Autor Tema: Veliki Servis Octavia  (Pročitano 13386 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže milosn8Započeo temu

Veliki Servis Octavia
« poslato: 29. Avg, 2019. 13:57 »
Došlo je vreme za veliki servis, molim vas za sugestije gde ga raditi (NS, BG), koje delove koristiti, koliko orijentaciono košta sve (ako sme ovde da se napiše)
U pitanju je Octavia 2010, 2.0TDI BKD PD. Pročitao sam svašta ovde, sad ni sam ne znam gde da radim :D tako da je svaka pomoć dobro došla
Hvala svima unapred :)

Van mreže slobodanalex

Odg: Veliki Servis Octavia
« Odgovor #1 poslato: 29. Avg, 2019. 17:26 »
Ja sam radio u Intersremu, originalni delovi, taus pumpa za vodu, 2 godine garancije na delove, za kes 10% popusta na delove, za ruke se ne secam koliko je bilo.
  • Vozi: ŠKODA SUPERB COMBI 2.0 TDI STYLE 2017 Lava Blue

Van mreže Nidza Opc

Odg: Veliki Servis Octavia
« Odgovor #2 poslato: 26. Sep, 2019. 12:17 »
Ja bih isao na continentalov set sto sam i kod sebe ubacio 2.0CR jeste najskuplji ali je i najbolji,vodenu obavezno zameni,pusti pricu mastora da je dobar,fabricka ugradnja to se nepravi vise.
Ruke:zavisi od maistora do maistora od 50e pa navise zavisi kako natrcis,raspitaj se pre nego sto se predas auto na zamenu zupcastog za cene ruku na par mesta,izokreci par radnji za cene delova da nebude posle u radnji jedna cena a kod maistora druga i da te klepaju po usima i porave te budalom za tvoje pare
  • Vozi: Skoda Superb 3t 2.0 dsg candy white 2012 year

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Veliki Servis Octavia
« Odgovor #3 poslato: 26. Sep, 2019. 12:55 »
I ja sam kod mene na rs 2.0tdi pd stavio ceo conti set zupcenja sa conti zupcastim , conti pk , ina zatezac pk i po preporuci bar 10 mehanicara i prijatelja cija je prodavnica autodelova sam uzeo kwp vodenu umesto prvobitne skf koju sam hteo jer skf malo malo pa vrate .
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže DonKihot

Odg: Veliki Servis Octavia
« Odgovor #4 poslato: 26. Sep, 2019. 18:47 »
I kod mene je identicna situacija, od kaisa do pumpe.

Poslato sa EML-L29  

  • Vozi: Škoda Octavia III 1.8 TSI

Van mreže milosn8Započeo temu

Odg: Veliki Servis Octavia
« Odgovor #5 poslato: 26. Sep, 2019. 19:29 »
Hvala svima, onda ću i ja tako gledati da uzmem  bravo2

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Veliki Servis Octavia
« Odgovor #6 poslato: 26. Sep, 2019. 21:16 »
I kod mene je identicna situacija, od kaisa do pumpe.

Poslato sa EML-L29  

Kazu da je dobitna kombinacija  :))
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže Ilija Ns

Odg: Veliki Servis Octavia
« Odgovor #7 poslato: 25. Dec, 2019. 01:59 »
Pozdrav ljudi intresuje me vaše misljenje za oktaviju 2011god 1.9 tdi77kw105ks treba da radim veliki servis koji set zupcastog i pumpu da uzmem continental i skf ili gates i saleri sali cena im je priblizno ista?
  • Vozi: Škoda Oktavia 1.9 tdi 105ks

Van mreže munja23

Odg: Veliki Servis Octavia
« Odgovor #8 poslato: 26. Dec, 2019. 13:05 »
Ja bih licno isao na Continental.
  • Vozi: 2023 Karoq Style 1.5, 2022 Kamiq Monte Carlo 1.5, 2017 Citigo Ambition 1.0

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Veliki Servis Octavia
« Odgovor #9 poslato: 26. Dec, 2019. 16:01 »
Pozdrav ljudi intresuje me vaše misljenje za oktaviju 2011god 1.9 tdi77kw105ks treba da radim veliki servis koji set zupcastog i pumpu da uzmem continental i skf ili gates i saleri sali cena im je priblizno ista?

Continental set , INA zatezac pk kaisa i INA remenicu alternatora (conti nema to) , a pumpa KWP . (Na SKF ima cesto reklamacija)
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže mihajloalasp

Odg: Veliki Servis Octavia
« Odgovor #10 poslato: 27. Dec, 2019. 15:19 »
Continental ili INA set zupcastog, INA spaner za PK kais, Conti pk kais, KWP, Metelli ili Graf pumpa za vodu (sve 3 su identicne, samo drugo ime). Sa ovom kombinacijom nema greske.

Van mreže Somi82

Odg: Veliki Servis Octavia
« Odgovor #11 poslato: 24. Avg, 2021. 15:59 »
Pozdrav svima, vidim da nije odavno pisano na ovu temu pa posto mi se priblizava termin za veliki servis moje pitanje je: Da li se nesto promenilo u vezi preporuka za set kaiseva i pumpu u medjuvremenu i ako imate neku preporuku gde je najeftinije pazariti sve to?
Hvala
  • Vozi: Skoda Octavia A5, 1.9 TDI, 2007 Elegance

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Veliki Servis Octavia
« Odgovor #12 poslato: 24. Avg, 2021. 16:31 »
Continental set , INA zatezac pk kaisa i INA remenicu alternatora (conti nema to) , a pumpa KWP . (Na SKF ima cesto reklamacija)
Continental ili INA set zupcastog, INA spaner za PK kais, Conti pk kais, KWP, Metelli ili Graf pumpa za vodu (sve 3 su identicne, samo drugo ime). Sa ovom kombinacijom nema greske.

Ovo uzmes i nemas greske
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže milosn8Započeo temu

Odg: Veliki Servis Octavia
« Odgovor #13 poslato: 24. Avg, 2021. 17:21 »
Ja sam u februaru uzeo delove po preporuci Buce i ostalih kolega, Conti zupcasti sa vodenom pumpom, INA PK sa svim spanerima i rolerima, presao nekih 9000km od tada bez ikakvih problema.

Van mreže Somi82

Odg: Veliki Servis Octavia
« Odgovor #14 poslato: 24. Avg, 2021. 17:29 »
Ok, poslusacu savete a sad sam video da je i prosli set bio conti, ne znam samo koja je pumpa bila ali mi se desava evo skorp godinu dana da mi negde gubi vodu/antifriz po malo a ne mogu da provalim gde, pa je moguce da je do pumpe. Sa sadasnim setom sam presao 40k Km, na koliko vi menjate?
  • Vozi: Skoda Octavia A5, 1.9 TDI, 2007 Elegance



Pretraga foruma [Google]