broj telefona
  • Vozi: Škoda Octavia 1.6tdi Ambition 2014g

Van mreže dixon

Odg: Aditiv za čišćenje dpf
« Odgovor #9 poslato: 30. Nov, 2020. 15:51 »
Update: малопре регенерисали дпф преко дијагностике, све екстра :). Oil ash 90ml, soot 2,5g након регенерације

Van mreže NamćorZapočeo temu

Odg: Aditiv za čišćenje dpf
« Odgovor #10 poslato: 30. Nov, 2020. 16:39 »
Osim što je urađena regeneracija. Uključene su i opcije koje već postoje u kompu kao što su: corner lights, pranje vetrobrana  pri brzini većoj od 80km/h brisači pored uobičajenog brisanja imaju i još jedno više brisanje koje se samo uključi nakon 2-3 sec, isključen je start stop, migavci umesto uobičajenih 3 blinkanja, sada blinkaju 5 puta.
Ukratko: Vrh saradnja!
  • Vozi: Škoda Octavia 1.6tdi Ambition 2014g

Van mreže NamćorZapočeo temu

Odg: Aditiv za čišćenje dpf
« Odgovor #11 poslato: 07. Dec, 2020. 00:05 »
Odvezao sam i RAPIDa 2016.g, 1.6tdi 85kw. Pored aktiviranih opcija kao na Octaviji, Dixon je aktivirao i hill hold assistant.
Sve funkcioniše besprekorno.
Prezadovoljan sam!
  • Vozi: Škoda Octavia 1.6tdi Ambition 2014g

Van mreže dixon

Odg: Aditiv za čišćenje dpf
« Odgovor #12 poslato: 07. Dec, 2020. 00:24 »

Van mreže lolo

Odg: Aditiv za čišćenje dpf
« Odgovor #13 poslato: 04. Jan, 2021. 19:14 »
drago mi je sto ti je dixon resio problem!naime i ja imam slicnu skodu ,i kod mene se to desava.Ja ostavim da odradi na tih 1000 obrtaja ili provozam jedno 20tak km sa 100 -110 km /h ( vise ne smem,zbog murije),jedino sto je kod mene dsg menjac i on salta po nekom optimumu.Pa sad pitanje Dixonu , sta mi preporucuje i da li u Su, ima neko ko to radi?
  • Vozi: Octavia 1.6 TDI DPF Kb5 Elegance Green tec DSG

Van mreže dixon

Odg: Aditiv za čišćenje dpf
« Odgovor #14 poslato: 04. Jan, 2021. 22:53 »
Здраво, што се тиче има ли кога од колега у Суботици, заиста не знам. А око саме регенерације, требало би прво прпверити параметре, кад је била последња регенерација, има ли каквих грешака, тренутно стање пепела у DPF итд.. Уколико има неких необичних појава, ја не радим регенерацију преко дијагностике јер може да се деси од квара са мотором до пожара... Тако да само нек неко провери стање пре него што одради регенерацију :)



Pretraga foruma [Google]