ŠKODA Fabia > FABIA 2007-2014

fabia mk2 1.4 16v problem sa paljenjem

(1/6) > >>

cekikv:
Pozdrav svima ja sam nov na forumu.
Imam Fabiu 1.4 16V 63kW 2007 god. presla 88000 km. ugradjen AC sekvent plin i tesor alarm.
Sluzi me vrhunski sem jednog problema koji zna da me izludi. Desava se da nece da upali. To je po pravili ujutru i po nekom nepisanom pravilu kada je tmuran dan :) prvi put prosle godine za prvi maj a ove godine vec 3 puta.
naime ako ga ne upalim iz prve onda imam drugu shansu. Ako ne uspem iz druge onda zvuk verglanja postaje ravnomeran i jednostavno kao da nece da baci varnicu da upali. Mogu da verglam dokle je akukumator sposoban ali bez obzira na sve necu ga upaliti. Pokusavao sam na plin, ali jednostavno mislim da to nije problem.
resenje je ostavim kola :| i dodjem ili kasno uvece ili ujutru i upalim na pola kljuca. Inace sto je hladnije to bolje i lakse pali. Leti mora malo vise da vergla i po pravilu nece iz prve.

Pocinjem da mislim da alarm ima neshto sa time posto kao da je blokirao neshto da nece da upali. zbog toga sam i naveo gore da je ugradjen alarm. u sustini mi nije ni trebao nego sam hteo daljinsko zakljucavanje pa sam dobio ujedno i alarm.
ima li neko iskustva sa ovime ? Da li je mozda neshto sto je fabricka mana ovog motora ?

Hvala unapred

magurjan.kosta:
@cekikv
Zdravo,
ja isto imam automobil Fabia mk2 1.4 16v 63kW 2008. godište, BRC sekvent plin, prešla 63.000 km i navedeni problem je počeo da se javlja u leto 2013. god.
Što je automobil duže ostajao na suncu ili visokoj toploti (znači i u hladu), recimo na parkingu ispred firme 8 sati dnevno, to sam imao većih problema sa paljenjem, doduše ne kao ti.
Ovo bi izgledalo tako da sam morao da verglam 3-4 puta, a onda iz 5-tog kola bi upalila na pola ključa. Takođe, uhvatio sam neki fazon, pa sam drukao papučicu gasa samo sa datim kontaktom, ali ne i dok verglam i to bi pomoglo malo (upalio bi iz 3-ćeg puta).
Nakon toga, dovoljno je bilo da vozim 3 minuta i tog dana se problem ne bi više javljao.
Kontrolisao i ispirao dizne u ultrazvučnoj kadi - nije pomoglo.
Skidali rezervoar i AC pumpu, sve očistili, prekontrolisali - nije pomoglo.
Kontrolisali plinske instalacije u BRC-u - nije pomoglo.
Zapravo, ništa od ovoga svega nije bilo neispravno ili zapušteno, već šta više sve je bilo redovno održavano.
Dijagnostika ne pokazuje niti jednu grešku ili neku anomaliju, tako da im je u servisu bilo otežana detetkcija problema.

Mislio sam do sada da samo ja imam ovaj problem i već sam zaboravio na njega, kad je leto prilagodim se, u ostatku godine nemam problema.
Ja ništa nisam dograđivao naknadno.

Bilo bi lepo ako neko ima savet ili predlog šta bi moglo da se uradi povodom ovog problema.
Pozdrav

Kiza:
Evo ja sam skoro imao slican problem... isto su ispregledali sve zivo i sve je kako treba i nikakvu gresku ne izbacuje... Imam isti taj motor, samo bez plina, oduvek samo benzin... Ono sto je kod mene resilo problem je bilo ciscenje klapne gasa i stelovanje iste putem kompa, vise nego smesna intervencija...a auto sada pali iz prve i povratio je sve svoje konjice..posebno na nizim obrtajima☺ Ono sto mi je dijagnostikovano je da je akumulator pred riknjavanjem(ispitivano aparaturom, ja licno gledao napone)..a i vidi se jer nekad vergla jedno 2 sek duze nego normalano..
Moj utisak je da ovim ciscenjem stvarno auto lakse dise, tj osetim promenu...

magurjan.kosta:
@kiza
Zahvaljujem na brzom savetu i ideji.

Javiću kako je prošlo, mada mi polako izmiču ti "krizni" dani sa visokim temperaturama.  :)

Pozdrav

Zox024:
I ja sam imao isti problem sa Fabiom MK2 2009. 1.4, imam BRC plin u njoj. Kao sto sam gore procitao da se problem javljao uglavnom kad je vrelo napolju tako je i meni bilo. Ostavim auto ispred firme na suncu 8 sti i kada dodjem do njega treba mi do 5 puta da upali a kadnije nista, sve super. Desavalo mi se samo kad je toplije i svega nekoliko puta. Dijagnostika kaze da je sve super tako da sam ostao na tome da se valjda nece desavati vise.
Ako moze da javis kako si ti prosao na tom ciscenju klapne da znam da li je stvarno to problem pa da je i ja teram na ciscenje...

Послато са LG-D802  

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju