Autor Tema: Moji delovi u ovlašćenom servisu, može? Garancija?  (Pročitano 3509 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže DUTJA ZPZapočeo temu

Moji delovi u ovlašćenom servisu, može? Garancija?
« poslato: 19. Okt, 2013. 14:26 »
podeljeno sa: http://forum.skodaforum.rs/pozitivna-negativna-iskustva/servis-cirinac-beograd-pribojska-44a/msg6929/#msg6929

Znam decka koji je dobio otkaz kod Koleta pre par godina,jer nije dobro zamenio neke delove na trapu,pa je posle 200km doslo do teske havarije,ljudi dosli zalili se jer su bili na servisu trapa dan ranije,Kole utvrdio ko je radio od majstora i pedala odmah. Naravno servis je sve preuzeo na sebe. ali nije to toliko bitno nego 'leba ti sto mi udari minus samo zato sto ne mislimo isto???ja tebi nisam imas ih previse  ;D
« Poslednja izmena: 20. Okt, 2013. 00:27 pedja »

Na mreži djordjebg

Odg: Moji delovi u ovlašćenom servisu, može? Garancija?
« Odgovor #1 poslato: 19. Okt, 2013. 14:53 »
Treba proveriti jos jednu stvar, cak i ako ovlasceni hoce da vam ugradi donesene delove( bilo originalni ili ne) da li ce vam dati pecat u knjizicu.

Van mreže Turbo

Odg: Moji delovi u ovlašćenom servisu, može? Garancija?
« Odgovor #2 poslato: 19. Okt, 2013. 15:31 »
Znam decka koji je dobio otkaz kod Koleta pre par godina,jer nije dobro zamenio neke delove na trapu,pa je posle 200km doslo do teske havarije,ljudi dosli zalili se jer su bili na servisu trapa dan ranije,Kole utvrdio ko je radio od majstora i pedala odmah. Naravno servis je sve preuzeo na sebe. ali nije to toliko bitno nego 'leba ti sto mi udari minus samo zato sto ne mislimo isto???ja tebi nisam imas ih previse  ;D

Nisam ti ja dao minus ;)


Van mreže milosgranice

Odg: Moji delovi u ovlašćenom servisu, može? Garancija?
« Odgovor #3 poslato: 19. Okt, 2013. 15:43 »
Znam decka koji je dobio otkaz kod Koleta pre par godina,jer nije dobro zamenio neke delove na trapu,pa je posle 200km doslo do teske havarije,ljudi dosli zalili se jer su bili na servisu trapa dan ranije,Kole utvrdio ko je radio od majstora i pedala odmah. Naravno servis je sve preuzeo na sebe.
sad si pobio svoju pricu o pameti i odgovornosti ovl. servisa, jel ima neki servis kao poslovodju dipl.ing. masinstva ili neke slicne struke? a da je neko bio povredjen dal bi im bilo lakse zato sto su radili servis u ovlascenom? dundjer moze da ti se zalomi svuda bilo da je ovlascen ili ne, najbolji je majstor posten majstor a to moras proceniti a mehaniku zna 90% njih da radi
  • Vozi: fabia 1.9sdi

Van mreže DUTJA ZPZapočeo temu

Odg: Moji delovi u ovlašćenom servisu, može? Garancija?
« Odgovor #4 poslato: 19. Okt, 2013. 22:12 »
Milose ne pratis fabulu... Sr...a se svuda desavaju slucajno ili namerno nije bitno. Nisam nista pobio,naprotiv preuzeli su odgovornost na sebe,troskove stetu,odstetu....i dali otkaz krivcu.Ako bi uvek sve bilo u redu zasto bi neko davao GARANCIJU?????Vidis li gde gresis? Ne treba ti garancija kad je sve u redu nego kad neki deo crkne ili se ne uradi dobro posao,.e onda koristis garanciju koju ovlasceni servis daje na delove i rad. Ali ajde,ko razume shvatice.  O:-)
Zanima me samo da na primer doneses svoje ulje i delove koje ti hoces a recimo neko ti sipao bilo sta u tu tvoju flasu,odrade ti servis i crkne ti motor.... Zanima me koga bi jurio? Prodavca ulja, N.N. lice koje je nesto mozda sipalo u njega ili ovlasceni servis zato sto ti je crkao motor posle njihovog rada? I sta bi mogao dokazati? Apsolutno nista.
Da ne bude zabune JA nisam pristalica servisiranja starijih kola (kao moja 13g) u ovl servisu,jer su skuplji i delovi i ruke,ali samo sam izneo komentar na cinjenicu da neko pljuje ovlascenog servisera jer nece da radi sa XY delovima. Iz cele price evo jedan veliki + za Cirinac. A sad slobodno meni udrite - .  :o

Van mreže DUTJA ZPZapočeo temu

Odg: Moji delovi u ovlašćenom servisu, može? Garancija?
« Odgovor #5 poslato: 19. Okt, 2013. 22:15 »
Nisam ti ja dao minus ;)


Ma opusteno, ne se ljutim  8)

Van mreže Turbo

Odg: Moji delovi u ovlašćenom servisu, može? Garancija?
« Odgovor #6 poslato: 19. Okt, 2013. 23:47 »
Milose ne pratis fabulu... Sr...a se svuda desavaju slucajno ili namerno nije bitno. Nisam nista pobio,naprotiv preuzeli su odgovornost na sebe,troskove stetu,odstetu....i dali otkaz krivcu.Ako bi uvek sve bilo u redu zasto bi neko davao GARANCIJU?????Vidis li gde gresis? Ne treba ti garancija kad je sve u redu nego kad neki deo crkne ili se ne uradi dobro posao,.e onda koristis garanciju koju ovlasceni servis daje na delove i rad. Ali ajde,ko razume shvatice.  O:-)
Zanima me samo da na primer doneses svoje ulje i delove koje ti hoces a recimo neko ti sipao bilo sta u tu tvoju flasu,odrade ti servis i crkne ti motor.... Zanima me koga bi jurio? Prodavca ulja, N.N. lice koje je nesto mozda sipalo u njega ili ovlasceni servis zato sto ti je crkao motor posle njihovog rada? I sta bi mogao dokazati? Apsolutno nista.
Da ne bude zabune JA nisam pristalica servisiranja starijih kola (kao moja 13g) u ovl servisu,jer su skuplji i delovi i ruke,ali samo sam izneo komentar na cinjenicu da neko pljuje ovlascenog servisera jer nece da radi sa XY delovima. Iz cele price evo jedan veliki + za Cirinac. A sad slobodno meni udrite - .  :o

Prva stvar ja bih mu doneo bolje ulje(specijalno sa isključivim VW standardom 504.00 507.00 posebno za VW motore i ništa drugo, a ako ništa drugo sa sigurnim poreklom) i Knecht/Mahle filtere(koji su prva ugradnja bili, bar kod mene), i ulje i filtri od generalnog zastupnika za Srbiju. Drugo, ta famozna garancija, ako nije crno na belo ti znači baš jedno veliko ništa, a kod nas u Srbiji i da je imaš crno na belo ima da se pomučiš lepo da to ostvariš, obično su potrebne pretnje inspekcijama i advokatima da bi nešto rešio i to ako imaš dokaze i puno pravo na to što zahtevaš. Uostalom auto je van garancije a to je jedina relevantna garancija u ovom slučaju.

Ne znam za šta se ne ljutiš, kao što sam rekao, nisam ti ja dao minus.

Van mreže milosgranice

Odg: Moji delovi u ovlašćenom servisu, može? Garancija?
« Odgovor #7 poslato: 20. Okt, 2013. 10:03 »
koliko se secam prvi tvoj odgovor na Turbov post o servisu je bio pamet i garancija ovlascenog servisa i posle je bila prica o tom decku koji je zabrljao, ja sam sabrao ta dva, hteo sam samo reci da nije garancija da ce posao biti dobro odradjen samo u ovlascenom servisu, ne vezano za pomenuti, vec uopsteno
  • Vozi: fabia 1.9sdi

Van mreže DUTJA ZPZapočeo temu

Odg: Moji delovi u ovlašćenom servisu, može? Garancija?
« Odgovor #8 poslato: 20. Okt, 2013. 10:53 »
Onda me nisi razumeo. To sto sam rekao NJIHOVA PAMET apsolutno ne znaci da su pametniji od bilo koga vec samo da nece oni da posle snose posledice za tvoju,moju ili neciju drugu pamet.Jer slozices se kao sto ima ajde da kazem pametnijih ljudi od njih ima ih isto toliko i glupljih ili neupucenijih u sve to a oni imaju iste arsine za sve musterije sto je skroz OK. I kad rade rade sve i za to garantuju,cim je vise faktora nemas koga da uhvatis za vrat.
P.S. Posto videh da si iz Mladenovca,ako volis svoj auto nikako ga ne vozi u mladenovacki ovlasceni servis, kazem ti drugarski,ako ti trebaju detalji zasto javi se na pp.
« Poslednja izmena: 20. Okt, 2013. 10:59 DUTJA ZP »

Van mreže milosgranice

Odg: Moji delovi u ovlašćenom servisu, može? Garancija?
« Odgovor #9 poslato: 20. Okt, 2013. 11:14 »
Onda me nisi razumeo.
izgubili smo se u prevodu ;D ;D
potpuno se slazem sa tobom sto se tice delova i garancije samo za delove ugradjenje kod njih i tu su 100% u pravu
a za taj servis kod mene znam, imaju oni i reglazu i sve al su slabi majstori, zato sam i postavio post za reglazu u bg i okolini
 pusti na pp tvoja saznanja
  • Vozi: fabia 1.9sdi

Van mreže pedja1693

Odg: Moji delovi u ovlašćenom servisu, može? Garancija?
« Odgovor #10 poslato: 20. Okt, 2013. 16:04 »
Najnormalnija stvar je da se dobije garancija u servisu na kompletnu uslugu ako su i delovi uzeti u tom servisu. Ako pak nisu onda servis treba da da garanciju na radove a garanciju za delove nek juri musterija gde je kupila deo. To sto je deo negde MOZDA jeftiniji ne znaci da ga treba uzeti,a da posle ne znate da li imate ili nemate garanciju.

Van mreže DUTJA ZPZapočeo temu

Odg: Moji delovi u ovlašćenom servisu, može? Garancija?
« Odgovor #11 poslato: 20. Okt, 2013. 18:29 »
Iskren da budem Pedja,tvoj sam komentar cekao obzirom na prirodu tvog posla,cisto da sebi potvrdim da mi je rezon u redu,tako da sada mogu mirno da spavam  ;D ,a svako moze raditi sa svojim kolima sta mu je volja....

Van mreže pedja1693

Odg: Moji delovi u ovlašćenom servisu, može? Garancija?
« Odgovor #12 poslato: 21. Okt, 2013. 23:56 »
Upravo tako,niko vama ne moze reci sta cete vi ugraditi niti vas za nesto uslovljavati ali onda jednostavno se musteriji predoci stanje stvari i svi su zadovoljni.

Van mreže djordje48

Odg: Moji delovi u ovlašćenom servisu, može? Garancija?
« Odgovor #13 poslato: 22. Okt, 2013. 00:12 »
opet na osnovu nekog svog skromnog iskustva koje imam, smatram da je idealna kombinacija kupiti originalne delove kod ovlascenog dilera, a za rad otici kod dobro proverenog majstora koji radi iskljcivo istu porodicu automobila (npr, idem kod ljudi koji su radili u autocacku ili autokomercu. npr, mom elektricaru treba 10 min da rasturi i vrati celokupnu plastiku oko instrument table, volana i prednje konzole jer je to vec 100 puta uradio u ovlascenom servisu, a nekom univerzalnom majstoru bi trebalo sat vremena jer nema rutinu, a nisu sva vozila bas toliko identicna. i pitanje je da li je kvalitet usluge isti. sigurno nije. ovaj prvi gleda tu istu fabiju svaki dan, 100 puta na dan, a ovom drugom je fabija svaki 20-i pacijent mozda...

Van mreže pedja1693

Odg: Moji delovi u ovlašćenom servisu, može? Garancija?
« Odgovor #14 poslato: 22. Okt, 2013. 23:36 »
opet na osnovu nekog svog skromnog iskustva koje imam, smatram da je idealna kombinacija kupiti originalne delove kod ovlascenog dilera, a za rad otici kod dobro proverenog majstora koji radi iskljcivo istu porodicu automobila (npr, idem kod ljudi koji su radili u autocacku ili autokomercu. npr, mom elektricaru treba 10 min da rasturi i vrati celokupnu plastiku oko instrument table, volana i prednje konzole jer je to vec 100 puta uradio u ovlascenom servisu, a nekom univerzalnom majstoru bi trebalo sat vremena jer nema rutinu, a nisu sva vozila bas toliko identicna. i pitanje je da li je kvalitet usluge isti. sigurno nije. ovaj prvi gleda tu istu fabiju svaki dan, 100 puta na dan, a ovom drugom je fabija svaki 20-i pacijent mozda...
Sto se originalnih delova tice necu komentarisati potezana je tema previse puta da bismo opet "zvalavili" o tome. A sto se tice rutine to je istina,i u potpunosti je tacno.



Pretraga foruma [Google]