Autor Tema: ŠKODE i DELOVI sa domaćih/stranih oglasa  (Pročitano 28277 puta)

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže jovan.ilic.89

Odg: ŠKODE i DELOVI sa domaćih/stranih oglasa
« Odgovor #285 poslato: 02. Nov, 2018. 20:20 »
Могуће да је због таблица, ал’ унапријед је то рекао, можда би уз плаћен шлеп пристао, не знам... Како год, та прича је увијек актуелна - једино сигурно је нов ауто или ауто од првог власника ког познајеш лично, све остало је мачка у џаку

To i meni pricali, al ima jedan Mica koji radi kod Cirinca............................ iskopao mi covek istoriju od italijana :)
Ал’ не ради на телефонски позивАко и даље остане при овом ауту размотрићемо ту могућност Е да, историја свих италијанских возила може да се провјери онлајн, преко таблица


Sent from my iPhone 8 Plus

Na mreži djordjebg

Odg: ŠKODE i DELOVI sa domaćih/stranih oglasa
« Odgovor #286 poslato: 02. Nov, 2018. 20:39 »
Da se posalje mail i molba Skoda servisu u Belgiji? Uglavnom ljudi odgovaraju kad se napise ucitiv mail.

Van mreže jovan.ilic.89

Odg: ŠKODE i DELOVI sa domaćih/stranih oglasa
« Odgovor #287 poslato: 03. Nov, 2018. 20:09 »
Власник је био задрт, није дозвољавао одвожење на преглед у овлашћени ни са плаћеним пробним таблицама/шлепом, тако да је другар одустао и на крају купио познату Инсигнију. Умјесто Шкоде Опела...хеј животе, покварени џојстику cry2 cry2 cry2  ;D

Van mreže Maksimus

Odg: ŠKODE i DELOVI sa domaćih/stranih oglasa
« Odgovor #288 poslato: 03. Nov, 2018. 20:15 »
Bogme ni ja ne bih uzeo auto koji neko ne dozvoljava da odvezem u servis a da mu pritom ne napravim ni 1 evro troska.
E sad za insigniju-potresno  :B=)

Van mreže slobodanalex

Odg: ŠKODE i DELOVI sa domaćih/stranih oglasa
« Odgovor #289 poslato: 03. Nov, 2018. 20:17 »
Bolje i tako nego da se zaleteo i kupio i posle otkrio da je auto bio zadnji put na servisu prosle godine sa 650.000 km...
  • Vozi: ŠKODA SUPERB COMBI 2.0 TDI STYLE 2017 Lava Blue

Van mreže jovan.ilic.89

Odg: ŠKODE i DELOVI sa domaćih/stranih oglasa
« Odgovor #290 poslato: 03. Nov, 2018. 20:22 »
Исфрустрирао се, баш му се био допао ауто... :) Шалу на страну, као што и рекох раније - нешто ми је ту било сумњиво, а инсистирањем да нема одвожења аута на преглед власник је потврдио да нешто муља, шта год то било. У том случају вјероватно нико при чистој свијести не би ризиковао, тако да је он ок поступио што је одустао, али је купио Инсигнију баш брзински, јер му је та понуда била на столу као сигурица а он се већ сморио од тражења и гледања других аутомобила.
Ја бих се можда заинатио, па искористио познанства и покушао да замолим да организујем екипицу мајстора из овлашћеног да дођу на плац са све фабричком дијагностиком и прегледају ауто ;D ;D ;D

Van mreže Hornet

Odg: ŠKODE i DELOVI sa domaćih/stranih oglasa
« Odgovor #291 poslato: 04. Nov, 2018. 12:24 »

Нема шта да се провјери, по броју шасије сам већ добио податке о поријеклу, опреми итд. а сервисна историја не постоји, тј. не могу наши да виде возила која су евентуално одржавана у мрежи овлашћених сервиса у другој земљи...вјероватно је са новијим аутомобилима и ел. сервисним књижицама другачије.

Moze sve da se vidi... tj trebalo bi ako imaju volju. Ja sam Superba uzeo na placu u BG, uvoz iz Svakcarske. 170k na satu pisalo a 2009. godiste... reko idem uzivo da pogledam auto, par komada gledao po BG i reko i njega cu. Kada sam ga ugledao, tackicu na sebi ni unutra nije imao. Odmah sam pitao na placu da li dozvoljavaju na slep da ga stavimo i oteramo do ovlascenog servisa. Dozvolili su mi bez problema, platio 3000 detaljan pregled i usli u istoriju servisa i sve servise nasli da su radjeni u Svajcarskoj i da je navedena km otprilike ta jer se ne zna koliko je presao od zadnjeg do danas (nije zavedeno jer nije bio na servisu) i falilo je 20-ak km i kada se uzme prosek to bi bilo to. Kasnije sam proverio KM u ovlascenom u NS i oni mi potvrdili istu pricu. Odmah sam kupio auto i do sad evo 8 meseci nisam imao problema da kucnem u drvo. Zaboravih da napomenem da sam uz auto dobio debelu fasciklu sa racunima debljine 4-5cm :B=)
  • Vozi: Superb 2 170hp 4x4 Elegance

Na mreži bugarin

Odg: ŠKODE i DELOVI sa domaćih/stranih oglasa
« Odgovor #292 poslato: 06. Dec, 2018. 18:29 »
iskoci mi malocas na fb u nekoj grupi oglas za Superba.....................
https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/13235202/skoda-superb?fbclid=IwAR3HIfReVUlWxeN2Qz59cBQkr3-hLqpGi6mvL48ZU-Ip6n-LfpmeItAQNJo


na jednoj slici pise da je proizveden 16.01.2014e.
na drugoj da je predat 04.03.1014e.
elektronska servisna knjizica kaze da je pri predaji 14.02.2014e auto imao 8829km, znaci 14og februara a ne 4og marta.
prvi redovni servis obavljen je 15.01.2016 na 30.196km, drugi  27.07.2017 na 31.068km i poslednji treci 14.08.2017 na 55.422km.

ako je sve ovo verodostojno..........
onda je auto po ovome presao za prve dve godine 22.000km. znaci nije postovan rok od godinu dana nego se islo na 20tak hiljada predjenih.
nakon 18 meseci ( 27og jula 2017-e) i predjenih 872km uradjen je sledeci servis, odnosno apdejt softvera zbog afere dizelgejt (servisna akcija 23R6)
i konacno nakon samo 19 dana (14-i avgust 2017e) od prethodnog servisa uradjen je  servis a auto je u medjuvremenu presao 24.354km.  1.281km dnevno.............................

na oglas je stavljen sa "predjenih' 65.000km
znaci od avgusta 2017e do danas auto je presao svega 10.000??????????? odmarao posle onih 24 soma za 19 dana? :)))))


da li je i vama ovo sumnjivo, ili sam ja flipnuo????
  • Vozi: Octavia mk2 1.9tdi PD

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: ŠKODE i DELOVI sa domaćih/stranih oglasa
« Odgovor #293 poslato: 06. Dec, 2018. 23:32 »
Ume ovaj vin dekoder da izbaci neku budalastinu to smo skoro gledali kod drugara na q7 novog ga kupio licno , a pisalo da je preuzet par meseci posle .

A za ovu razliku od 20dana taj ko je terao 1200km dnevno svaka mu cast  :B=) . Realno je da stoji avgust 2018 za 55k onda ne bi bilo sumnjivo . Ovako ima nesto svakako
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže Filip BG

Odg: ŠKODE i DELOVI sa domaćih/stranih oglasa
« Odgovor #294 poslato: 07. Dec, 2018. 12:12 »
da li je i vama ovo sumnjivo, ili sam ja flipnuo?

Pokušaću da budem optimista i da zamislim da je sve u redu sa autom i kilometražom...
Mislim da drugi servis (u smislu zamene ulja i filtera) nije urađen 27.07.2017 na 31.068km već je tada urađena samo "servisna akcija 23R6" i da je tom prilikom pogrešno uneta kilometraža: vodeća cifra 3 umesto 5.
Prva zamena ulja na 30.000km (do 2 godine od prethodne) se uklapa u varijabilni servisni interval, koji je u inostranstvu dozvoljen.


  • Vozi: Superb 2.0 TDI 2014

Van mreže Maksimus

Odg: ŠKODE i DELOVI sa domaćih/stranih oglasa
« Odgovor #295 poslato: 07. Dec, 2018. 19:27 »
Licno mislim da je ta aplikacija(dekoder) napravila pometnju.
Auto proizveden 16.1. a predat 14.2. sa skoro 9k na satu-a gde je uopste skupio tih 9k?
Te dekoder aplikacije nisu bas pouzdane,znam da npr myskoda meni nije ucitala poslednji dervis par meseci  :B=)
Ako uzmemo da je predat sa 0km u martu 2014,prvi servis na 30k(long life) odradjen pocetkom 2016,drugi na 55k u drugoj polovini 2017 to je sve u nekom okviru long life intervala. Tih poslednjih 10k je pitanje kada je auto otisao na prodaju itd.
Vezano za ovu servisnu akciju za dizelgejt-jedino da je greska u kilometrazi ili cak datumu.

Na mreži bugarin

Odg: ŠKODE i DELOVI sa domaćih/stranih oglasa
« Odgovor #296 poslato: 07. Dec, 2018. 20:06 »
Evo, idemo bez dekodera :)

Ubacio sam vin u myskoda aplikaciju i dobio sledece informacije





Ja sam i napisao gore da je na 31 hiljadu radjen samo sortver a ne i mali servis.
Ako su tada umesto 51000 greskom upisali 31000, to znaci da je za sledecih 19 dana presao 4000km. To je opet mnogo veci mesecni prosek od onog koji je pravljen do tog trenutka.
Meni smrde ove cifre do zla boga.
A mozda sam samo ja nepoverljiv i baksuz :)
  • Vozi: Octavia mk2 1.9tdi PD

Van mreže klisko

Odg: ŠKODE i DELOVI sa domaćih/stranih oglasa
« Odgovor #297 poslato: 07. Dec, 2018. 21:01 »
Neko je nešto zabrljao ovde, to je sigurno. Vrlo je moguće da je prelazio mlogo više, servisiran van ovlašćenog, pa onda nakon 2 godine vrate kilometražu i odu u ovlašćeni. U tom igranju se neko prešao nekom prilikom.
Ili sam i ja previše nepoverljiv. :(
  • Vozi: Octavia A5FL 1.9TDI 2010 i Octavia A7FL 1.6TDI 2019

Van mreže Maksimus

Odg: ŠKODE i DELOVI sa domaćih/stranih oglasa
« Odgovor #298 poslato: 08. Dec, 2018. 05:17 »
Jeste nesto cudno.
Doduse meni je totalno nejasno kako auto prilikom isporuke(nepunih mesec dana nakon sto je napravljen) ima malo manje od 9000km na satu?

Van mreže ugi85

Odg: ŠKODE i DELOVI sa domaćih/stranih oglasa
« Odgovor #299 poslato: 08. Dec, 2018. 08:03 »
Test voznja ili su mozda vozili auto do kupca =))
  • Vozi: Škoda Fabia 1.9TDI 2007 Combi Elegance, Škoda Fabia 1.9TDI 2004 Elegance



Pretraga foruma [Google]