Autor Tema: Rad sa VCDS (VAG-COM)  (Pročitano 29456 puta)

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže adamGT

Odg: Rad sa VCDS (VAG-COM)
« Odgovor #15 poslato: 20. Nov, 2015. 17:33 »
Mene samo zanima moze li tu nesto da se zabrlja ako to odlucim sam da cackam?

sent from 3310


Na mreži varicakZapočeo temu

Odg: Rad sa VCDS (VAG-COM)
« Odgovor #16 poslato: 20. Nov, 2015. 18:20 »
Pretpostavljam da treba da budeš pažljiv. Ja planiram da odvojim dovoljno vremena za to, maksimalno iskoristim YT, forume i slično pa polako....

Van mreže batke

Odg: Rad sa VCDS (VAG-COM)
« Odgovor #17 poslato: 23. Nov, 2015. 16:25 »
Kad se danas nisam šlogirao nikada neću...
Naime stvari stoje ovako. Pozovem danas Miću električara iz jednog ovlašćenog Škoda servisa da se raspitam da li bi i koliko naplatili modifikaciju vozila VCDS-om, prosto da imam informaciju ima li smisla da sa kolega mirkuk38 prčkam sam po kolima ili bi to mogao da uradi servis uz minimalnu ili nikakvu novčanu nadoknadu. Javlja se Mića kaže gde si Batke šta treba. Ja kažem možeš li da mi VCDS-om aktiviraš neke funkcije na kolima kao na primer corner funkciju za maglenke, comfort otvaranje šibera, rad LED svetala kada se uključe migavci i ima tu još stvari da ne nabrajam telefonom. Kad će ti Mića, pa bato te stvari su zvanično zaključane. Budemo li išta otključali izmenom kodova, a sada je veza sa servisom online non stop, pri prvom kačenju na dijagnostiku izgubićeš garanciju.  hearcut

Hladan tuš.

Imajući iskustva da sam do sada auto stavljao na dijagnostiku dva puta, jednom kada smo proveravali zbog čega se diže broj obrtaja na leru kada se upali klima i stoji na LO pri temperaturama većim od 28 stepeni C, a drugi put na redovnom servisu prilikom apdejta softvera, ova informacija mi se uopšte nije svidela. I još čovek kaže sačekaj još 3 godine da istekne garancija pa posle radimo šta god treba.  :'(

Eto, samo sam hteo da podelim ovo sa svima koji razmišljaju u pravcu u kojem sam i ja (ulepšavanje preko VCDS-a)
  • Vozi: O3 2.0 tdi elegance+svašta nešto; MY2015; Revochip; Eibach prokit & RS 18"

Van mreže frodo

Odg: Rad sa VCDS (VAG-COM)
« Odgovor #18 poslato: 23. Nov, 2015. 16:33 »
Majstor Mića nije bio sasvim iskren.
Nećeš izgubiti garanciju, to je izgovor da ne prčkaš sam.
Da je Mirkuk38 rekao šta hoće, ja bih mu iskodirao sve gratis kada sam mu već radio alarm.
Uglavnom, to što su oni online znači samo jedno, njihov VAS dijagnostički uređaj će prepoznati da je auto kodiran i ponudiće da resetom sve vrati na fabrička podešavanja.
Majstor Mića samo kaže "NE" i nikom ništa, sve ostaje kodirano onako kako ste vi uradili.
Znači kodirajte slobodno, ako znate šta radite, ako ne znate, uradiću vam ja gratis, nije sve u parama, ima nešto i u zlatu :D

Sent from my Samsung Galaxy S6 via Tapatalk
  • Vozi: Audi A4 B8

Na mreži varicakZapočeo temu

Odg: Rad sa VCDS (VAG-COM)
« Odgovor #19 poslato: 14. Dec, 2015. 17:33 »
Danas mi je stigao kablić i mini CD 15.7. Da li neko ima neku poučnu da mi kaže pre početka? I jedno glupo pitanje, a gde da ubodem drugi kraj kabla koji nije USB? tj. gde se tačno nalazi utičnica...

Van mreže ИгоР

Odg: Rad sa VCDS (VAG-COM)
« Odgovor #20 poslato: 14. Dec, 2015. 17:43 »
Од мене само упозорење да, уколико није оригинал, кабл користиш на лаптопу који УОПШТЕ нема приступ интернету. Најбоље је посебна партиција са оперативним системом без приступа интернет конекцији (икако), а на другој да имаш оперативни за личне потребе (dual OS принцип).

Van mreže klisko

Odg: Rad sa VCDS (VAG-COM)
« Odgovor #21 poslato: 14. Dec, 2015. 17:46 »
Samo nemoj da radiš apdejt kada/ako ti ponudi. Na O2 je konektor kod ručice za otvaranje motornog prostora, malo iznad (na TT sam, ne vidim koji auto imaš).
Ako nešto menjaš obavezno sačuvaj stare vrednosti (najbolje kao sliku ekrana) da bi mogao da vratiš ako nešto krene naopako.
Nemoj da menjaš više stvari odjednom. Ovo je najteže, zahteva strpljenje i samokontrolu - ali kako da se ne igraš novom igračkom :)
Triput meri, jednom seci :)
  • Vozi: Octavia A5FL 1.9TDI 2010 i Octavia A7FL 1.6TDI 2019

Van mreže batke

Odg: Rad sa VCDS (VAG-COM)
« Odgovor #22 poslato: 14. Dec, 2015. 17:51 »
Ako dobro pamtim u pitanju je O3. Sa leve strane ispod volana, tačnije ispod pretinca na levoj strani komandne table imaš OBD ulaz. Tu ga s oproštenjem uguraj. Preporuka je da pre svega što čačkaš uradiš auto scan i da sve podatke sačuvaš na računar ili ih odštampaš, da ako nešto slučajno zabrljaš možeš to i da vratiš. Tako ćeš videti ima li i nekih grešaka koje možda možeš i da obrišeš aku su samo software-ske. Ako greška prijavljuje neki hardverski kvar od brisanja nema ništa. Nakon brisanja grešaka preporuka je da ponovo uradiš scan.

Što se tiče kodova i stvari koje želiš da aktiviraš imaš u nekom od mojih prethodnih postova kodove, ako nešto nije jasno i ako imaš konkretno pitanje kako se šta uključuje pitaj.
  • Vozi: O3 2.0 tdi elegance+svašta nešto; MY2015; Revochip; Eibach prokit & RS 18"

Na mreži varicakZapočeo temu

Odg: Rad sa VCDS (VAG-COM)
« Odgovor #23 poslato: 14. Dec, 2015. 18:04 »
Da li auto treba da bude upaljen kada hoću nešto da kodiram?

Na mreži AcoSk

Odg: Rad sa VCDS (VAG-COM)
« Odgovor #24 poslato: 14. Dec, 2015. 18:13 »
Ne treba, samo kontakt

Van mreže klisko

Odg: Rad sa VCDS (VAG-COM)
« Odgovor #25 poslato: 14. Dec, 2015. 19:27 »
Sad sam se setio, sve što ima veze sa zaključavanjem, prozorima i slično može da se kodira samo kada je auto otključan. Sitna glupost koja može da te zeza.
  • Vozi: Octavia A5FL 1.9TDI 2010 i Octavia A7FL 1.6TDI 2019

Van mreže ИгоР

Odg: Rad sa VCDS (VAG-COM)
« Odgovor #26 poslato: 14. Dec, 2015. 19:36 »

Van mreže Karlheinz

Odg: Rad sa VCDS (VAG-COM)
« Odgovor #27 poslato: 25. Dec, 2015. 18:43 »
Ova tema je upravo podeljena na ovu
http://forum.skodaforum.rs/octavia-2013/vcds-cornering-funkcija-maglenki/
i ovu
http://forum.skodaforum.rs/octavia-2013/vcds-aktiviranje-opcija-na-my2015-elegance/

Za sva konkretna pitanja ili (još bolje) uputstva (Pomoć/Slike/Uputstvo koji ste napravili dok ste nešto kodirali) oko VCDS otvorite posebnu temu u odgovarajućem forumu automobila ili u ovom forumu ako je pitanje ošteg tipa.

Ova tema ostaje za opšta pitanja i nedoumice oko VCDS.







  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže nikola indjija

Odg: Rad sa VCDS (VAG-COM)
« Odgovor #28 poslato: 26. Dec, 2015. 21:47 »
Jel moze garancija da se "poremeti"ako se ajde da kazem "cacka"po kompjuteru.
  • Vozi: skoda oktavia 3 1.2 tsi 105hp+seat cordoba 1.9sdi+fiat ducato 2.8 jtd

Van mreže ugi85

Odg: Rad sa VCDS (VAG-COM)
« Odgovor #29 poslato: 26. Dec, 2015. 23:22 »
Zavisi od obima "cackanja" i osobe koja to utvrdi.
  • Vozi: Škoda Fabia 1.9TDI 2007 Combi Elegance, Škoda Fabia 1.9TDI 2004 Elegance



Pretraga foruma [Google]