Autor Tema: Problem sa ručnom kočnicom  (Pročitano 12860 puta)

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže robocoprs

  • RallyeSport
  • *****
  • Poruke: 147
  • Like ukupno: 0
  • L&K ugled: +15/-23
  • Lokacija: ГСУП 29-ти Београд, Република Србија
  • Ако хоћеш победити, не смеш изгубити!
Odg: Problem sa ručnom kočnicom
« Odgovor #15 poslato: 02. Dec, 2013. 20:46 »
Ručna kočnica ti je nezavisna od diskova. Zadnji diskovi su na malim dobošima. Šta je rađeno pre mesec dana se ne zna, sem da su promenjene sajle(a ni to ne reče zašto?). Kako god, prvi korak bi bio da podigneš auto (bočnom ili centralnom) dizalicom, i poprskaš spojeve poluga i krajeve bužira sajli wd-om, sa unutrašnje strane anker platne. Potom par puta proradi ručnu, potežući ručicu u kabini. Ako to nije dovoljno, ili uopšte ne promeni stanje, nema druge nego točkak i doboš dole, pa videti gde na anker platni(ploča sa sistemom pakni ručne kočnice) sistem zaribava-očisti/podmaži. Posao nije komplikovan, samo traži malo alata, volje i malo više vremena. Vodi računa da doboši pre montaže na unutrašnjoj površini budu suvi i nezamašćeni(možeš ih blago ošmirglati iznutra po radnoj površini, da bi skinuo prljavštinu). Pakne, ako su glatke i sjajne, ošmirglaj blago sitnijom šmirglom, da bi dobile svežinu, i bile blago hrapave na dodir.

Van mreže Nebojša90Započeo temu

Odg: Problem sa ručnom kočnicom
« Odgovor #16 poslato: 02. Dec, 2013. 20:53 »
Ručna kočnica ti je nezavisna od diskova. Zadnji diskovi su na malim dobošima. Šta je rađeno pre mesec dana se ne zna, sem da su promenjene sajle(a ni to ne reče zašto?). Kako god, prvi korak bi bio da podigneš auto (bočnom ili centralnom) dizalicom, i poprskaš spojeve poluga i krajeve bužira sajli wd-om, sa unutrašnje strane anker platne. Potom par puta proradi ručnu, potežući ručicu u kabini. Ako to nije dovoljno, ili uopšte ne promeni stanje, nema druge nego točkak i doboš dole, pa videti gde na anker platni(ploča sa sistemom pakni ručne kočnice) sistem zaribava-očisti/podmaži. Posao nije komplikovan, samo traži malo alata, volje i malo više vremena. Vodi računa da doboši pre montaže na unutrašnjoj površini budu suvi i nezamašćeni(možeš ih blago ošmirglati iznutra po radnoj površini, da bi skinuo prljavštinu). Pakne, ako su glatke i sjajne, ošmirglaj blago sitnijom šmirglom, da bi dobile svežinu, i bile blago hrapave na dodir.
Sajle su menjane, zato što kada sam povukao ručnu leva sajla je pukla, i blokirala ceo točak. Posledica toga što prethodni vlasnik nije povlačio ručnu uopšte ili vrlo retko, pretpostavljam...

Van mreže robocoprs

  • RallyeSport
  • *****
  • Poruke: 147
  • Like ukupno: 0
  • L&K ugled: +15/-23
  • Lokacija: ГСУП 29-ти Београд, Република Србија
  • Ако хоћеш победити, не смеш изгубити!
Odg: Problem sa ručnom kočnicom
« Odgovor #17 poslato: 02. Dec, 2013. 20:54 »
Dobro je da si me citirao, jer greškom izbrisah post.
Nije pucanje sajle blokiralo točak, nego mehanizam koji je zaglavio kad si ga aktivirao. No, ok. Ručna po pravilu ne bi trebalo da hvata na 1. zub, a ni preko 4.zuba(max.). Drugo, pa valjda je majstor zavrteo točak, kad je završio posao, i isprobao ručnu!? To je, svakako posao koji sam radio, a kasnije nadgledao kako se radi na sopstvenom autu(jer me prošla volja da sam radim). Da zaključim-mehanizam mora sam da se vraća u početni položaj i tu zbora nema, a još manje neke budževine ili "unapređenja" oprugama koje nisu deo sistema.

Van mreže Nebojša90Započeo temu

Odg: Problem sa ručnom kočnicom
« Odgovor #18 poslato: 02. Dec, 2013. 20:59 »
Dobro je da si me citirao, jer greškom izbrisah post.
Nije pucanje sajle blokiralo točak, nego mehanizam koji je zaglavio kad si ga aktivirao. No, ok. Ručna po pravilu ne bi trebalo da hvata na 1. zub, a ni preko 4.zuba(max.). Drugo, pa valjda je majstor zavrteo točak, kad je završio posao, i isprobao ručnu!? To je, svakako posao koji sam radio, a kasnije nadgledao kako se radi na sopstvenom autu(jer me prošla volja da sam radim). Da zaključim-mehanizam mora sam da se vraća u početni položaj i tu zbora nema, a još manje neke budževine ili "unapređenja" oprugama koje nisu deo sistema.
U suštini znači da se sve očisti lepo, išmirgla vrati, i brige više nema...  :)

Van mreže djordje cacak

Odg: Problem sa ručnom kočnicom
« Odgovor #19 poslato: 02. Dec, 2013. 21:02 »
. Vodi računa da doboši pre montaže na unutrašnjoj površini budu suvi i nezamašćeni(možeš ih blago ošmirglati iznutra po radnoj površini, da bi skinuo prljavštinu). Pakne, ako su glatke i sjajne, ošmirglaj blago sitnijom šmirglom, da bi dobile svežinu, i bile blago hrapave na dodir.
Sad tek neznam o cemu se radi.Ako pozadi imas disk onda nemas paknove nego plocice i nema na dobosima radne povrsine.Pitao sam Nebijsu da li mu se tocak grejao u toku voznje.Ako jeste onda i rucna nevraca zbog nerazradjenih klesta ili klipa.
  • Vozi: Fabia 1.4 MPI 8v 200 god

Van mreže Nebojša90Započeo temu

Odg: Problem sa ručnom kočnicom
« Odgovor #20 poslato: 02. Dec, 2013. 21:08 »
Sad tek neznam o cemu se radi.Ako pozadi imas disk onda nemas paknove nego plocice i nema na dobosima radne povrsine.Pitao sam Nebijsu da li mu se tocak grejao u toku voznje.Ako jeste onda i rucna nevraca zbog nerazradjenih klesta ili klipa.

Sad ni ja ne kontam ništa. Pa da, ako nazad imaš isto diskove onda imaš pločice. E sada, valjda treba samo razraditi ta klešta, i mehanizam će se vraćati do kraja. Jel?

Van mreže djordje cacak

Odg: Problem sa ručnom kočnicom
« Odgovor #21 poslato: 02. Dec, 2013. 21:11 »
U sustini kao sto ti rece robocoprs sve mora da se vrati u pocetni polozaj da bi funkcionisalo kako treba.Malo smirglanja i podmazivanja i to ti je to.
  • Vozi: Fabia 1.4 MPI 8v 200 god

Van mreže dulefontana

Odg: Problem sa ručnom kočnicom
« Odgovor #22 poslato: 02. Dec, 2013. 22:34 »
Sistem koji robocoprs objasnjava sam video na Mercedesu i sve je samo ne jednostavan. Kao sto sam ti objasnio poluga pravi problem, taj sistem je preuzet sa VW i ta kljesta imam pored sebe dok ovo pisem, ista ona koja su sa slike. Sve sto mozes sam da uradis sam ti objasnio.

Van mreže Nebojša90Započeo temu

Odg: Problem sa ručnom kočnicom
« Odgovor #23 poslato: 02. Dec, 2013. 22:37 »
Sistem koji robocoprs objasnjava sam video na Mercedesu i sve je samo ne jednostavan. Kao sto sam ti objasnio poluga pravi problem, taj sistem je preuzet sa VW i ta kljesta imam pored sebe dok ovo pisem, ista ona koja su sa slike. Sve sto mozes sam da uradis sam ti objasnio.
Ja se nadam da će malo podmazivanja i čelična četka rešiti problem. Ipak nije on skroz blokirao, samo nekih jedan zub blokira, ako je i toliko, pa se nadam da neće morati remont... :)

Van mreže dulefontana

Odg: Problem sa ručnom kočnicom
« Odgovor #24 poslato: 02. Dec, 2013. 22:41 »
Malo wd-a u osovini, povuci rucnu pa je vrati, a mozes i rukom da je malo cimas, ali to nije trajno resenje. To je znao i majstor kada ti je podmazivao, ali ako su ista kao moja jedna polovna kljesta su mene kostala 20e. Jedino ako nije sistem sa Golfa 2 GTI, ona su poznata da hoce da zaribaju, pa masovno prelaze na noviji tip. Ako mozes slikaj ih i postavi sliku.

Van mreže Nebojša90Započeo temu

Odg: Problem sa ručnom kočnicom
« Odgovor #25 poslato: 02. Dec, 2013. 22:44 »
Malo wd-a u osovini, povuci rucnu pa je vrati, a mozes i rukom da je malo cimas, ali to nije trajno resenje. To je znao i majstor kada ti je podmazivao, ali ako su ista kao moja jedna polovna kljesta su mene kostala 20e. Jedino ako nije sistem sa Golfa 2 GTI, ona su poznata da hoce da zaribaju, pa masovno prelaze na noviji tip. Ako mozes slikaj ih i postavi sliku.

Pa verovatno su od Golfa 3 GTI, kao što si napisao u prvom postu, ne verujem da su baš stavljali taj sistem od Golfa 2 koji je pravio probleme, ne bi valjda to sebi dozvolili... :) Videću sutra da uslikam sve to :)

Van mreže dulefontana

Odg: Problem sa ručnom kočnicom
« Odgovor #26 poslato: 02. Dec, 2013. 22:50 »
G2 imaju na sebi veliku oprugu i dok G3 nemaju

Van mreže Nebojša90Započeo temu

Odg: Problem sa ručnom kočnicom
« Odgovor #27 poslato: 02. Dec, 2013. 22:51 »
G2 imaju na sebi veliku oprugu i dok G3 nemaju
Koliko ja znam ovaj nema te opruge... :)

Van mreže dulefontana

Odg: Problem sa ručnom kočnicom
« Odgovor #28 poslato: 02. Dec, 2013. 22:54 »
A ako ima ogromna rebra na sebi (izgledaju kao da imaju hladnjake na sebi) onda su od Audija. Cim sednem za komp kacim slike

Van mreže djordje cacak

Odg: Problem sa ručnom kočnicom
« Odgovor #29 poslato: 02. Dec, 2013. 22:55 »
Pa verovatno su od Golfa 3 GTI, kao što si napisao u prvom postu, ne verujem da su baš stavljali taj sistem od Golfa 2 koji je pravio probleme, ne bi valjda to sebi dozvolili... :) Videću sutra da uslikam sve to :)
Ma gde da dozvole.Pa kako bi onda prodavali delove.Vidis i sam da ubacuju sve nekvalitetnije i losije delove i da ubacuju plastiku gde god mogu
  • Vozi: Fabia 1.4 MPI 8v 200 god



Pretraga foruma [Google]