Autor Tema: Autotapetar? +zamena neba +slike  (Pročitano 15917 puta)

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže sumadinac1.4 16v

Odg: Autotapetar? +zamena neba +slike
« Odgovor #15 poslato: 10. Nov, 2014. 22:17 »
Ja  isto sam radio nebo isto na skodi fabiji combi. Kupio sam mislim lepka 500 g a potrosio sam 300g a materijal je tezak mozda de znam 250 g za ceo krov.Sta si ti to lepio kada ima 1 kg i kada si potrosio toliki lepak????

Van mreže bigor

Odg: Autotapetar? +zamena neba +slike
« Odgovor #16 poslato: 10. Nov, 2014. 22:29 »
He he pa kako bre rođo na sta, uvjek ima kvalitetnih nacina da se utrosi visak lepila ;D ;D ;D
  • Vozi: skoda oktavia 2.0 AZJ

Van mreže dulefontana

Odg: Autotapetar? +zamena neba +slike
« Odgovor #17 poslato: 11. Nov, 2014. 20:31 »
Dule,
ako razmisljas sam da radis nudim se za pomoc. Radio sam to vise puta i na vise vrsta automobila. Po prvi put sada sa ovom novom fabiom nemam problem sa nebom pa mi vec malo dosadno :B=)
Hvala Decho, cimam sigurno, mada sam mislio da probam varijantu da zavucem spric sa lepkom na mestima gde je pustilo pa da ubrizgam. :D
Ali ako je resenje sve skinuti i ponovo uraditi onda ce biti tako.

Van mreže decha

Odg: Autotapetar? +zamena neba +slike
« Odgovor #18 poslato: 13. Nov, 2014. 13:43 »
To sa špricom sigurno ne može da uspe i da bude lepo, jedino pravo rešenje je zamena kompletnog platna. Najbolji period za te radove je leto, kad je toplo, zbog skidanja plastika (kad je zima krte su i podložne pucanju). U svakom slučaju jeste malo veći posao ali ako se lepo odradi unutrašnjost auta bude mnogo lepša i svetlija ukoliko je staro nebo prljavo.
  • Vozi: skoda fabia 1.9tdi 2006

Van mreže Milos Nikolic

Odg: Autotapetar? +zamena neba +slike
« Odgovor #19 poslato: 17. Nov, 2014. 19:15 »
069 4444191 Milan tapetar. Slobodno se pozovite na mene.
  • Vozi: Skoda fabia 1.2 htp, 2003g

Van mreže Cane

Odg: Autotapetar? +zamena neba +slike
« Odgovor #20 poslato: 22. Nov, 2014. 19:00 »
Ja  isto sam radio nebo isto na skodi fabiji combi. Kupio sam mislim lepka 500 g a potrosio sam 300g a materijal je tezak mozda de znam 250 g za ceo krov.Sta si ti to lepio kada ima 1 kg i kada si potrosio toliki lepak?

Kupio sam 1kg lepka racunajuci da ce nesto da mi ostane za neke druge radove a materijala sam uzeo 1kg jer mi je zena koja radi u toj radnji preporucila taj (malo deblji) da ne bi probio lepak a rece mi da taj najvise kupuju tapetari (nije onaj sa sundjerom).Nebo sam mazao 2 puta lepkom jer je prvi put onaj cudni materijal sve popio i zbog toga je otislo skoro sve.Ako nekoga jos nesto zanima pp.
  • Vozi: Škoda fabia 1,4 Mpi

Van mreže miodragm76

Odg: Autotapetar? +zamena neba +slike
« Odgovor #21 poslato: 25. Nov, 2014. 09:45 »
Imam isti problem na Fabiji 2002g. Da li neko zna tapetare u Novom Sadu?
  • Vozi: skoda fabia 1.4 MPI 2002

Van mreže reragoran

Odg: Autotapetar? +zamena neba +slike
« Odgovor #22 poslato: 07. Maj, 2015. 18:38 »
Pošto mi se nebo odlepilo na pola auta,a pročitao sam vaša iskustva reših se na ,, Sam svoj majstor,,.
1. Ostavio auto na suncu poučen vašim iskustvima,da se žabice opuste,pa izvadio nebo na zadnja vrata.
2. Skinuo staro platno,očistio od sunđera nebo sa ribaćom četkom.
3. Kupio Tigar lepak
4. Platno ukrao od supruge
al sad dolaze problemi >:(
  • Vozi: Fabija 1.4 MPI

Van mreže reragoran

Odg: Autotapetar? +zamena neba +slike
« Odgovor #23 poslato: 07. Maj, 2015. 18:47 »
Nebo jako upija Tigar lepak ,mazao sam u 2 sloja.Prvi sloj namažem pa pustim da se osuši pa ponovo maži.
Druga moja greška...platno koje sam ,,pozajmio ,, od supruge nije dovoljno elastično rastegljivo.Sva sreća što sam prvo počeo da lepim pregibe pa sam primetio da neće estetski nikako izgledati. hearcut
Odmah sam prekinuo posao dok ne nabavim rastegljivo platno koje će na pregibima (svetlo,rukohvati )lepo moći
da se istegli i zalepi,da nebude naborano tj.izgužvano.
U subotu idem u prodavnicu Kudelja u N.Sadu da kupim pravo platno i da odradim posao.Do tada vozim bez neba.
  • Vozi: Fabija 1.4 MPI

Van mreže reragoran

Odg: Autotapetar? +zamena neba +slike
« Odgovor #24 poslato: 07. Maj, 2015. 18:51 »
Inače na korak ,,Sam svoj majstor ,, sam se odlučio posle razgovora sa tapetarom Titika koji mi je za ovaj posao tražio 10.000 din
  • Vozi: Fabija 1.4 MPI

Van mreže zare

Odg: Autotapetar? +zamena neba +slike
« Odgovor #25 poslato: 07. Maj, 2015. 19:49 »
Sva sreca pa nije mnogo skupo  wall1.

Van mreže krcaerdoglija

Odg: Autotapetar? +zamena neba +slike
« Odgovor #26 poslato: 07. Maj, 2015. 21:02 »
Ovaj nije normalan sto trazi 10 soma a materijal nije skuplji od 2 soma!!Mogao bi da lepis sa tutkalom(lepak za drvo)to su preporuke od kolege sa foruma "decha" koji je lepio nebo na svim automobilima koje je posedovao!!
http://forum.skodaforum.rs/uputstva-diy/lepljenje-(tapaciranje)-neba/
Samo da nadjem slobodno vreme pa se i ja upustam u tu avanturu i naravno da bude toplo  8)
  • Vozi: fabia 1.4 mpi 50 kw 2000

Van mreže reragoran

Odg: Autotapetar? +zamena neba +slike
« Odgovor #27 poslato: 10. Maj, 2015. 21:16 »
Platno kupljeno(rastegljivo),zalepljeno uspesno.
Platno rastegljivo 150 x 180 cm (potrebno 120 x 180 ) platio 520 din +lepak 770 din.
Skidanje neba je trajalo 20 min posto sam to prvi put radio,ciscenje od starog sundjera 10 min.
lepljenje 20 min (lepak u 2 sloja,bez mazanja platna )pomoc supruge i kcerke u postavljanju platna.
Zalepljeno savrseno,na velike pregibe sam stavljao vrecice sa peskom po preporuci Deche. :RR)
Sutra vracam nebo u auto i kacim fotke da vidite .Ceo posao izasao 1300 din , malo zivaca i nervoze.
Drugi put mogu zatvorenih ociju da uradim.
  • Vozi: Fabija 1.4 MPI

Van mreže Crveni gormit

Odg: Autotapetar? +zamena neba +slike
« Odgovor #28 poslato: 11. Maj, 2015. 11:32 »
jos da imaju slike celog postupka...

Van mreže reragoran

Odg: Autotapetar? +zamena neba +slike
« Odgovor #29 poslato: 11. Maj, 2015. 19:54 »
evo obećane fotke.... :)
biće 2 po dve jer nedozvoljava server više fotki u isto vreme.
  • Vozi: Fabija 1.4 MPI



Pretraga foruma [Google]