Autor Tema: Dugo vergla, i slabo vuče posle polugeneralke 1.6 čist benz  (Pročitano 2262 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži observer

Odg: Dugo vergla, i slabo vuče posle polugeneralke 1.6 čist benz
« Odgovor #15 poslato: 15. Dec, 2023. 09:55 »
Sipa se ono što je fabrika propisala
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Van mreže hirurg

Odg: Dugo vergla, i slabo vuče posle polugeneralke 1.6 čist benz
« Odgovor #16 poslato: 15. Dec, 2023. 10:01 »
Pitam jel sipas 15w40?? Cemu sad filozofija
  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020

Na mreži observer

Odg: Dugo vergla, i slabo vuče posle polugeneralke 1.6 čist benz
« Odgovor #17 poslato: 15. Dec, 2023. 10:04 »
Prvo, otkud ti ideja da je 15w40? 502.00 castrol bi trebalo da je 5w40 ako se ne varam.
Drugo, servise radim u ovlašćenom servisu,
Na računu mi piše samo viskoznost i nikad ni ne gledam, odvezem u servis i završeno. Mislim da sipaju castrol edge.
Sva kola održavam u ovlašćenim servisima i posle isteka garancije. Tako radim od prvog novog auta, 25 godina unazad.

I mnogo se svira penisu oko ulja, sipajte ono što vam piše u uputstvu koje ste (nadam se) dobili uz auto.
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Van mreže hirurg

Odg: Dugo vergla, i slabo vuče posle polugeneralke 1.6 čist benz
« Odgovor #18 poslato: 15. Dec, 2023. 10:08 »
Druze. Pročitaj temu. Pa pisi onda. Propustio si post zbog kog sam pitao pitanje koje si citirao....
  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020

Na mreži observer

Odg: Dugo vergla, i slabo vuče posle polugeneralke 1.6 čist benz
« Odgovor #19 poslato: 15. Dec, 2023. 10:13 »
Pročitao sam. Čoveku koji vozi motor konstrukciono iz 80-tih (inače jedan od najboljih VW motora ikada) savetuješ budalaštine, kad već moram tako da se izrazim. Za njegov motor je 502.00 sasvim OK ako ne i previše.
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Van mreže hirurg

Odg: Dugo vergla, i slabo vuče posle polugeneralke 1.6 čist benz
« Odgovor #20 poslato: 15. Dec, 2023. 10:30 »
Pa ti rece da je 502 00, 5w40 ulje?
  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020

Van mreže MajdanacZapočeo temu

Odg: Dugo vergla, i slabo vuče posle polugeneralke 1.6 čist benz
« Odgovor #21 poslato: 15. Dec, 2023. 11:06 »
Људи, па немојте се затезати око уља.

Разумем хирурга јер хоће човек да каже да се минерално уље лакше и запрља и треба га чешће мењати, а кад троши уље онда је то небитно јер се стално обнавља доливањем и јефтино за куповину. Па не знам шта предлажеш за уље хирург, неку синтетику?

Опет обсервер каже да иде по спец. произвођача што је то ок. Нисам никакав стручњак за уља па ево и ти напиши своје мишљење око уља.

поз обојици.
  • Vozi: Octavia A4 1.6 8v 74kw 1998

Van mreže hirurg

Odg: Dugo vergla, i slabo vuče posle polugeneralke 1.6 čist benz
« Odgovor #22 poslato: 15. Dec, 2023. 11:09 »
Minerala je gusta, tesko se razredi a ne treba ti kad si uradio karike. Mozes polusintetiku 10w40

Mineralno ide kad jede da ga manje trosi... Al covjek navalio ko lud da nesto objasni a ne znam sta :)
  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020

Van mreže MajdanacZapočeo temu

Odg: Dugo vergla, i slabo vuče posle polugeneralke 1.6 čist benz
« Odgovor #23 poslato: 15. Dec, 2023. 11:14 »
Proveri samo da li ti je lampica ulja ispravna. Tvoj slucaj me je podsetio na ujaka kojem se na seatu upalila lampica ulja na putu, on stane dolije litar, posle nekog vremena upali se opet, on bez gledanja sipke dolije jos litar...posle 10 km seat se ugasi i izbljuje ulje po celom motoru...tako da za svaki slucaj, ako ti se upali lampica opet, prvo proveri nivo ulja na meracu za svaki slucaj. Njemu je neki senzor ili kontakt koji daje signal lampici zezao.

Поздрав нигхтридер,

хвала за савет.

Нашао сам уље у дворишту, баш тог јутра када се и покварио ауто. Ипак је било до гумице, ту је почео да капље чим сам га упалио и полако повећавао отвор избијањем комадића гумице.

Сваки пут кад сам стао проверио сам уље, и није га било нигде. Мада се не може баш у 2-3 минута лепо очитати, још сам био у журби, знаш како је онда, ум на 10 страна па и не размишљаш рационално о проблему.

Лампица се сада не пали, а није никада ни пре тог дана.

поздрав
  • Vozi: Octavia A4 1.6 8v 74kw 1998

Van mreže MajdanacZapočeo temu

Odg: Dugo vergla, i slabo vuče posle polugeneralke 1.6 čist benz
« Odgovor #24 poslato: 15. Dec, 2023. 11:16 »
Minerala je gusta, tesko se razredi a ne treba ti kad si uradio karike. Mozes polusintetiku 10w40

Mineralno ide kad jede da ga manje trosi... Al covjek navalio ko lud da nesto objasni a ne znam sta :)

Е па добро онда, хвала за савет. Имаћу на уму, нек га пар хиљада км сада са овим уљем па ћу раније мењати.
  • Vozi: Octavia A4 1.6 8v 74kw 1998

Na mreži observer

Odg: Dugo vergla, i slabo vuče posle polugeneralke 1.6 čist benz
« Odgovor #25 poslato: 15. Dec, 2023. 12:54 »
Minerala je gusta, tesko se razredi a ne treba ti kad si uradio karike. Mozes polusintetiku 10w40

Mineralno ide kad jede da ga manje trosi... Al covjek navalio ko lud da nesto objasni a ne znam sta :)

Zaista nikad ne ulazim u ovakve glupave polemike po forumima ali me tvoj trolerski pristup iznenađuje pa time i motiviše.

Napao si čoveka što je sipao 15w40 a to ulje može bez problema u njegov auto. Taj motor je konstruisan u doba kada su takva ulja bila mainstream. Pri tome ti on napiše da to ulje zadovoljava 502.00 (ili 501.00 ne seća se), na šta ja prokomentarišem da je 502.00 standard koji ide u moj TSI motor i da ne vidim problem.
Onda si mene spopao idiotskom imputacijom da 502.00 znači 15w40 što je prosto netačno (viskoziteti u okviru jedne specifikacije mogu biti različiti a najgušće što ispunjava 502.00 je 10w40).

Suština je da je kolega sipao sasvim odgovarajuće ulje i da je sva ova diskusija nepotrebna.
Da sam pametan (kao što nisam) mogao sam samo kratko u prvom postu da odmah napišem da lupetaš.

« Poslednja izmena: 15. Dec, 2023. 12:59 observer »
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Van mreže hirurg

Odg: Dugo vergla, i slabo vuče posle polugeneralke 1.6 čist benz
« Odgovor #26 poslato: 15. Dec, 2023. 13:04 »
Napisi slobodno. Zabole me neka stvar za tvoje misljenje. Niko nije rekao da to ulje ne moze, nego nema potrebe kad je sredio motor. A najbolje da je motor isti kao iz 80 tih. Al ajde pametniji popusta. Posto vidim da si expert za ulja otvori temu da ljudi pitaju za savjet.

S obzirom da si smišljao sta ces napisati dugo vremena ocekivao sam neki malo pametniji odgovor, al ocito nisi dovoljno izguglao :)
  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020

Van mreže Karlheinz

Odg: Dugo vergla, i slabo vuče posle polugeneralke 1.6 čist benz
« Odgovor #27 poslato: 15. Dec, 2023. 14:27 »
 backtotopic1
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+



Pretraga foruma [Google]