Autor Tema: KAMIQ kupovina, rok isporuke  (Pročitano 15380 puta)

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže ivanm8787

Odg: KAMIQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #45 poslato: 31. Jan, 2022. 22:18 »
Culi smo se danas, rekli su mi da se nadaju da ce imati novih informacija u toku nedelje jer je vec dosta proslo.

Nije ni njima u salonu bas lako uz ovaj kompletni haos na trzistu u ovom periodu.

Van mreže Vladimir 982

Odg: KAMIQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #46 poslato: 01. Feb, 2022. 01:17 »
Da li si porucio neki standardni paket ili si imao dodatne zahteve? Meni su rekli da za neke specificne zahteve, konfiguracije i slicno uopste ne znaju kada ce doci, da je realnije da mi "brzo" dodje njihov defaultni Ambition Plus.

Ja cekam tek od sredine decembra pa me vec roka nervoza mogu misliti kako je vama. :(


Porucio ambition plus paket, nisam hteo nista da fantaziram, kako bih iznegao dugo cekanje. 22.09.2021. uplatio kaparu.
  • Vozi: Skoda Kamiq

Van mreže Vladimir 982

Odg: KAMIQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #47 poslato: 01. Feb, 2022. 01:19 »
Culi smo se danas, rekli su mi da se nadaju da ce imati novih informacija u toku nedelje jer je vec dosta proslo.

Nije ni njima u salonu bas lako uz ovaj kompletni haos na trzistu u ovom periodu.

Slazem se da im nije lako, ali je neozbiljno da posle 4 meseca nemaju ama bas nikakvu informaciju.
  • Vozi: Skoda Kamiq

Van mreže fobia24

Odg: KAMIQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #48 poslato: 01. Feb, 2022. 07:21 »
Ja sam sve to prosao pa znam kako im idu ti procesi od narucivanja do isporuke. Ja sam moju octaviu rs narucio u fabruaru 2021, dobio je novembru 2021. U medjuvremenu je auto proizveden pocetkom juna i odvezen na plac da stoji dok ne stignu neophodni poluprovodnici da se kompletira. Kada vi narucite auto preko dilera, u nekom roku do mesec dana oni dobiju plan proizvodne nedelje. Na taj podatak su mogli da se oslone ranije dok je skoda proizvodila normalno. Sada se ozbiljan diler ne oslanja vise na tu informaciju sve dok se ne potvrdi proizvodnja. Od potvrdjivanja proizvodnje vise nije moguce menjati konfiguraciju. Od tog momenta auto na papiru postaje konkretan, dobija proizvodnu nedelju i broj sasije. Tada je manje vise sigurno da ce biti proizveden tada ukoliko se ne dogode neki veci ispadi u proizvodnji i neplanirano kompletno zatvaranje fabrika sto se desavalo. Kada proizvedu vozilo tek onda se saznaje da li je proizvedeno kompletno ili ce morati da se skladisti negde dok ne stignu manjkajuce komponente. Ta vozila skladiste na vise zakupljenih placeva za tu namenu i u krugu fabrike dok ima mesta. Ako vozilo bude proizvedeno nekompletno diler dobije pismo izvinjenja koje prosledi kupcu u ime fabrike. Tu se navodi da ce predmetno vozilo zavrsiti u najkracem roku cim dobiju delove koji nedostaju i da cu o tome biti obavesten. Po izjavama celnika fabrike, vreme produzetka isporuke je najvise 3 meseca. Taj rok je u mom primeru probijen.
Elektro i hibridni automobili imaju prioritet u proizvodnji, pa onda novi modeli. Treba znati da od starta trpi najvise octavia. Automobili sa manje opreme imaju vecu sansu da se proizvedu iz prve kompletni. Po najnovijim izjavama iz Skode, ove godine ce smanjivati broj nedovrsenih automobila koji je u zadnjem tromesecju isao i do 50.000 komada. To posredno znaci da ce trpeti proizvodnja vise.
« Poslednja izmena: 01. Feb, 2022. 07:27 fobia24 »

Van mreže ivanm8787

Odg: KAMIQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #49 poslato: 01. Feb, 2022. 20:43 »
@fobia24 Hvala puno na iscrpnom odgovoru i informacijama! Stvarno znaci kad neko podeli sta se desava, da ne tumaramo u mraku ovako. :)

Dobro je da ima neko ko zna i zeli da podeli ovakve informacije.

Problem je sto mi "obicni kupci" nemamo bas nikakve informacije od dilera. Sto kaze kolega @Vladimir 982 to je stvarno u najmanju ruku neozbiljno. :)
Mogu da naznace i imaju zvanican stav, recimo: "Fabrika trenutno ne radi, nemamo informacije o proizvodnji, molimo za malo strpljenja.". I to je opet nesto. Ovako bas nista.

Iskreno, deluje da ih je briga i fabriku i dilere, jer ako neko odustane vrlo lako ce prodati taj automobil u danasnje vreme i idu dalje. :)

Moram da kazem da nisam ni cuo/procitao da je neko dobio "izvini", a kamoli set zimskih guma ili bar jedan besplatan servis za probijanje visemesecnih rokova isporuke.

Kao da se situacija okrenula, ne jure oni nas da kupimo, vec mi njih da proizvedu.  :))  :))

Van mreže fobia24

Odg: KAMIQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #50 poslato: 01. Feb, 2022. 22:04 »
Oni znaju jako malo. Fabrika radi trenutno od 10.januara ali ne sa 100% kapaciteta. U nedelju su povrh svega indirektno pogodjeni pozarom gde je izgorelo skladiste jednog od glavnih dobavljaca i to ce sada stopirati proizvodnju u Mladoj Bolesavi. Tu su izgoreli svi delovi neophodni za montazu oktavije. Druga fabrika ce raditi. Odnosno, trpece oktavija koju nece moci proizvoditi. Linije se za sada nece zaustaviti vec ce praviti lager nezavrsenih vozila ali i tu je maksimum od 50.000 automobila i onda moraju stati ako se situacija ne resi. Kamiq se proizvodi u drugoj fabrici i tu ce raditi dok ima cipova. Poslednji info o cipovima su dali da ih imaju do kraja januara. A to je vec bilo.

Van mreže ivanm8787

Odg: KAMIQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #51 poslato: 03. Feb, 2022. 13:53 »
Citao sam malo strane forume danas, ista je situacija svuda kao i kod nas. :)

Evo ankete za Enyaq sa jednog foruma. Relativno su sveze informacije jer je postavljena tema u Junu 2021. i jos uvek je dosta aktivna.


I ovo je zanimljivo, ali koliko znam nemamo opciju pracenja nasih porudzbina (bar meni nista nije poslato). :)


Prati se jednostavno na ovom linku (ovo je za Australiju):
https://aus.skoda.com.au/request/track-order

Bas je zanimljiva stvarcica. Bar ne kontaktiras dilera cesto jer on isto to vidi. :D

Van mreže fobia24

Odg: KAMIQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #52 poslato: 03. Feb, 2022. 14:50 »
Probaj sa komisionim brojem na tom sajtu, nista ne kosta. Broj uzmi od dilera.

Van mreže ivanm8787

Odg: KAMIQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #53 poslato: 03. Feb, 2022. 15:22 »
Probaj sa komisionim brojem na tom sajtu, nista ne kosta. Broj uzmi od dilera.
Videcu da li ce da daju komisioni broj, nekom logikom bi trebalo. :)

Bas im je dobro fora, random sam neki order potrefio na tom sajtu:


Pratis to i ne kontaktiras dilera uopste. :D

Na mreži sheytan

Odg: KAMIQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #54 poslato: 11. Feb, 2022. 12:31 »
Trenutno na NBG daju rok 9 meseci, valjda za sve modele. Navodno duže od toga ne može biti, a cenu valjda garantuju. Da li su beše nekom tražili doplatu?
  • Vozi: Forester 2.0 2008., Tucson 1.6T 2023.

Van mreže HellBlaze

Odg: KAMIQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #55 poslato: 11. Feb, 2022. 17:26 »
Za 5 dana će biti tačno 5 meseci kako sam dao kaparu, auto još nema ni proizvodnu nedelju. Tako da tih 9 meseci i da ne moze duze od toga bih uzeo sa rezervom.

Van mreže Vladimir 982

Odg: KAMIQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #56 poslato: 13. Feb, 2022. 22:03 »
Za 5 dana će biti tačno 5 meseci kako sam dao kaparu, auto još nema ni proizvodnu nedelju. Tako da tih 9 meseci i da ne moze duze od toga bih uzeo sa rezervom.

Isti slucaj, za nedelju dana tacno 5 meseci i jos nema proizvodne nedelje. Bio sam u subotu u Alprosu, trenutno nema cipova i ne zna se kada ce ih biti, tako da kamiq do leta najverovatnije nece ni stizati.
  • Vozi: Skoda Kamiq

Van mreže Vladimir 982

Odg: KAMIQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #57 poslato: 13. Feb, 2022. 22:06 »
Trenutno na NBG daju rok 9 meseci, valjda za sve modele. Navodno duže od toga ne može biti, a cenu valjda garantuju. Da li su beše nekom tražili doplatu?
[/quote

Mene su u decembru obavestili da je ambution plus paket poskupeo za nekih 600 eura i da su iz ambition paketa izbacili zadnje podizace, sto se doplacuje misli 170 eura. Kad sam i na to pristao, poslali su mi novu ponudu, za nekih 800 eura vecu.
  • Vozi: Skoda Kamiq

Na mreži sheytan

Odg: KAMIQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #58 poslato: 13. Feb, 2022. 22:41 »
Trenutno na NBG daju rok 9 meseci, valjda za sve modele. Navodno duže od toga ne može biti, a cenu valjda garantuju. Da li su beše nekom tražili doplatu?
[/quote

Mene su u decembru obavestili da je ambution plus paket poskupeo za nekih 600 eura i da su iz ambition paketa izbacili zadnje podizace, sto se doplacuje misli 170 eura. Kad sam i na to pristao, poslali su mi novu ponudu, za nekih 800 eura vecu.

??? Ti si naruchio auto, i dok chekash, vetj 2x su ti digli cenu??? Alpros, konkretno?
  • Vozi: Forester 2.0 2008., Tucson 1.6T 2023.

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: KAMIQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #59 poslato: 14. Feb, 2022. 02:58 »
??? Ti si naruchio auto, i dok chekash, vetj 2x su ti digli cenu??? Alpros, konkretno?

Slovo "u" da se prebaci u "y" obavezno  =))
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !



Pretraga foruma [Google]