Autor Tema: Iskustva oktavia 4x4  (Pročitano 7331 puta)

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže djordje48

Odg: Iskustva oktavia 4x4
« Odgovor #15 poslato: 18. Nov, 2019. 23:13 »
Mislim da nasi majstori kazu ne diraj ne pipaj jer ne znaju da odrzavaju haldex :o  ali sve je uzrocno posledicno. Nasi ljudi ne vole 4x4 automobile. Ne bih ulazio u raspravu...ali onda ni majstori nemaju pu o iskustva. 4x4 je najjaca stvar ikada smisljena u autoindustriji :bravo:

Van mreže Karlheinz

  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže JosaZapočeo temu

Odg: Iskustva oktavia 4x4
« Odgovor #17 poslato: 07. Dec, 2019. 08:38 »
Koji je to majstor u Ue koji je doktor za 4x4? Pošto definitivno uzimam jednu već sam je rezervisao preko treba da idem da je doteram. A blizu sam Užica.
  • Vozi: Škoda Oktavia 4x4 1.9TDI 2008

Na mreži petarp031

Odg: Iskustva oktavia 4x4
« Odgovor #18 poslato: 07. Dec, 2019. 08:43 »
Poslao sam ti privatnu poruku.

Sent from my SM-A920F  


Van mreže Hornet

Odg: Iskustva oktavia 4x4
« Odgovor #19 poslato: 08. Dec, 2019. 09:23 »
Ja pre nedelju dana menjao komplet set kvačila i usput rekao majstoru da mi zameni ulje u Heldex-u. Bez ikakvih problema je to uradio samo je par dana čekao to specifično ulje da dođe. Rekao da je gomila mulja iscurika kada je otvorio. Užas.

Inače auto sam uzeo pre skoro dve godine sa različitim dubinama šare (prošli gazda je menjao felne i dobio takvu šaru) i haldex odlično radi. Napred je bilo možda 6mm a nazad 3mm. Nisam primetio da išta slabije radi a sistem kao sistem kada treba upali se, lično probavao.
  • Vozi: Superb 2 170hp 4x4 Elegance

Van mreže djordje48

Odg: Iskustva oktavia 4x4
« Odgovor #20 poslato: 08. Dec, 2019. 11:26 »
Bravo. Svaki fluid se menja. I kociona tecnost i servo ulje i ulje u haldexu. Tu je da bi se promenilo bravo2

Van mreže brankoh

Odg: Iskustva oktavia 4x4
« Odgovor #21 poslato: 15. Dec, 2019. 21:15 »
Imam pitanje za kolegu Donkihota, budući da vozi scout. Od nedavno imam Octaviu Scout, 2014 g. 2.0tdi. Pa molim za odgovor da li na mom autu ima kakav senzor za ulje u zadnjem diferencijalu. Jednom sam vozio bez zadnjeg sedišta pa sam čuo zujanje u diferencijalu. Auto ima 130000 km. Ujedno dosta se čuje pumpa u rezervoaru. Hvala.
  • Vozi: Octavia Scout 2.0 tdi 110kw

Van mreže DonKihot

Odg: Iskustva oktavia 4x4
« Odgovor #22 poslato: 16. Dec, 2019. 10:44 »
Ja ne znam odgovor na to pitanje, ali da mora proizvoditi zvuk diferencijal to sigurno. Osećaj buke je subjektivan pa je nezahvalno komentarisati. Javiće se neko iskusniji po ovom pitanju. Moja je pretpostavka da neki senzor pritiska ulja ima...

Послато са Redmi Note 8 Pro  

  • Vozi: Škoda Octavia III 1.8 TSI

Van mreže Max

Odg: Iskustva oktavia 4x4
« Odgovor #23 poslato: 20. Apr, 2020. 18:19 »
Pozdrav svima.
Nedavno sam kupio Scouta 2.0,2007. Kupljen je na placu i nisam upoznat sa stanjem auta.. Pošto sam iz Užica da li bi mogao neko da mi preporuči majstora.Želim da pretrese auto,preporuči šta uraditi...Nisam do sada vozio 4x4 pa bi mi dobro došla neka preporuka.Hvala unapred.
  • Vozi: Škoda Octavia Scout 2.0

Na mreži petarp031

Odg: Iskustva oktavia 4x4
« Odgovor #24 poslato: 20. Apr, 2020. 18:31 »
Pokusao sam da ti posaljem pp poruku ali nece da ode.
Raspitaj se malo, ja bih ti preporucio AG Tambura, doktor je za taj pogon i tu vrstu vozila, odrzava dosta slicnih auta iz vw grupacije i u gradu je sigurno najvise radio sa haldex pogonom 4x4.
Pozdrav

Van mreže Max

Odg: Iskustva oktavia 4x4
« Odgovor #25 poslato: 20. Apr, 2020. 19:06 »
@petarp031

Hvala na odgovoru.nisam znao da se on bavi ovim.mislio sam da radi samo gas.

Pozdrav
Max
  • Vozi: Škoda Octavia Scout 2.0

Na mreži petarp031

Odg: Iskustva oktavia 4x4
« Odgovor #26 poslato: 20. Apr, 2020. 19:09 »
Radi mehaniku vise nego gas. Znam sta mi je sve resavao i sta sve moze da resi, tako da njega preporucujem.

Van mreže DonKihot

Odg: Iskustva oktavia 4x4
« Odgovor #27 poslato: 20. Apr, 2020. 20:09 »
Sve nas je više.
Ako ne znaš servisnu istoriju čeka te solidno ulaganje..svi kaiševi, španeri, ulje, vodena pumpa, što bi rekli veliki i mali servis, plus ulje i filter u haldexu, biće lepa cifra. Ja bih ti preporučio obavezno reglažu trapa, jer 4x4 voli da je sve utegnuto da se ne haba sam pogon. Zemo je već rekao za majstora, +1 od mene.
  • Vozi: Škoda Octavia III 1.8 TSI

Van mreže Max

Odg: Iskustva oktavia 4x4
« Odgovor #28 poslato: 21. Apr, 2020. 18:57 »
Hvala na odgovorima.što se tiče velikog servisa tu otprilike znam šta me čeka vezano za cene.Da li mi možete reći, orjentaciono naravno, koliko košta zamena ulja i filtera u haldexu?pozdrav...

  • Vozi: Škoda Octavia Scout 2.0

Van mreže DonKihot

Odg: Iskustva oktavia 4x4
« Odgovor #29 poslato: 21. Apr, 2020. 20:06 »
Zavisi od ulja i filtera. Ja sam nabavio povoljno febi ulje i filter zamenski, preko ford foruma. Mislim da su bili od 3600. Ulje "original" i filter su oko duplo skuplji. Zamena 3 crvene.
  • Vozi: Škoda Octavia III 1.8 TSI



Pretraga foruma [Google]