Autor Tema: Eko saveti  (Pročitano 2130 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže radoszverZapočeo temu

Eko saveti
« poslato: 23. Sep, 2021. 11:48 »
Pozdrav svima,

U eko savetima stoji sledeca informacija a vezana je za kocenje i ja sam sad tu malo u zabludi.

Izadje poruka da Pri kocenju kvacilo pustite tek ispod 1300 o/min.

Moje pitanje je da li su ovo lose preveli sa engleskog, jer ovde se izbacuje kao mogucnost motorno kocenje kada savetuje da se pusti kvacilo tek ispod 1300. Da li su mislili obrnuto.

Trenutno sam prebacio na engleski pa cu da vidim da li ce izaci ista poruka, ali meni se cini da je u pitanju greska u prevodu.

Pozdrav,
  • Vozi: Kamiq 2021, 1.0 tsi, 81kW, ambition plus, Velvet Red

Van mreže salepostman

Odg: Eko saveti
« Odgovor #1 poslato: 23. Sep, 2021. 11:59 »
Pa ovo zvuci logicno da tek na 1300 obrtaja stiskas kvacio zato sto dok kocis motorom nema potrosnje. Dok pri voznji sa pritisnutin kvaciom ili pri radu u leru se gorivo trosi.
  • Vozi: Skoda oktavia a5,2.otdi 2008 god

Na mreži observer

Odg: Eko saveti
« Odgovor #2 poslato: 23. Sep, 2021. 13:28 »
Verovatno loš prevod kako si i zaključio jer logično je obrnuto, da se kvačilo PRITISNE (ne pusti) tek na ... xxx obrtaja.
Ja inače to teram do 1000 obrtaja, praktično do ler gasa, kočnicu skoro da i ne koristim, sve je kočenje motorom.
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Van mreže radoszverZapočeo temu

Odg: Eko saveti
« Odgovor #3 poslato: 23. Sep, 2021. 18:26 »
u pravu ste, u pitanju je los prevod...Evo kako su napisali na engleskom.Ali, cinjenica je da, cim se ovo upalilo da sam previse koristio kvacilo pri kocenju.
  • Vozi: Kamiq 2021, 1.0 tsi, 81kW, ambition plus, Velvet Red

Na mreži dixon

Odg: Eko saveti
« Odgovor #4 poslato: 23. Sep, 2021. 19:03 »
Мој савет је искључити еко савете, за мирнији живот, мањи стрес у вожњи и дужи животни век мотора

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Eko saveti
« Odgovor #5 poslato: 23. Sep, 2021. 19:18 »
Ti saveti su budalastina. Tj ono sto generalno treba da se zna ubrzo nakon uzimanja vozacke dozvole, a sad samo smetaju na tabli
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže radoszverZapočeo temu

Odg: Eko saveti
« Odgovor #6 poslato: 24. Sep, 2021. 08:48 »
Slazem se Buco, ali evo meni matorom konju koji sam mislio da znam da vozim se ipak pokazalo da i ne znam  :)

Odnosno da sam papučicu kvačila pritiskao prerano.



  • Vozi: Kamiq 2021, 1.0 tsi, 81kW, ambition plus, Velvet Red

Van mreže lonely_wolf

Odg: Eko saveti
« Odgovor #7 poslato: 24. Sep, 2021. 17:53 »
Nekad je uz kupovinu auta dolazio prirucni alat da se mogu svjecice i platine promjeniti bravo2, a danas imamo natpis da se rashladna tecnost ne smije piti :o. Fakat nas prave imbecilima sistemski u kompletu.
Ja kada sam poceo voziti, a vjerujem i vecina ovde na forumu, na 90% vozila nije bilo obrtomjera, kilometar sat ako je pokazivao 10-15% tacno bilo je OK, pa nismo uništavali motore i mjenjace (doduše bilo je i bice izuzetaka :)))
Ja kvacilo pritisnem tek onda kada sam gotovo stao, kad stanem obavezno izbacujem iz brzine i pustim kvacilo i to je to.
I ono preporuceno saltanje brzina mi ide na zivce =))
  • Vozi: Superb_3 FL Style+ 1.5TSI MT6

Van mreže radoszverZapočeo temu

Odg: Eko saveti
« Odgovor #8 poslato: 24. Sep, 2021. 22:31 »
Što se KAMIQ-a tiče registrovao sam tri eko saveta:
1. Šaltaj ga u 4-tu na 45km/h a u petu na 55km/h pri tom ti si u gradu gde kreni stani svaki cas, znaci debilizam
2. Stop Start engine  kada stojiš, ovo ima smisla noću ili na semaforima gde znaš da sigurno dugo stojiš, sve ostalo mučenje
3. i ovo za kvačilo da se stisne ispod 1300 o/min, donekle mi pomoglo da skontam da gresim prilikom kocenja.

Tako da sta znam, gasim eko savete na kolima jer smaraju svaki čas,a opet možda su i ovde nekima pomogli saveti iskusnijih forumaša.

  • Vozi: Kamiq 2021, 1.0 tsi, 81kW, ambition plus, Velvet Red

Van mreže spalemax

Odg: Eko saveti
« Odgovor #9 poslato: 22. Okt, 2022. 00:40 »
Kao nov član da osvežim temu. Eko saveti imaju smisla u početku, tj. za početnike. A start-stop sistem u gradu nema nekog smisla. Ja ga gasim ...ako ne zaboravim. A jel zna neko kako da ugasim eko savete
  • Vozi: Škoda Kamiq 1.5TSI, 2022

Van mreže fobia24

Odg: Eko saveti
« Odgovor #10 poslato: 22. Okt, 2022. 12:24 »
Kod novih modela ima u podesavnjima. Ali ja drzim upaljeno cisto da vidim sta pise, mada retko nesto izbaci. Jedino da pustim gas kad uoci kruzni tok ili smanjenje dozvoljene brzine. Mada ja svakako pustim gas i pre jer 2.0 TSI ima slabo motorno kocenje, a kocnicu ne volim da koristim previse cesto. Snimam saobracaj dosta ispred i semafore.
Start stop sam pisao kako ga dozivljavam na vozilima sa DSG-om. Ugasim ga jedino u koloni gde se krece odmah nakon zaustavljana, dok na semaforima ostavim namerno jer smatram da je koristan za cuvanje automatskog menjaca. Cesto ga drzi napetog na tkz "pola kvacila" kada stoji na semaforu cak i ako se ukljuci auto hold opcija. To osetim jer nije rasterecen kao nekad kada ga spusti na ler. Tada auto krece momentalno nakon popustanja kocnice. To su napravili verovatno da skrati te mikrosekunde u polasku ljudima i da traje dok je u garanciji jer konstruktore ne zanima sta ce biti sa tim sklopovima nakon garancije.

Van mreže DarkoNS1987.

Odg: Eko saveti
« Odgovor #11 poslato: 22. Okt, 2022. 22:11 »
Ja nisam nasao u podesavanjima da iskljucim te eko savete. Radi navigacija treba nagde da skrenem on mi opali poruku preko celog displeja zatvorite prozor radi klima ili zatvori prozor zbog bolje aerodinamike, i onda ne vidim gde treba da skrenem… jako iritantno
  • Vozi: Octavia 1.6 tdi 2018. Style

Van mreže t.salai

Odg: Eko saveti
« Odgovor #12 poslato: 25. Okt, 2022. 11:29 »
Što se KAMIQ-a tiče registrovao sam tri eko saveta:
1. Šaltaj ga u 4-tu na 45km/h a u petu na 55km/h pri tom ti si u gradu gde kreni stani svaki cas, znaci debilizam
2. Stop Start engine  kada stojiš, ovo ima smisla noću ili na semaforima gde znaš da sigurno dugo stojiš, sve ostalo mučenje
3. i ovo za kvačilo da se stisne ispod 1300 o/min, donekle mi pomoglo da skontam da gresim prilikom kocenja.

Tako da sta znam, gasim eko savete na kolima jer smaraju svaki čas,a opet možda su i ovde nekima pomogli saveti iskusnijih forumaša.

Tako u mene Pezo 508. Sapra me sa blinkanjem da saltam u vecu ha predjes 1400rpm i smece se ne moze ugasiti preko dijagnostike. Kako mi nerve to cupa nenormalno, onda se moram psihicki izlijeciti pa mu zapepam jedno 3 blokade  >:( Sto je najgore, probao sam voziti tocno onako kako pise, cim blinkne saltaj vecu ja presaltam, osjeti se na autu da ga mucis pogotovo sa njegovom kilazom.
  • Vozi: Skoda Fabia - 1.9 TDI vRS - OEM+



Pretraga foruma [Google]