Autor Tema: Servis za Superb-a  (Pročitano 2587 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na mreži wkobreZapočeo temu

Servis za Superb-a
« poslato: 14. Feb, 2022. 09:27 »
Poštovanje svima sa foruma,

Zovem se Zdravko i Vaš sam novi član. Pre svega još uvek nisam ni seo u svoj novi auto (Škoda Superb combi L&K 2018), trenutno je u transportu iz Nemačke, ali želim da pripremim teren što se održavanja tiče.
Jasno mi je da tema ima milion...i sve sam ih pročitao (kao i VW forum), suzio izbor i na osnovu toga želim, ako nije problem da mi pripomognete na odabiru servisa.
Dakle 4 su izbora i molim Vas nemojte širiti na više od toga. Takođe mi nisu od koristi saveti tipa "mali servis i sitnice može da ti radi bilo ko".

1. Auto servis Gedora, koliko sam razumeo nalazi se u Zemunu. Međutim tražeći po internetu (Google maps) sve ukazuje da se nalazi u Ostružnici? Da li je to isti čovek ali je promenio lokaciju?

2. Auto servis Moma (Zemun), servis o kome se zapravo ne piše puno ili sam svojom greškom prevideo, ali gde se piše uglavnom su pozitivna iskustva.

3. Auto servis Draško (Zemun polje), takođe koliko vidim ljudi su zadovoljni.

4. Ovo je malo drugačije od gore navedenih jer se radi o ovlašćenom servisu Auto Čačak (Krnjača). Ali uslov bi bio da mi odobre svoje ulje da donosim (to bi bio svuda slučaj zapravo).

U vezi poslednjeg što sam napisao vezano za ulje, još jednom Vas molim da tema ne ide u tom pravcu, imam neka određena iskustva sa jednim brendom i želim tako i dalje da održavam auto.
Ali ono što bi igralo veliku ulogu jeste da koji god od ovih servisa da je u pitanju, hteo bih ugrađivati isključivo originalne, a ne zamenske delove. Nije mi problem da platim tu razliku.

Unapred hvala svima koji odvoje svoje vreme radi odgovara!
  • Vozi: Škoda Superb combi 2.0tdi 150hp L&K

Van mreže HellBlaze

Odg: Servis za Superb-a
« Odgovor #1 poslato: 14. Feb, 2022. 14:26 »
Ovlašćeni servis nema ni teorijske šanse da ti odobri da donosiš svoje ulje. Na tome najviše zaradjuju, budimo realni.

Van mreže Mareska

Odg: Servis za Superb-a
« Odgovor #2 poslato: 14. Feb, 2022. 14:38 »
Poštovanje svima sa foruma,

Zovem se Zdravko i Vaš sam novi član. Pre svega još uvek nisam ni seo u svoj novi auto (Škoda Superb combi L&K 2018), trenutno je u transportu iz Nemačke, ali želim da pripremim teren što se održavanja tiče.
Jasno mi je da tema ima milion...i sve sam ih pročitao (kao i VW forum), suzio izbor i na osnovu toga želim, ako nije problem da mi pripomognete na odabiru servisa.
Dakle 4 su izbora i molim Vas nemojte širiti na više od toga. Takođe mi nisu od koristi saveti tipa "mali servis i sitnice može da ti radi bilo ko".

1. Auto servis Gedora, koliko sam razumeo nalazi se u Zemunu. Međutim tražeći po internetu (Google maps) sve ukazuje da se nalazi u Ostružnici? Da li je to isti čovek ali je promenio lokaciju?

2. Auto servis Moma (Zemun), servis o kome se zapravo ne piše puno ili sam svojom greškom prevideo, ali gde se piše uglavnom su pozitivna iskustva.

3. Auto servis Draško (Zemun polje), takođe koliko vidim ljudi su zadovoljni.

4. Ovo je malo drugačije od gore navedenih jer se radi o ovlašćenom servisu Auto Čačak (Krnjača). Ali uslov bi bio da mi odobre svoje ulje da donosim (to bi bio svuda slučaj zapravo).

U vezi poslednjeg što sam napisao vezano za ulje, još jednom Vas molim da tema ne ide u tom pravcu, imam neka određena iskustva sa jednim brendom i želim tako i dalje da održavam auto.
Ali ono što bi igralo veliku ulogu jeste da koji god od ovih servisa da je u pitanju, hteo bih ugrađivati isključivo originalne, a ne zamenske delove. Nije mi problem da platim tu razliku.

Unapred hvala svima koji odvoje svoje vreme radi odgovara!
Reči nam koje je ulje u pitanju sa kojim si toliko zadovoljan?
  • Vozi: Passat

Na mreži wkobreZapočeo temu

Odg: Servis za Superb-a
« Odgovor #3 poslato: 14. Feb, 2022. 14:46 »
Ok HellBlaze, pošteno. Dakle opcija broj 4 otpada. Hvala!

Mareska namerno nisam želeo da napišem da ne bi tema išla u tom pravcu. Ali svakako se koristi na potpuno drugačijem automobilu van VW grupacije i benzinac je.
  • Vozi: Škoda Superb combi 2.0tdi 150hp L&K

Na mreži AleksandarAca

Odg: Servis za Superb-a
« Odgovor #4 poslato: 14. Feb, 2022. 16:42 »
AS Drasko u Zemun polju radi samo elektroniku koliko znam, mada nisam bio skoro. Svakako preporuka velika kao kuca za Draska i ekipu. Retki su takvi majstori.

Na mreži wkobreZapočeo temu

Odg: Servis za Superb-a
« Odgovor #5 poslato: 14. Feb, 2022. 17:07 »
Aco tako je, koliko sam razumeo primarna im je elektrika. Međutim, valjda ima i po majstora za ostale stvari. Postovi na forumu su jako stari vezani za AS Draško, pa moguće da se do sada to sve promenilo?
Ukoliko ne vrši servise, onda bi se svelo na opciju 1 i 2.
  • Vozi: Škoda Superb combi 2.0tdi 150hp L&K

Na mreži wkobreZapočeo temu

Odg: Servis za Superb-a
« Odgovor #6 poslato: 17. Feb, 2022. 14:28 »
Zar niko nema skorija iskustva sa prva dva pomenuta servisa (kao i informaciju u vezi lokacije Gedore)?
  • Vozi: Škoda Superb combi 2.0tdi 150hp L&K

Van mreže Dejan Šobota

Odg: Servis za Superb-a
« Odgovor #7 poslato: 20. Feb, 2022. 22:23 »
Ne znam na koji brend ulja ste mislili, ali je natpis Castrol bio dugo i na okvirima tablica uvoznika AutoČačak. Sipam Castrol i u 2.0d i u 1.2b.
  • Vozi: Oktavia A7 2.0d, Fabia II 1.2b

Na mreži wkobreZapočeo temu

Odg: Servis za Superb-a
« Odgovor #8 poslato: 21. Feb, 2022. 08:41 »
S obzirom da niko ne odgovara na pitanja vezana za servis, predpostavljam da može tema otići u off. Koristim Motul 8100 x-cess 5w40 za Suzukija, iako fabrika preporučuje 5w30 Castrol. To je ulje koje se najviše kopira i oduvek ga izbegavam. Za Škodu sam čak razmišljao da sipam Millers EE Performance 5w30. S obzirom da je Škoda dizel, razmišljam i o 5w40, jer što je citirao Expandable/Stalker/Steva nekoga u mnogobrojnim postovima, tako ću i ja sad njega "ukoliko želiš tiši rad motora, povećaj gradaciju ulja".

Edit: Izvinjavam se Stevi ukoliko nisam pravilno preneo citat.
  • Vozi: Škoda Superb combi 2.0tdi 150hp L&K

Van mreže Dejan Šobota

Odg: Servis za Superb-a
« Odgovor #9 poslato: 21. Feb, 2022. 17:52 »
U svakom slučaju podržavam tiši rad motora jer je i kod Oktavije i SuperB zvučna izolacija loša.
  • Vozi: Oktavia A7 2.0d, Fabia II 1.2b

Na mreži wkobreZapočeo temu

Odg: Servis za Superb-a
« Odgovor #10 poslato: 21. Feb, 2022. 18:40 »
Hvala Vam Dejane na dodatnim informacijama. Nadam se da će imati nekog efekta, videćemo.
  • Vozi: Škoda Superb combi 2.0tdi 150hp L&K

Van mreže Super 20

Odg: Servis za Superb-a
« Odgovor #11 poslato: 23. Feb, 2022. 16:14 »
U svakom slučaju podržavam tiši rad motora jer je i kod Oktavije i SuperB zvučna izolacija loša.
Ne bi se slozio da je zvucna izolacija na Superb losa. Motor se skoro i necuje, naravno sve je relativno. (za oktaviju ne znam). Ako si vozio mercedes e class pre, onda Superb mozda i bice ti lose izolovan.
  • Vozi: Superb

Na mreži wkobreZapočeo temu

Odg: Servis za Superb-a
« Odgovor #12 poslato: 24. Feb, 2022. 08:14 »
Super 20 recimo na Suzukiju zvučna izolacija bukvalno ne postoji, benzinski motor je maltene nečujan. Ali kada sam prešao sa Castrol-a na Motul razlika je velika. Motor se uopšte ne čuje u leru. Superb mi još nije stigao niti sam se vozio tako da ne znam. Prijatelj je kupio poslednju generaciju Oktavije 1.5 benzinac, izolacija je dobra.
  • Vozi: Škoda Superb combi 2.0tdi 150hp L&K

Van mreže sloba147

Odg: Servis za Superb-a
« Odgovor #13 poslato: 24. Feb, 2022. 11:41 »

2. Auto servis Moma (Zemun), servis o kome se zapravo ne piše puno ili sam svojom greškom prevideo, ali gde se piše uglavnom su pozitivna iskustva.


Sto se Mome tice ja imam samo reci pohvale. Kada sam kupovao auto zvao sam ga prvi put da pogleda da li vredi uzimati, iznos usluge pregleda je skinuo sa racuna prilikom prvog servisa posle kupovine tako da je pregled bio besplatan. Servisira i DSG i klime. Sto se tice donosenja delova i ulja, ja to do sada nisam radio ali mislim da ne bi predstavljalo problem. U svakom slucaju pozovi ga i dogovori se. Smatram da je covek strucan, posten i ozbiljan, nece ti "pogadjati" u cemu je problem pa da ti menja deo po deo dok ne ubode u cemu je problem kao sto mnogi rade.
  • Vozi: octavia a7

Na mreži wkobreZapočeo temu

Odg: Servis za Superb-a
« Odgovor #14 poslato: 24. Feb, 2022. 12:22 »
Slobo hvala Vam puno na preporuci. Lično ću da odem, nadam se sledeće nedelje auto da stiže, pa bi trebalo detaljno pregledati.
  • Vozi: Škoda Superb combi 2.0tdi 150hp L&K



Pretraga foruma [Google]