Skorašnje poruke

Stranice: 1 2 ... 10
1
OCTAVIA 2013-2020 / Odg: Dijagnostika uz pomoc infotejnmenta?
« Poslednja poruka AcoSk poslato 05. Maj, 2024. 13:12 »
Ako se auto ponasa normalno neka vozi.
Mozda je sipao negde metan koji je losijeg kvaliteta pa je sonda okinula gresku.

Inace, to bi svi trebali da znamo:
Zuta lampica - moze da se vozi
Crvena - ne moze (ne bi trebalo/smelo...)
Plave i zelene necu pominjati.
2
OCTAVIA 2013-2020 / Odg: Dijagnostika uz pomoc infotejnmenta?
« Poslednja poruka Ljuba poslato 05. Maj, 2024. 12:38 »
A mozda u okviru maxidot-a?
Znam da na mom autu postoji opcija vehicle status, ali nisam imao prilike da je testiram. Postoji li tako nesto na novijim autima i ako da - kako pristupiti meniju?
Auto nema komande na volanu..
3
OCTAVIA 2013-2020 / Odg: Škoda Octavia 2.0 TDI VRS 135kW DSG problem s uljem
« Poslednja poruka Mala poslato 05. Maj, 2024. 12:33 »
Bez dpf a tolika potrosnja ulja bi tek trebala da bude uocljiva na izduvu.

Raspitaj se sta imas najozbiljnije od servisa, (privatnih ne ovlascenih) koji su na glasu i oteraj na pregled. To je moj savet
Zvala sam momka koji je na dobrom glasu sto se tice posla i kompliciranijih problema. Tocno se nadam da ce se nesto rijesiti. Javim rezultate i hvala na savjetima
4
OCTAVIA 2013-2020 / Odg: Dijagnostika uz pomoc infotejnmenta?
« Poslednja poruka Ljuba poslato 05. Maj, 2024. 12:31 »
Motor je 1.4 tgi, sem klasicne lampice za check engine ne pokazuje nista drugo..
5
OCTAVIA 2013-2020 / Odg: Dijagnostika uz pomoc infotejnmenta?
« Poslednja poruka Aleksandar72 poslato 05. Maj, 2024. 12:27 »
NE moze, u toj sekciji imaju samo neke osnovne stvari sijalica ,tecnost za stakla gume SET itd.

Ako ima neku gresku ili se pali neka lampica daj fotku lampice pa da vidimo o cemu se radi ovako...

Mozda je neka glupost tipa nedostaje mu, uskoro ce ostati bez AD blue pa da dospe .ili tako nesto
6
OCTAVIA 2013-2020 / Dijagnostika uz pomoc infotejnmenta?
« Poslednja poruka Ljuba poslato 05. Maj, 2024. 12:22 »
Kolege,
Postavljam pitanje u ime drugara, od skoro vlasnika Oktavije, 2018. god. Nije clan foruma. Naime, covek je na putu, upalila se lampica za gresku na motoru, ne zna dali sme da nastavi da vozi.. Interesuje me da li je moguce nekako kroz Bolero infotainment pogledati sta auto porucuje?
Pokusao sam guglati, vidim da ima CAR sekcija, poruke vozila ali nisam siguran da to ide toliko duboko da tumaci greske na motoru.
7
Spolja Unutra / Odg: Koje brisače kupiti?
« Poslednja poruka Aleksandar72 poslato 05. Maj, 2024. 11:48 »
Hvala,

Taj info mi znaci jer ne volim one adaptere mnogo strce ruzno izgledaju

REMARK 78

Dopuna za tebe 600/475 ide fabricki, upravu si mali je razmak ali nista ne kaci tako je i kod mene.
8
Spolja Unutra / Odg: Koje brisače kupiti?
« Poslednja poruka Remark78 poslato 05. Maj, 2024. 11:40 »


Kupio sam taj model što je poslao @AcoSk , Bosch Aerotwin A419S u Wint-u, cena 2.159 din.

To je to, potpuno odgovara.

Ne trebaju adapteri, to su odgovarajući brisači.

9
RAPID 2012-2019 / Odg: Rapid 1.2 tsi nece da upali
« Poslednja poruka claytonldn poslato 05. Maj, 2024. 11:36 »
E pa ovako, problem je resen. Auto je bio kod majstora, opet nisu nasli nikakav kvar (dijagnostika, mehanika itd) , a posto je vec bilo vreme za mali servis (12k km proslo od poslednjeg) uradili smo i to.

Nakon malog servisa problem je postao jos ucestaliji. Opet je auto bio dva dana u servisu i nista nisu pronasli. Ispali su fer i nisu mi naplatili to njihovo cimanje i posavetovali me da vidim u ovlasecnom servisu.

Objasnio sam problem i zakazao sam proveru automobila u ovlascenom servisu na Vidikovcu, rekli su da ce obzirom na prirodu problema auto ostati kod njih bar 2 dana. Slozio sam se.

Kada sam ostavio auto istog popodneva su me pozvali i uputali kada sam radio m.servis i da li se problem javljao i pre m.servisa. Rekoh da sam radio prosle nedelje i da se problem javljao i pre m.servisa ali da je nakon servisa postao ucestaliji. Rekli su mi da je filter za gorivo neodgovarajuci. Tj. stavljen je filter od 4 bara a da po br.sasije treba da bude 6,6 bari. I da je to za sada sto su nasli da nije kako treba. Sutradan su me pozvali popodne i rekli da mogu da preuzmem auto da je jedino filter bio sporan sto se njih tice i da se problem nije vise javljao (radili su test voznju 40 km, dijagnostike itd) i sve je bilo kako treba. I hvala Bogu, evo vec 3 nedelje je proslo i nisam imao problema.

Dakle, filter za gorivo je bio zaprljan (to su mi rekli i kaf su radili m servis) i ocigledno je zato auto i pre toga brljavio. Uradjen je m.servis zamenjen i fileter za gorivo ali posto majstor ne porucuje delove vec to rade neke gospodje koje ne znaju da upale auto a kamoli da naruce odgovarajuci deo tako je meni ugradjen neodgovarajuci filter za gorivo.

Uglavnom, dok nisam otisao u ovlasceni servis vucarao sam se kod zvucnijih i manje zvucnih NEovlascenih servisera, autoelektricara i elektronicara i niko nije resio problem a da vam ne pricam sta su sve predlagali kao resenje (u novcu vise stotina evra pa do zamene kompjutera). A ovo zezanje u ovlascenom je izaslo 5k filter za gorivo , i 2x 5k usluge servisa , znaci ukupno 15k. Od sad samo ovlasceni servis. Neka je i skuplje ali vreme i zivce niko ne moze da plati 🫡
10
Spolja Unutra / Odg: Koje brisače kupiti?
« Poslednja poruka cacak poslato 05. Maj, 2024. 11:31 »
Ne trebaju adapteri...
Stranice: 1 2 ... 10