Autor Tema: Gume na Kamiqu  (Pročitano 1637 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže radoszverZapočeo temu

Gume na Kamiqu
« poslato: 24. Avg, 2021. 22:25 »
Pozdrav ljudi,
Moze savet i info od vozaca koji imaju kamiqa na koliko su im naduvane gume.
U sustini po specifikaciji stoji 2.5 za svaki tocak, meni u voznji auto je malo tvrdji, pa ne znam jel jednostavno takav ili je ovih 2.5 za nase raspale puteve previse. 16” je precnik konkretno kod mene.
Hvala unapred.
  • Vozi: Kamiq 2021, 1.0 tsi, 81kW, ambition plus, Velvet Red

Van mreže hardmax

Odg: Gume na Kamiqu
« Odgovor #1 poslato: 25. Avg, 2021. 07:34 »
To je ispravan pritisak za otvoren put ali ako prelazis male kilometraže uglavnom po gradu možeš spustiti na 2.3 ili 2.2 ali racunaj da će se gume više trošiti. Ja vozim na 2.5 ali sam jednom ispustio na 2.1 da vidim kako će se ponašati i ima razlike samo je pitanje da li je dovoljna da se skrati životni vek gumi.
Zimske gume posto su tigrice najjeftinije držim ispod 2.5 jer i nije neka šteta :)
  • Vozi: Škoda Karoq 1.0 TSI

Van mreže radoszverZapočeo temu

Odg: Gume na Kamiqu
« Odgovor #2 poslato: 25. Avg, 2021. 07:45 »
Hvala Hard, a reci mi da li na tvojoj specifikaciji na poklopcu rezervoara ima tabela za eco.
kod drugara na oktaviji ima i tu su mu vrednosti 2.5,ali na ovoj stsndsrdnoj tabeli stoji 2.2
Na kamiqu nema eco.
inace uglavnom vozim po gradu, 90% vremena, ali opet sto ti kazes zao mi da unistavam gume 🙄
  • Vozi: Kamiq 2021, 1.0 tsi, 81kW, ambition plus, Velvet Red

Van mreže observer

Odg: Gume na Kamiqu
« Odgovor #3 poslato: 25. Avg, 2021. 09:55 »
Ma slobodno, ja godinama sve gume pumpam na 2,8-3,0 (Polo i Golf), zato sto ih naduvam jednom godisnje i vise ne gledam (mrzi me da proveravam na svakih par nedelja, kako bi to inace skolski trebalo). Tokom godine ponekad padnu na 2,4 sto je i dalje ok.
Nikakvi problemi sa vesanjem a potrosnja manja, gume duze traju...
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Van mreže radoszverZapočeo temu

Odg: Gume na Kamiqu
« Odgovor #4 poslato: 02. Sep, 2021. 23:24 »
I dalje nista nisam uradio po pitanju guma, sto kaze gore hard, ako smanjim na 2.2 i ako se tako vise trose zao mi jer su goodyear, e sad zvao ovlasceni oni u fazonu posto ne znaju kazu “pa ako je fabrika napisala 2.5 onda 2.5”.
Meni opet nerealno da fabijom sve te rupe nisam osetio a sada, onaj ko ima kamen u bubregu ima sa tri odlaska u toalet da izbaci sitan pesak 😊
Hocu reci, imam blagi utisak da me voznja po ovim nasim putevima zbog ove tvrdoće više frustrira nego sto uzivam u njoj jer manjka udobnosti.
  • Vozi: Kamiq 2021, 1.0 tsi, 81kW, ambition plus, Velvet Red

Van mreže Skorpion

Odg: Gume na Kamiqu
« Odgovor #5 poslato: 05. Sep, 2021. 20:58 »
Pozdrav kolega, tako je generalno kod vecina Skode. Kod Yetija pritisak je na 2.6 za 215 60R16 a kod novu Octaviu 2.5 za 205 60R16.
Ne ocekuj da ce Kamiq biti udoban posto mora imati tvrdje vesanje zbog visine, a i Polo platforma nikad nije imala meko vesanje.
  • Vozi: Škoda Octavia A7 Style 1.6 TDI 85Kw

Van mreže radoszverZapočeo temu

Odg: Gume na Kamiqu
« Odgovor #6 poslato: 08. Sep, 2021. 09:59 »
Hvala Škorpio.

Hvala na pojašnjenju. Biće izazovno navići se na ovu tvrdoću, uđem u statu fabiju leti preko ležećih, na kamiqu osetim sve i kad ga prelazim sa 3 na sat :)
  • Vozi: Kamiq 2021, 1.0 tsi, 81kW, ambition plus, Velvet Red

Van mreže Madra

Odg: Gume na Kamiqu
« Odgovor #7 poslato: 08. Sep, 2021. 11:14 »
Ja uopšte nisam nezadovoljna udobnošću kamiq-a (guma 16" na 2.5 atm.), naprotiv, vozim naizmenično službeni rapid (15" na 2.2 atm.) i vidim razliku, kamiq je udobniji, i to baš primetim prelaskom preko ležećih policajaca. Bolje proveri pritisak kod nekog dobrog vulkanizera.
  • Vozi: Rapid, Kamiq

Van mreže vojkan85

Odg: Gume na Kamiqu
« Odgovor #8 poslato: 08. Sep, 2021. 11:30 »
Baloni će uvek biti udobniji od bilo koje niskoprofilne gume. Idealno 16" guma ali Kamiq je ipak sa većim klirensom što ga ipak ograničava kao i svaki SUV da brže ulaziš sa njim u krivinu. Lično bih pre izabrao bolju upravljivost a odrekao se koliko toliko udobnosti.
  • Vozi: Škoda Superb 3 Combi L&K 2.0TDI

Van mreže radoszverZapočeo temu

Odg: Gume na Kamiqu
« Odgovor #9 poslato: 23. Sep, 2021. 11:24 »
Hvala momci,

Hvala i madra na savetu, da znas da cu danas otici kod Vulkanizera da proverim. Iskreno meni ovo deluje kao da su gume toliko naduvane da ce da puknu, ali svaku najsitniju rupu osetim i to me protrese tako da jos kad dodam saobracajnu guzvu..milina  :)
  • Vozi: Kamiq 2021, 1.0 tsi, 81kW, ambition plus, Velvet Red

Van mreže Diviner

Odg: Gume na Kamiqu
« Odgovor #10 poslato: 09. Okt, 2021. 22:46 »
Ja baš svima hvalim koliko Kamiq dobro podnosi rupe i neravnine. Kao da pričamo o različitim automobilima.
  • Vozi: Kamiq

Van mreže radoszverZapočeo temu

Odg: Gume na Kamiqu
« Odgovor #11 poslato: 24. Okt, 2021. 16:17 »
Kada sam otisao kod vulkanizera, pritisak u gumama bio 2.0. Kako je bio na 2.0 nemam pojma, ali i dalje je on meni tvrd i posle vulkanizera.

Sto kaze diviner, kao da pricamo o razlicitim automobilima :/
  • Vozi: Kamiq 2021, 1.0 tsi, 81kW, ambition plus, Velvet Red

Na mreži Šiki

Odg: Gume na Kamiqu
« Odgovor #12 poslato: 24. Okt, 2021. 17:39 »
Možda bi trebalo da proverite u ovlašćenom servisu da li su skinute navlake-zaštite sa amortizera(inače služe da pri transportu novih vozila onemoguće normalan hod amortizera i time spreče veliko ljuljanje vozila). Obično fabrika nalepi upozorenje da ih treba skinuti,  i sigurno je da prilikom kontrole novog vozila u servisu, a pre isporuke kupcu, to i urade. Međutim, dešavalo se, retko, da to zaborave. Vrv. kod Vas to nije slučaj, ali nije naodmet proveriti. Ukoliko ta zaštita nije skinuta, onda to objašnjava tvrdoću Vašeg Kamiqa.
  • Vozi: Škoda fabia 1,2 HTP Elegance-do 03. 2016, trenutno Golf 7 1,2 TSI

Van mreže radoszverZapočeo temu

Odg: Gume na Kamiqu
« Odgovor #13 poslato: 29. Okt, 2021. 18:13 »
Mislim da su te zastite bas izrazajne kao sto auto ima ogranicenje na brzinu i slicno, msm na to dok je u transportu.
U svakom slucaju pre preuzimanja autoa sve te “blokade” su skinute tako da pretpostavljam da tu nisu zaboravili. Ali eto nadam se da cu otici uskoro do servisa pa proveriti tih nekoliko sitnica koje su mi zasmetale.
  • Vozi: Kamiq 2021, 1.0 tsi, 81kW, ambition plus, Velvet Red



Pretraga foruma [Google]