Autor Tema: Škoda KAMIQ informacije, utisci, komentari  (Pročitano 40666 puta)

chokky, Lignjoslav, munja23 i 19 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže dzaDza

Odg: Škoda KAMIQ informacije, utisci, komentari
« Odgovor #180 poslato: 19. Mar, 2024. 15:54 »
Izgleda kod V.A.G normalna stvar. Na Polu mi je tako povremeno prijavljivao poziciono svetlo (a radilo uredno). A sad na Golfu ponekad svetlo tablice (a takođe svetlo radi uredno). Samo da napomenem, nemam nikakve LED budževine, sve mi je fabrički na autu.
Sumnjam na oslabljeni (star) akumulator (moj već ima 7 godina, fabrička ugradnja).

Akumulator verovatno nije, auto je napunio godinu dana, i prekid rada dnevnog svetla se desi u toku vožnje. Čim auto ugasim i opet upalim greska nestane i dnevno svetlo opet radi. Cekam servis pa cu videti šta dalje.
  • Vozi: Škoda Kamiq 1.5 tsi

Na mreži zzeelljjkkoo

Odg: Škoda KAMIQ informacije, utisci, komentari
« Odgovor #181 poslato: 19. Mar, 2024. 16:07 »
Зна ли неко да ли се ЛЕД светла на колима, било које (дневна, фарови, задња, мигавци, ...), сматрају потрошним материјалом или подлежу фабричкој гаранцији?

Кућне ЛЕД сијалице се сматрају за електронске уређаје и имају најмање 2 године гаранције.
  • Vozi: Fabia IV 1.0 MPI 80ks Ambition 2023

Van mreže fobia24

Odg: Škoda KAMIQ informacije, utisci, komentari
« Odgovor #182 poslato: 19. Mar, 2024. 16:17 »
Ako crkne u garanciji podleze. Reno megan ima generalno problem sa led zadnjim u stopaljki. Menjaju u garanciji.

Van mreže dzaDza

Odg: Škoda KAMIQ informacije, utisci, komentari
« Odgovor #183 poslato: 29. Mar, 2024. 21:01 »
Rekapitulacija, garancija uvažena u AK Intersrem Novi Sad, naručen novi far i biće montiran u skorijem vremenu.
  • Vozi: Škoda Kamiq 1.5 tsi

Van mreže Lex2

Odg: Škoda KAMIQ informacije, utisci, komentari
« Odgovor #184 poslato: 22. Apr, 2024. 11:26 »
Pozdrav,

Uzeo sam novi Skoda Kamiq 1.0 6-stepeni, imam ga par meseci i za sada sam prilično zadovoljan.

Jedina zamerka mi je sto prilikom polaska u prvoj brzini svaki polazak je trzav i to su mi potvrdili u ovlašćenom servisu da i oni primecuju te trzaje, međutim problem mi nisu rešili, već sam dobio objasnjenje da su svi Kamiq modeli takvi sa tim motorom. Na drugim stranim forumima sam nalazio na iste probleme koji isto nisu bili rešeni.Zanima me da li još neko ima takav problem, jer u gužvi zna da bude jako neprijatna voznja i da li imate neki predlog kako da se reši?

Pozdrav i hvala unapred!

Na mreži Remark78

Odg: Škoda KAMIQ informacije, utisci, komentari
« Odgovor #185 poslato: 22. Apr, 2024. 14:21 »
To je valjda normalno za motore sa 3 cilindra. Ni ja sa Fabijom IV 1.0 tsi 5 brzina nikada ne mogu da krenem lepo i glatko..
  • Vozi: Škoda Oktavija 1.6 tdi 116ks 2018.

Na mreži ivanovitzz

Odg: Škoda KAMIQ informacije, utisci, komentari
« Odgovor #186 poslato: 24. Apr, 2024. 08:30 »
Potpuno isto sa Opel Korsom i Tojotom Korolom sa tri cilindra. Potrebno dosta nežnosti pri kretanju, ali generalno prilično neprijatan osećaj.
  • Vozi: 1.8T 4x4

Na mreži sheytan

Odg: Škoda KAMIQ informacije, utisci, komentari
« Odgovor #187 poslato: 24. Apr, 2024. 08:51 »
Ovo sve pričate za ručne menjače, pretpostavljam?
  • Vozi: Forester 2.0 2008., Tucson 1.6T 2023.

Van mreže Lufti

Odg: Škoda KAMIQ informacije, utisci, komentari
« Odgovor #188 poslato: 24. Apr, 2024. 08:59 »
Ja vozim taj trocilindras, 115 ks, meni ne trese pri polasku, mozda podsvesno pazim kada pritiskam kvacilo...
  • Vozi: Škoda Scala 1.0 TSI

Na mreži Remark78

Odg: Škoda KAMIQ informacije, utisci, komentari
« Odgovor #189 poslato: 24. Apr, 2024. 11:52 »
Ne trese ni meni, ali neki je čudan osećaj, kao neka knedla, jednostavno nije glatko, tako bih to opisao.
  • Vozi: Škoda Oktavija 1.6 tdi 116ks 2018.

Van mreže Lex2

Odg: Škoda KAMIQ informacije, utisci, komentari
« Odgovor #190 poslato: 24. Apr, 2024. 16:50 »
Glatko krenem ako kvacilo zadrzim malo gore i dam jaci gas, al bas mora da se pazi da bi se izbeglo to trzanje. Brine me samo zivotni vek delova u auto ako pri svakom pokretanju mora da se da jaci gas. Al znaci nije samo do mog modela.

Ono sto sam isto primetio kad sam menjao gume, jeste da nakon par maseci voznje, na diskovima mi se javila blaga korozija. Tako da su ocigledno smanjili kvalitet delova.

Na mreži Fbia

Odg: Škoda KAMIQ informacije, utisci, komentari
« Odgovor #191 poslato: 24. Apr, 2024. 20:32 »
Imas par meseci star Kamiq, ne brini za diskove, ako vozis normalno trajace oni preko 100 000. Naravno svaki diskovi hvataju "rdju" posle par dana stajanja na vlazi. Sto se tice kretanja... pa mozda se jos nisi navikao na motor, kvacilo i auto uopste. Negde van saobracaja i guzve isprobaj kretanje vise puta a pusti i nekog poznanika da proba i on pa da ti kaze sta misli. Posle 2-3 meseca koliko imas nov auto verovatno nemas nikakav ozbiljan problem pogotovo ako si presao tek hiljadu dve.
  • Vozi: Fabia 1.0 tsi, 110 ks?

Na mreži zzeelljjkkoo

Odg: Škoda KAMIQ informacije, utisci, komentari
« Odgovor #192 poslato: 24. Apr, 2024. 22:33 »
To je valjda normalno za motore sa 3 cilindra. Ni ja sa Fabijom IV 1.0 tsi 5 brzina nikada ne mogu da krenem lepo i glatko..
Код Ф4 са 1.0 MPI троцилиндрашом нема никаквог трзања (за сада), а исто тако је било и са скоро истим мотором на Ф3.
  • Vozi: Fabia IV 1.0 MPI 80ks Ambition 2023

Na mreži zzeelljjkkoo

Odg: Škoda KAMIQ informacije, utisci, komentari
« Odgovor #193 poslato: 24. Apr, 2024. 22:43 »
Imas par meseci star Kamiq, ne brini za diskove, ako vozis normalno trajace oni preko 100 000.
Велики сам скептик око трајности делова на данашњим аутомобилима, поготово дискова.
На новој Ф3 (2018) су нам приликом прве замене плочица (30к км, 1,5 година) рекли да треба да се замене и предњи дискови. Ја сам се сложио и рекао да је то онда рекламација у гаранцији и да их мењају о свом трошку јер је то онда очигледно лош материјал. Наравно, убеђивали су ме да то не подлеже гаранцији и нису их заменили. Мењали смо само плочице и на 60 и на 90к км, а са 93,5к км смо је продали, и морам признати да дискови вероватно јесу били за замену у тренутку продаје, али то "задовољство" је припало новом власнику.  :-X
  • Vozi: Fabia IV 1.0 MPI 80ks Ambition 2023

Na mreži Mareska

Odg: Škoda KAMIQ informacije, utisci, komentari
« Odgovor #194 poslato: 25. Apr, 2024. 01:39 »
Koja je onda poenta bacati pare na ovlesceni servis?
  • Vozi: Passat



Pretraga foruma [Google]