Skorašnje poruke

Stranice: 1 2 ... 10
1
OCTAVIA 2020 / Odg: Skoda Octavia 4 informacije, utisci
« Poslednja poruka VladimirS985 poslato 12. Maj, 2024. 14:59 »
Tako je, ima takvih dosta primera. Inače u DE se mnogo vodi računa o zaštiti od požara. Naravno da do zapaljivanja dođe i kod automobila sa SUS motorima, ima bezbroj primera, ali lakše se gase nego elektro automobili. Na YouTube ima nekoliko emisija o gašenju požara na Elektro automobilima, pogledaj ako stigneš. Toliko je teško i zahtevno ugasiti požar izazvan kod mekih metala i pod naponom, brzo se širi... To je razlog zašto zabranjuju parking u nekim garažama.
A sa druge strane i način proizvodnje je daleko zahtevniji i skuplji, o zaštiti ekologiji da i ne govorimo. Sve u svemu nametnuti trend zapada,videćemo koliko će da traje. Ja iskreno nisam pristalica.
2
OCTAVIA 2013-2020 / Odg: Škoda Octavia 2.0 TDI VRS 135kW DSG problem s uljem
« Poslednja poruka Mala poslato 12. Maj, 2024. 14:55 »
Zvala sam ga i cula se vec dva put s njim (nazalost znamo se) i on se kune i kune kao reka sam ti da trosi(stvarno je) ali nije trosila toliko.  Mehanicar mi je reka probaj na lijepo se javiti i da ti makar pripomogne u popravku ili nesto,jer nazalost ovo se nije moglo vidjet nego tokom voznje i koristenja auta. Treci mehanicar koji je popravlja vw 2.0 tdi je reka da je izmjenia komplet sve ,potrosnja se smanjila za nesto minimalno ,ali ne toliko koliko je novaca ulozeno. Iz dvaaaa ovlastena servisa kazu da se ne isplati motor otvarati jer je upitno hoce rijesiti problem.
 Mojoj nigdje gresku ne javlja. Odvest cu ga kod jos jednog koji slovi za dobrog majstora pa onda neka se radi generalka motora. Ovako ni ne mogu prodati nekome jer ne zelim na prevaru prodavati,a nit bi mi uspila prevara. Ili cu spustit cijenu totalno pa prodati nekom sverceru
3
KAMIQ 2019 / Odg: 205/55 R16 na KAMIQ
« Poslednja poruka hirurg poslato 12. Maj, 2024. 14:52 »
@AcoSk sve to ok. Ali ovde se radi o 0,14%

Nije kriminal valjda...
4
OCTAVIA 2020 / Odg: Skoda Octavia 4 informacije, utisci
« Poslednja poruka zzeelljjkkoo poslato 12. Maj, 2024. 14:43 »
Skoro sam i pročitao da se donosi zakon o zabrani parkiranja u zatvorenim prostorijama i transporta (u vozovima, autobusima, tramvajima...) svih prevoznih sredstava (trotineta, bicikala, motora...) koji imaju baterije.
Није можда одговарајућа тема, али кад већ споменусмо, ово итекако има смисла, јер се сећам да сам гледао клип, мислим да је снимао човек са ових наших exYu простора, извадио је из гепека неког СУВа, сва срећа на време, електро тротинет коме је звекнула батерија и почело је самозапаљење батерије, а колико сам видео када литијум из батерије дође у контакт са ваздухом то пламти лудо.
Тако да ако неко случајно има обичај да у гепеку возила има и електро тротинет нека то под хитно промени, јер му се може десити да остане и без тротинета и без кола. А узрочно последично треба бити врло опрезан и на осталим местима где се држе та јефтинија електро сокоћала.
5
OCTAVIA 2020 / Odg: Skoda Octavia 4 informacije, utisci
« Poslednja poruka VladimirS985 poslato 12. Maj, 2024. 14:26 »
Tačno tako, Brisel i EU uz pomoć "Demokratije" nam nameću njihovu volju na svim poljima pod parolom da je sloboda izbora ali ipak uzmi šta ti se naredi jer je tako najbolje za tebe,licemerje!
Što se tiče elektro punjača, delimično je to i moj posao. Na dva projekta se zahtevale naponske šine na koje bi se kasnije nakačili auto punjači, dogovor je bio i imala je rezerva od 800A. Šine su montirane, ormani povezani ali glavno napajanje je bilo maksimalno 400A. Što znači da planiranih 40 punjača neće deliti 800A nego upola manje. To je sam grad ili ti Stadtwerke nije održao obećanje. Što se mog posla tiče sve je urađeno po dogovoru. Na drugom projektu slična situacija ali su kasnije zahtevali relokaciju naponskih šina jer je rizik da budu u zatvorenom. Smanjili broj punjača i izmestili napolje zbog rizika od samo zapaljivanja. U oba slučaja se radilo o naseljenim lokacijama tako da sama infrastruktura ne može da podrži njihove želje.
Skoro sam i pročitao da se donosi zakon o zabrani parkiranja u zatvorenim prostorijama i transporta (u vozovima, autobusima, tramvajima...) svih prevoznih sredstava (trotineta, bicikala, motora...) koji imaju baterije. Takođe da ne možeš da ugradiš punjač i parkiraš elektro auto u zatvorenim ili podzemnim parkinzima ako to nije odobreno od strane ovlašćenih lica ili ako ti stanari nisu to potpisali. U fazonu ako imaš parking u podzemnoj garaži i komšije kažu da ne možeš tu da parkiraš tvoj elektro auto onda možeš da se slikaš sa istim tim elektro automobilom. A što se tiče ugradnje punjača to ti tek treba ovlašćena firma koja će uraditi merenje i ispitivanje instalacije koje će ti naplatiti debelo i plus saglasnost za ugradnju. Sve u svemu plan koji je trenutno ne ostvariv. A iskreno ne pada mi napamet da sedim svaki dan na nekoj pumpi po dva sata pod uslovom da neko se već ne puni kako bih napunio auto. Sve u svemu, mislim da je ovo neki trend koji će morati da stane.
Stara škola - SUS motori 😎
6
OCTAVIA 2020 / Odg: Skoda Octavia 4 informacije, utisci
« Poslednja poruka VladimirS985 poslato 12. Maj, 2024. 14:23 »
Tačno tako, Brisel i EU uz pomoć "Demokratije" nam nameću njihovu volju na svim poljima pod parolom da je sloboda izbora ali ipak uzmi šta ti se naredi jer je tako najbolje za tebe,licemerje!
Što se tiče elektro punjača, delimično je to i moj posao. Na dva projekta se zahtevale naponske šine na koje bi se kasnije nakačili auto punjači, dogovor je bio i imala je rezerva od 800A. Šine su montirane, ormani povezani ali glavno napajanje je bilo maksimalno 400A. Što znači da planiranih 40 punjača neće deliti 800A nego upola manje. To je sam grad ili ti Stadtwerke nije održao obećanje. Što se mog posla tiče sve je urađeno po dogovoru. Na drugom projektu slična situacija ali su kasnije zahtevali relokaciju naponskih šina jer je rizik da budu u zatvorenom. Smanjili broj punjača i izmestili napolje zbog rizika od samo zapaljivanja. U oba slučaja se radilo o naseljenim lokacijama tako da sama infrastruktura ne može da podrži njihove želje.
Skoro sam i pročitao da se donosi zakon o zabrani parkiranja u zatvorenim prostorijama i transporta (u vozovima, autobusima, tramvajima...) svih prevoznih sredstava (trotineta, bicikala, motora...) koji imaju baterije. Takođe da ne možeš da ugradiš punjač i parkiraš elektro auto u zatvorenim ili podzemnim parkinzima ako to nije odobreno od strane ovlašćenih lica ili ako ti stanari nisu to potpisali. U fazonu ako imaš parking u podzemnoj garaži i komšije kažu da ne možeš tu da parkiraš tvoj elektro auto onda možeš da se slikaš sa istim tim elektro automobilom. A što se tiče ugradnje punjača to ti tek treba ovlašćena firma koja će uraditi merenje i ispitivanje instalacije koje će ti naplatiti debelo i plus saglasnost za ugradnju. Sve u svemu plan koji je trenutno ne ostvariv. A iskreno ne pada mi napamet da sedim svaki dan na nekoj pumpi po dva sata pod uslovom da neko se već ne puni kako bih napunio auto. Sve u svemu, mislim da je ovo neki trend koji će morati da stane.
Stara škola - SUS motori 😎
7
KAMIQ 2019 / Odg: 205/55 R16 na KAMIQ
« Poslednja poruka AcoSk poslato 12. Maj, 2024. 14:21 »
@tmartin011, mozes ti da stavis te 55 umesto 60, nista nece biti u tom slucaju kada su sve 4 gume manjih dimenzija, ali osim sto ce ruzno izgledati (veca rupa izmedju tocka i ruba/krila), razlika je 3.14% sto nije preporučljivo (max se tolerise 3%), pa ce brzinomer lagati i više nego sto je fabricki podesen da laze (pokazivace jos manju od stvarne brzine).

Inace, kada su sve 4 gume manjih ili vecih dimenzija, auto ne moze nikako da prepozna to!

Druga stvar, neko je vec napisao gore, isti tj. u fabrickim tolerancijama je prečnik gume i na 15" i na 19" sve dok su u fabrickoj dimenziji.

Evo ti app pa sam racunaj
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.aimenrg.tyrecalc
8
OCTAVIA 2013-2020 / Odg: Škoda Octavia 2.0 TDI VRS 135kW DSG problem s uljem
« Poslednja poruka AcoSk poslato 12. Maj, 2024. 14:07 »
@Mala, ne razumem te mehanicare sto kazu da se generalkom mozda nece resiti potrosnja ulja. Kako nece, kada se uradi sve kako treba i po standardu, nemoguce da i dalje trosi.
9
OCTAVIA 2020 / Odg: Skoda Octavia 4 informacije, utisci
« Poslednja poruka fobia24 poslato 12. Maj, 2024. 13:43 »
Elektro automobile nam namece Evropa svima na silu. Npr, ja bih uzeo elektro kad bih mogao ugraditi punjac na svom parking mestu u garazi. Od toga nema nista jer mi treba 100% saglasnost od preko 100 vlasnika. Da ga punim napolju nemam ni vremena, ni racunice. Dakle, oni namecu elektro i ako nema uslova jer vecina ljudi zivi u zgradama. Od te politike Brisela imaju korist jedino kineski brendovi i tesla.
10
OCTAVIA 2013-2020 / Odg: Škoda Octavia 2.0 TDI VRS 135kW DSG problem s uljem
« Poslednja poruka wkobre poslato 12. Maj, 2024. 13:33 »
Konstatuju da je odlično održavan i utegnut, onda predlože generalku  hearcut
Na dijagnostici nema nikakve greške?
Ako postoji mogućnost, ovo što kaže @fobia24  bravo2
Stranice: 1 2 ... 10