Anketa

Pročitaj prvu poruku i daj svoj glas: Kupiti 2.0 KODIAQ TDI ili TSI?

2.0TDI
30 (61.2%)
2.0TSI
19 (38.8%)

Ukupno glasova: 49

Autor Tema: Dilema - 2.0 TDI vs 2.0 TSI  (Pročitano 20394 puta)

0 članova i 10 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Vićsa

Odg: Dilema - 2.0 TDI vs 2.0 TSI
« Odgovor #120 poslato: 01. Avg, 2019. 11:11 »
Moje je da ce ti auto u gradu imati razliku od 4l. Al ako tebi gorivo nije problem onda go for it. Svako zna sta mu odgovara. I ako tebi ne menja nisto 500 eu ustede godisno ili 600eu ko smo mi da ti ista sugerisemo.Svako ima svoju matematiku. U zdravlje ga vozio.

Uhvatio si se za tvoje pogrešno interpretiranje mog posta i ne puštaš :) Moje iskreno mišljenje je da ne postoji razlika od 4 litre izmešu 190KS benzinca i 190KS dizela. Nisam stručnjak, možda grešim.

Nije poenta da li je meni nešto mnogo ili ne, nego da ta ušteda od 500 eura godišnje počinje tek za oko 5 godina (više manje).  I to je pod "možda". Zato što treba u jednačinu staviti da sam dizela platio 2000 eura više. Dok dizel povrati tu cifru na moju kilometražu, ko zna šta se sve promeni.

Matematika je jasna, ako je već moja zaljubljenost prema benzinu problem :)
  • Vozi: potencijalno Kodiaq 2.0 TSI

Van mreže djordje48

Odg: Dilema - 2.0 TDI vs 2.0 TSI
« Odgovor #121 poslato: 01. Avg, 2019. 11:14 »
o ukusima se ne raspravlja, udrite brigu na veselje :bravo: bravo2

svako ima svoj ukus i svakome nesto treba. npr, mene niko ne moze ubediti da mi ne treba 4x4. spalicu se ziv sa ogromnim autom a prednjim pogonom jer dosta vozim zimi, idem po brdima, leti imam makadama i losijeg puta a po kisi da ne pricam. nema sanse da mi superb odmah lepo primi gas a da ne slajfuje po ravnom po kisi sem ako bas lagano i pazljivo ne krecem. gume imaju oko 7mm sare, letnje su. i mene npr ne zanima da li bi trosio 15l tada. ali opet kaze, ogranicavam se na moje zelje. ima ljudi koji ne voze kola zimi, koji nemaju planinu, sve je to ok.  bravo2. npr ja ne bi vozio nikad bmw audi ni merc ni da mi ih poklonis i bez razmisljanja bih dao 50 000 eura za superb u full opremi ili kodijak RS. ne bih ni sekunde razmisljao. takodje, nemam te pare, pa i zbog toga ne bih razmisljao =))  dao bih 45 000 eura za seat alhmabru ili 70 000 eura za neki vrh opremljen T6 kamper, karavelu i sl. I nema sanse da me neko ne ubedi u suprotno bravo2

samo je pogresno unedjivati nekoga ko nesto zeli da mu to ne treba, a nasi ljudit to vole "sta ce ti, koe to jos treba, ne diraj, ostavi" :( :( :(

Van mreže fobia24

Odg: Dilema - 2.0 TDI vs 2.0 TSI
« Odgovor #122 poslato: 01. Avg, 2019. 12:34 »
Odlican izbor motora ako ga konfigurises! Realna potrosnja se ne moze uzimati bez 5000km. Jer je niza kad se motor razradi malo.

Poslano z mojega SM-G965F z uporabo Tapatalk


Van mreže observer

Odg: Dilema - 2.0 TDI vs 2.0 TSI
« Odgovor #123 poslato: 01. Avg, 2019. 12:54 »
dao bih 45 000 eura za seat alhmabru ili 70 000 eura za neki vrh opremljen T6 kamper, karavelu i sl. I nema sanse da me neko ne ubedi u suprotno bravo2

samo je pogresno unedjivati nekoga ko nesto zeli da mu to ne treba, a nasi ljudit to vole "sta ce ti, koe to jos treba, ne diraj, ostavi" :( :( :(

O da, T6 kamper je i meni zelja, jednog dana...  bravo2
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Van mreže toleander

Odg: Dilema - 2.0 TDI vs 2.0 TSI
« Odgovor #124 poslato: 04. Avg, 2019. 14:52 »
http://forum.skodaforum.rs/moj-suv/kodiaq-lk-2-0tdi-4x4-dsg-by-vladapetr/

Dakle, gotov identican Kodiaq mom, 190 konja, 4x4, L&K, cak je i dodatna oprema gotovo istovetna, samo sto je njegov TDI. I covek lepo kaze:

"EDIT: zaboravio sam potrošnju  na ovih 2500km prosečna potrošnja je 8.4l. "

E, to nisu babe i zabe vec relevantno poredjenje potrosnje dva automobila. I, naravno, nema govora o 4 litra razlike.
  • Vozi: Škoda Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4 DSG 2019



Pretraga foruma [Google]