Autor Tema: Moja Fabia IV, 1.0 tsi 81kW, Style, razmena iskustava itd.  (Pročitano 10442 puta)

0 članova i 8 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže che_guevara

Odg: Moja Fabia IV, 1.0 tsi 81kW, Style, razmena iskustava itd.
« Odgovor #135 poslato: 28. Mar, 2024. 14:00 »
ford focus 1.5 tdci na toj relaciji kraljevo beograd (ceo put ibarskom), 3,2l/100km
smanjila se razlika definitivno, ali na otvorenom diZLO je i dalje neprikosnoven :)
  • Vozi: Škoda Kamiq 1.0 81/110 i Hyundai i20 1.25

Na mreži Remark78

Odg: Moja Fabia IV, 1.0 tsi 81kW, Style, razmena iskustava itd.
« Odgovor #136 poslato: 28. Mar, 2024. 14:22 »
Focus vs Fabia, viša klasa, verovatno bar 30% jači, 1.5 naspram 1.0, itd.
  • Vozi: Škoda Oktavija 1.6 tdi 116ks 2018.

Na mreži FbiaZapočeo temu

Odg: Moja Fabia IV, 1.0 tsi 81kW, Style, razmena iskustava itd.
« Odgovor #137 poslato: 28. Mar, 2024. 18:27 »
Ima jedna zanimljivost, ne znam da li ste primetili pa da vam obratim paznju.
Na pretposlednjoj fotki posle 76 km od sipanja goriva (pun rezervoar) i prosecne potrosnje od 3.8 l/100, sistem predvidja domet od samo 770 km. Na poslednjoj fotki, posle predjenih 342 km od punjenja rezervoara, sistem predvidja domet od 710 km.
Dakle iako je u medjuvremenu predjeno dodatnih 266 km on je domet promenio (smanjio samo) sa 770 na 710 km. Kao da sistem ima neku komplikovanu logiku kako predvidja koliko jos kilometara mozete da predjete. Ovo verovatno radi isto kod svih Skodinih vozila pa treba imati u vidu. U svakom slucaju ja sam presao od punjenja ukupno 342 km a on mi je predvidjao jos dodatnih 710 km (mada je meni po skali na satu za nivo goriva ostalo jos malko vise od 3/4 rezervoara!). Dakle sa manje od cetvrtine rezervoara sam presao 342 km a on mi za ostale 3/4 predvidja 710 km. Ocigledno skala za gorivo nije bas tacna (isto iskustvo i sa predhodnim vozilima) a i predvidjanje dometa izgleda ima cudnu logiku.
Medjutim, prosecnu potrosnju radi jako precizno to sam vec proveravao punjenjem do cepa i uporedivanjem (pisao sam o tome ranije). Pre izvesnog vremena umeli su razni proizvodjaci da solidno lazu sa prosecnom potrosnjom i to uvek u njihovu korist.
  • Vozi: Fabia 1.0 tsi, 110 ks?

Van mreže fobia24

Odg: Moja Fabia IV, 1.0 tsi 81kW, Style, razmena iskustava itd.
« Odgovor #138 poslato: 28. Mar, 2024. 18:54 »
Sto ekonomicnije vozis u odnosu na istoriju prosecne potrosnje, to utice na procenu dometa i obrnuto. Ne znam na osnovu kolikog proseka unazad on racuna. Svakako je informativnog znacaja i najtacniji je ako se vozi u konstantnim uslovima.

Na mreži Mareska

Odg: Moja Fabia IV, 1.0 tsi 81kW, Style, razmena iskustava itd.
« Odgovor #139 poslato: 29. Mar, 2024. 03:15 »
Definitivno skala Laze,do pola nikako da padne a posle se nesrazmerno brze spusta. Ono sto sam primetio da kad ga napunim uvek pokazuje domet od 1.000km
  • Vozi: Passat

Na mreži wkobre

Odg: Moja Fabia IV, 1.0 tsi 81kW, Style, razmena iskustava itd.
« Odgovor #140 poslato: 30. Mar, 2024. 05:35 »
Mislim da je to fabrika unela parametre za svaki model, bar tako deluje. Meni svaki put napiše 1200km kad je pun, bez obzira na način vožnje.
  • Vozi: Škoda Superb combi 2.0tdi 150hp L&K

Na mreži FbiaZapočeo temu

Odg: Moja Fabia IV, 1.0 tsi 81kW, Style, razmena iskustava itd.
« Odgovor #141 poslato: 30. Mar, 2024. 08:58 »
Ono sto je fobia24 napisao verovatno je tacno, sistem pravi procenu dometa na osnovu predhodne potrosnje. Ali na mom primeru (predhodni moj post) se vidi da to radi jaakooo jako lose.
Siguran sam da je skala za nivo goriva mnogo pouzdanije jer iako je neprecizna nema kod nje greske vece od 10 posto. Naprimer,  ako mi je rezervoar od 60 litara, skala je na tri cetvrtine, jasno je da imam jos oko 45 l i da je moj domet preko 600 km ako je moja uobicajena potrosnja oko 7 l na autoputu.
Da zakljucim, starinski nacin predvidjanja dometa (preko skale) ubedljivo pobedjuje skodin kompjuter.
  • Vozi: Fabia 1.0 tsi, 110 ks?

Na mreži FbiaZapočeo temu

Odg: Moja Fabia IV, 1.0 tsi 81kW, Style, razmena iskustava itd.
« Odgovor #142 poslato: 30. Mar, 2024. 09:25 »
Koliko Skodin kompjuter lose predvidja domet evo na mom primeru.
Napunjen rezervoar kapaciteta 50 litara, nakon predjenih 76 km i potrosnje od 3.8 l/100 on mi predvidja 770 km domet.
Jasno je da u rezervoaru imam jos 47 litara i da je sa jednakom voznjom kao od punjenja moj preostali domet, uh ne smem da napisem  :o, ali u svakom slucaju debelo preko 1000 km (tacnije preko 1200). razlika je preko 400 km.

  • Vozi: Fabia 1.0 tsi, 110 ks?

Na mreži zzeelljjkkoo

Odg: Moja Fabia IV, 1.0 tsi 81kW, Style, razmena iskustava itd.
« Odgovor #143 poslato: 30. Mar, 2024. 09:35 »
Друже @Fbia, ако ниси нешто посебно наручивао, на Ф4 стандардан резервоар је капацитета 40 литара, бар је тако на овој нашој.

Колико се сећам, неко је писао о томе, Шкоде сада памте податке за 100 сати рада или 10.000 км, шта се пре деси и онда се ресетују подаци, тако да се вероватно на основу тих података прорачунава нека просечна потрошња и тај податак о домету када се напуни резервоар, или колико се већ наспе у њега. Ми редовно пунимо до клика и тај податак о домету варира, од 660, 670, па 710, ... , очигледно се израчунава на основу просечне дугорочне потрошње. 
  • Vozi: Fabia IV 1.0 MPI 80ks Ambition 2023

Na mreži FbiaZapočeo temu

Odg: Moja Fabia IV, 1.0 tsi 81kW, Style, razmena iskustava itd.
« Odgovor #144 poslato: 30. Mar, 2024. 09:40 »
Standardno 40 ali ja doplatio za 50 litara, bilo bas povoljno...

Jeste ocigledno predvidja na osnovu dugorocne i mozda jos po neceg. Nejasan je taj njegov algoritam...
U svakom slucaju moj primer pokazuje koliko su to lose uradili pored sve elektronike, programiranja i slicnog.
  • Vozi: Fabia 1.0 tsi, 110 ks?

Na mreži Ljuba

Odg: Moja Fabia IV, 1.0 tsi 81kW, Style, razmena iskustava itd.
« Odgovor #145 poslato: 30. Mar, 2024. 10:09 »
@Fbia @zzeelljjkkoo
Citam vasa iskusva sa velikim interesovanjem. Vozim F2, kad dođe red da je menjam cenim da ce biti F4.
Po ovim zadnjim postovima, rekao bih da su iz bord kompjutera izbacili opciju 2 memorije tj. izbacili kratkorocnu memoriju. Istina?
  • Vozi: Fabia 2

Na mreži FbiaZapočeo temu

Odg: Moja Fabia IV, 1.0 tsi 81kW, Style, razmena iskustava itd.
« Odgovor #146 poslato: 30. Mar, 2024. 10:19 »
Ljubo, neces pogresiti i obavezno doplati za rezervoar od 50 litara, u tom slucaju neces brinuti o dometu i slicnom.
Ja ne znam sta je to sto pitas. Zeljko i ja nemamo isti sistem jer ja imam Style opremu koja podrazumeva Maxidot sto je moderniji (od Zeljkovog i tvog) i sad vec standardni VW sistem. Vezan je za multifunkcionalni volan... Odlican je i lepo radi ali za predvidjanje dometa ocigledno brljavi...
Mene to i nije briga, vazno mi je da precizno racuna prosecnu potrosnju.
« Poslednja izmena: 30. Mar, 2024. 10:27 Fbia »
  • Vozi: Fabia 1.0 tsi, 110 ks?

Na mreži Ljuba

Odg: Moja Fabia IV, 1.0 tsi 81kW, Style, razmena iskustava itd.
« Odgovor #147 poslato: 30. Mar, 2024. 10:47 »
Maxidot je nesto sto imam na F2, u okviru kojeg imam 2 memorije vezane za parametre voznje, sto podrazumeva prosecnu i trenutnu potrosnju, vreme voznje od starta, prosecnu brzinu, br. pređenih km od starta, domet sa trenutnom kolicinom goriva. Iz mog iskustva, tvoju zabunu oko kalkulacije dometa tumacim tako sto je prvobitno komp kalkulisao stil voznje pre prelaska na ekonomicnu voznju da bi naknadno, sa ,
svakim pređenim km, pravio novu kalkulaciju.
A sto se tice F4, isao bih na kupovinu polovnog primerka, iz vise razloga od kojih je, naravno, prvi i vodeci finansijske prirode ali svakako nesto sa manje km..
  • Vozi: Fabia 2

Na mreži zzeelljjkkoo

Odg: Moja Fabia IV, 1.0 tsi 81kW, Style, razmena iskustava itd.
« Odgovor #148 poslato: 30. Mar, 2024. 10:47 »
@Fbia @zzeelljjkkoo
Citam vasa iskusva sa velikim interesovanjem. Vozim F2, kad dođe red da je menjam cenim da ce biti F4.
Po ovim zadnjim postovima, rekao bih da su iz bord kompjutera izbacili opciju 2 memorije tj. izbacili kratkorocnu memoriju. Istina?
Мислим да на нашој Ф4 и даље имају 2 меморије, и у старту је била на табли ситна двојчица која је означавала меморију, а сад је не видим.
Нажалост, ја сам на Ф4 трећи возач и уграбим је углавном викендом до пијаце или евентуално неки дужи пут, тако да нисам у прилици да дневно пратим понашање, највише је вози супруга а после ње син.
Оно што ја испратим то је свеукупна просечна потрошња, која је сада на нивоу 6,45 литара од првог километра, а код нас је око 80% градске Бгд вожње, некад баш по граду, а некад добар део буде и по овом делу градског ауто-пута.

Заборавих, у некадашњем средњем пакету, Амбитион, а вероватни и на претходном нижем на Ф4, на мултимедији се може погледати три статистике потрошње: Од старта, Од точења и Дугорочна. Ова последња је вероватно та у периоду 100 сати рада или 10.000 км.
« Poslednja izmena: 30. Mar, 2024. 10:57 zzeelljjkkoo »
  • Vozi: Fabia IV 1.0 MPI 80ks Ambition 2023

Na mreži FbiaZapočeo temu

Odg: Moja Fabia IV, 1.0 tsi 81kW, Style, razmena iskustava itd.
« Odgovor #149 poslato: 30. Mar, 2024. 14:40 »
Ljubo, sve sto pominjes za Maxidot imam i ja, plus na ekranu Bolera mogu da gledam ovo sto pominje ZZeljko.
Sto se tice kupovine polovne F4, naravno sto da ne, nema tu sta da fali ako je redovno menjano ulje itd, samo ces se nacekati jer je F4 prilicno nov model mada sigurno ima nekog ko prodaje ranije jer mu treba veci auto i slicno. Servisna knjizica je sad elktronska i ovlasceni servisi imaju sve informacije. Garancija F4 je 4 godine.
Kako stoje stvari ja moju Fabijicu necu prodavati bar 10 godina jer sam prezadovoljan i po svim parametrima je idealna za mene.
Ono sto mi nije jasno a ZZeljko pominje, vec dva puta mi je resetovao dugorocnu potrosnju bez obavestenja ili mog uticaja. To mi se ne svidja ali nema veze. Druga stvar, potrosnju od starta radi kako on hoce, bez mog izbora. Naprimer vozim, pauza od nekoliko sati pa opet vozim a on za potrosonju "od starta" racuna obe voznje.
  • Vozi: Fabia 1.0 tsi, 110 ks?



Pretraga foruma [Google]