Autor Tema: Karburator i problemi u radu motora (Odgovara: Dobrivoje)  (Pročitano 39996 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Vrbas

Odg: Karburator i problemi u radu motora (Odgovara: Dobrivoje)
« Odgovor #450 poslato: 01. Dec, 2023. 19:04 »
Ne znam ni ja ko je odrzavao karburator jer sam auto kupio relativno skoro (prije godinu ipo) a dok je u mom vlasnistvu, nista oko istog nije radjeno do sad... Citao sam temu i svaka Vam cast, stvarno bih Vama povjerio rad na karburatoru, ali u Banjaluci zivim, a to bas i nije blizu Beograda :(

Ali s obzirom da auto radi perfektno, prima gas, ide, sve je super, rekao bih i da nema nekih drugih problema osim te prebogate smjese, pa bih samo to pokusao rijesiti i vidjeti tek onda sta dalje (vjerovatno da, ako bi se rijesilo, ne bi ni bilo problema vise).

Imam rashodovanu jednu Feliciju sa istim karburatorom koji je do prestanka voznje radio perfektno. Postoji li mogucnost da skinem taj naknadno ugradjen saraf i sa rashodovane Felicije skinem originalni saraf i ugradim sebi ovdje? Recimo da je taj navoj u redu, i onda bi to funkcionisalo? Znam da ne valja amaterski cackati oko karba, ali ovo mi se cini kao prost zadatak...
  • Vozi: Škoda Felicia 1.3 43kW

Van mreže DobrivojeZapočeo temu

Odg: Karburator i problemi u radu motora (Odgovara: Dobrivoje)
« Odgovor #451 poslato: 01. Dec, 2023. 19:57 »
Razmisljanje je dobro ali moras strogo paziti na jednu stvar a, to je da se originalni zavtanj koji je od mesinga nesme silovati. Kako nebi ostetio navoj koji je srzamerno velicini sitan.
  • Vozi: skoda 1000 MB

Van mreže Vrbas

Odg: Karburator i problemi u radu motora (Odgovara: Dobrivoje)
« Odgovor #452 poslato: 01. Dec, 2023. 20:07 »
Hvala na savjetu, nadam se da cu uspjeti :)
  • Vozi: Škoda Felicia 1.3 43kW

Van mreže DobrivojeZapočeo temu

Odg: Karburator i problemi u radu motora (Odgovara: Dobrivoje)
« Odgovor #453 poslato: 01. Dec, 2023. 20:12 »
Nema na cemu, vazno je raditi nezno kako se zavrtanj nebi ostetio.
  • Vozi: skoda 1000 MB

Van mreže hirurg

Odg: Karburator i problemi u radu motora (Odgovara: Dobrivoje)
« Odgovor #454 poslato: 02. Dec, 2023. 07:53 »
Jel nije bolje da prebacis cijeli karburator?
  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020

Van mreže DobrivojeZapočeo temu

Odg: Karburator i problemi u radu motora (Odgovara: Dobrivoje)
« Odgovor #455 poslato: 02. Dec, 2023. 16:14 »
Ako je dugo stojao onda je ozbiljan problem, stradaju  membrane brizgaca i ekonomajzera.
  • Vozi: skoda 1000 MB

Van mreže hirurg

Odg: Karburator i problemi u radu motora (Odgovara: Dobrivoje)
« Odgovor #456 poslato: 02. Dec, 2023. 16:17 »
Jel nema to da se uzme i prepakuje. Velika je vjerovatnoca da ko je zavrnuo ovu sarafinu da je razvalio navoj. A sigurno je onaj sitni korak navoj, strucni naziv ne znam...
  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020

Na mreži zzeelljjkkoo

Odg: Karburator i problemi u radu motora (Odgovara: Dobrivoje)
« Odgovor #457 poslato: 02. Dec, 2023. 16:18 »
Извини @Dobrivoje, да ли стварно имаш и возиш ову Шкоду што ти стоји у потпису?
  • Vozi: Fabia IV 1.0 MPI 80ks Ambition 2023

Van mreže DobrivojeZapočeo temu

Odg: Karburator i problemi u radu motora (Odgovara: Dobrivoje)
« Odgovor #458 poslato: 02. Dec, 2023. 16:23 »
Jel nema to da se uzme i prepakuje. Velika je vjerovatnoca da ko je zavrnuo ovu sarafinu da je razvalio navoj. A sigurno je onaj sitni korak navoj, strucni naziv ne znam...

Moze da se prepakuje ali morace da odvoji odredjeno vreme i potrebno je iskustvo u proveri kako sve funkcionise.
  • Vozi: skoda 1000 MB

Van mreže DobrivojeZapočeo temu

Odg: Karburator i problemi u radu motora (Odgovara: Dobrivoje)
« Odgovor #459 poslato: 02. Dec, 2023. 16:24 »
Извини @Dobrivoje, да ли стварно имаш и возиш ову Шкоду што ти стоји у потпису?

Ne, vozim drugi brend.
  • Vozi: skoda 1000 MB

Na mreži zzeelljjkkoo

Odg: Karburator i problemi u radu motora (Odgovara: Dobrivoje)
« Odgovor #460 poslato: 02. Dec, 2023. 16:25 »
Штета!  :(
  • Vozi: Fabia IV 1.0 MPI 80ks Ambition 2023

Van mreže Vrbas

Odg: Karburator i problemi u radu motora (Odgovara: Dobrivoje)
« Odgovor #461 poslato: 02. Dec, 2023. 17:07 »
Pa stoji ova druga Felicija nevozena vec skoro 2 godine :( Elem, saraf se, kad sam ga odrvtao, malko klimao (mozda pola milimetra-1 mm). To bi znacilo da navoj jeste ostecen? Iako cu da provjerim ovih dana dodatno...

Da zamijenim karburator komplet mi je takodje palo na pamet, ali to bih prepustio majstoru. Sto se tice dotrajalih dijelova, membrani (ako su dotrajale od stajanja)... Ima li se kupiti i dalje ovaj karb, da ga potrazimo onda? Da nov kupimo, ako je dotle doslo?
  • Vozi: Škoda Felicia 1.3 43kW

Van mreže hirurg

Odg: Karburator i problemi u radu motora (Odgovara: Dobrivoje)
« Odgovor #462 poslato: 02. Dec, 2023. 17:27 »
Naravno da nema da se kupi nov. Kupi set gumica. Ako je labav saraf znaci pisaj ga
  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020

Van mreže phikret

Odg: Karburator i problemi u radu motora (Odgovara: Dobrivoje)
« Odgovor #463 poslato: 23. Jan, 2024. 11:41 »
Hajde da probam i ovde pošto na facebook-u ne uspevam u nekim grupama. U pitanju je Pierburg 2e2 (ja mislim), na Golfu 2 sa 1.6l benzinskim motorom. Zamenjene su membrane guma karburatora na koju se oslanja, kao i sva vakuum creva. Dok je bilo toplo vreme radio je dobro, od kako je krenulo hladno vreme (pocetak novembra), trese se auto, crni dim izbacuje. Zamenio sam sve što se tiče struje - kapa, svećiće, kablovi, ruka.

Deluje mi da nešto zeza karburator. Ima li neko ideju šta bi mogao da bude problem? Simptomatično je da čim se pojavio topliji dan jedan u novembru, auto sam upalio i vozio i nije se tresao. Sve iste postavke, ništa nisam čačkao.


Van mreže DobrivojeZapočeo temu

Odg: Karburator i problemi u radu motora (Odgovara: Dobrivoje)
« Odgovor #464 poslato: 23. Jan, 2024. 11:53 »
Pa stoji ova druga Felicija nevozena vec skoro 2 godine :( Elem, saraf se, kad sam ga odrvtao, malko klimao (mozda pola milimetra-1 mm). To bi znacilo da navoj jeste ostecen? Iako cu da provjerim ovih dana dodatno...

Da zamijenim karburator komplet mi je takodje palo na pamet, ali to bih prepustio majstoru. Sto se tice dotrajalih dijelova, membrani (ako su dotrajale od stajanja)... Ima li se kupiti i dalje ovaj karb, da ga potrazimo onda? Da nov kupimo, ako je dotle doslo?

Dali postoji mogucnost da mi posaljes karburator kako bih video sta se moze popraviti i karburator dovesti u red?
  • Vozi: skoda 1000 MB



Pretraga foruma [Google]