Autor Tema: Skidanje tapacirunga i limenog panela sa vrata FABIE Mk1  (Pročitano 14618 puta)

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Lignjoslav

Odg: Skidanje tapacirunga i limenog panela sa vrata FABIE Mk1
« Odgovor #15 poslato: 04. Avg, 2017. 18:11 »
Da li si spustio prozor?
  • Vozi: Rapid Spaceback 1.0 tsi 2019- , Fabia htp mk1 2014-2019

Na mreži mtesic

Odg: Skidanje tapacirunga i limenog panela sa vrata FABIE Mk1
« Odgovor #16 poslato: 04. Avg, 2017. 20:24 »
To je to Lignjoslave! Po tvom savetu sam ga spustio na recimo 1/3 i pojavili su se ti šrafovi (10mm)  :RR) . Delimično sam i ja bio u pravu, taj fabrički silikon ga je držao toliko jako da je opet delovalo nemoguće dok da nisam polako celom dužinom odvojio.

Sada sam sredio šta sam imao, pa bih da vratim sve na staro, ali prozor leži gde treba, diže se i spušta samo nemam u čega da zavrnem te 10te? Nisam siguran da ću ovo moći da rešim bez servisa, ali da li imate ideju šta mi je spalo?
  • Vozi: Fabijica MK1 1,2 htp :-)

Van mreže ugi85

Odg: Skidanje tapacirunga i limenog panela sa vrata FABIE Mk1
« Odgovor #17 poslato: 04. Avg, 2017. 20:48 »
Spusti malo prozor kako bi se pojavili navoji.
  • Vozi: Škoda Fabia 1.9TDI 2007 Combi Elegance, Škoda Fabia 1.9TDI 2004 Elegance

Na mreži mtesic

Odg: Skidanje tapacirunga i limenog panela sa vrata FABIE Mk1
« Odgovor #18 poslato: 04. Avg, 2017. 21:06 »
OK Ugi, već je mrak bio pa sam slabo video, pokušaću ujutro! Hvala!
  • Vozi: Fabijica MK1 1,2 htp :-)

Na mreži mtesic

Odg: Skidanje tapacirunga i limenog panela sa vrata FABIE Mk1
« Odgovor #19 poslato: 05. Avg, 2017. 08:11 »
Sredio sam, hvala momci. Te desetke nisam popustio nego sam ih skroz skinuo pa se otkačila metalna "podloška" u koju je urezan navoj za šraf a koja pričvršćuje prozor sa unutrašnje strane. Jutros sam je po svetlu video tu podlošku, vratio je pa mesto - i to je to.
Dakle, kada skidate panel, desetke treba samo popustiti a ne skinuti - uštedećete sebi posla.

U vezi sa ovim: ja nisam uspeo da odvojim braon plastiku koja spaja panel sa bravom - fiksiran je plastikicama koje sam zaokružio na fotografiji i unutra spaja na mestu koje sam označio. Vidim na YT da je neki lik pri otvaranju panela slomio tu plastiku. Da li neko može da napiše kako se ona otkačinje (meni nije bilo neophodno, ali je teže raditi dok panel visi + imaš ograničeni pristup).
  • Vozi: Fabijica MK1 1,2 htp :-)



Pretraga foruma [Google]