Autor Tema: Karburator i problemi u radu motora (Odgovara: Dobrivoje)  (Pročitano 39850 puta)

0 članova i 8 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže DobrivojeZapočeo temu

Odg: Karburator i problemi u radu motora (Odgovara: Dobrivoje)
« Odgovor #465 poslato: 23. Jan, 2024. 11:58 »
Hajde da probam i ovde pošto na facebook-u ne uspevam u nekim grupama. U pitanju je Pierburg 2e2 (ja mislim), na Golfu 2 sa 1.6l benzinskim motorom. Zamenjene su membrane guma karburatora na koju se oslanja, kao i sva vakuum creva. Dok je bilo toplo vreme radio je dobro, od kako je krenulo hladno vreme (pocetak novembra), trese se auto, crni dim izbacuje. Zamenio sam sve što se tiče struje - kapa, svećiće, kablovi, ruka.

Deluje mi da nešto zeza karburator. Ima li neko ideju šta bi mogao da bude problem? Simptomatično je da čim se pojavio topliji dan jedan u novembru, auto sam upalio i vozio i nije se tresao. Sve iste postavke, ništa nisam čačkao.

Upravu si kad kazes da zeza karburator, trebalo bi ga prekontrolisati kad je hladan u kakvo je stanju sistem hladnog starta. Mislim da se u tom delu nesto promenilo ako su ti tacna zapazanja. Sem tog resenja auto je zasluzio da se pravilno podesi i da se iz njega izvuce maksimum koji moze da da.
  • Vozi: skoda 1000 MB

Van mreže phikret

Odg: Karburator i problemi u radu motora (Odgovara: Dobrivoje)
« Odgovor #466 poslato: 24. Jan, 2024. 10:03 »
Hvala Dobrivoje. Da li možeš da mi daš neki savet šta da probam da podesim? To bih uradio kako bih barem nešto naučio o tom karburatoru. On je za mene velika misterija i baš zastrašujuć :D. Npr, koji deo na karbu je zadužen za hladan start? Da li mogu nekako u kućnoj radinosti da probam i eliminišem par stvari?

Da napomenem, da mi je drugar rekao da šraf kojme se može priči odozgo kro otvor na plastičnom kućištu filtera za početak zavijem do kraja i odvijem za četiri kruga. Čemu služi taj šraf?

Bukvalno svaki savet, svaka sitnica koja objašnjava šta je šta na tom karburatoru i šta od toga rešava koji problem će mi biti od koristi :D

Naravno, uvek je opcija da pošaljem karb na defektažu i rešavanje profesionalno. Ako je to jedini način, može i to. Dokazao si da se razumeš :D

Van mreže DobrivojeZapočeo temu

Odg: Karburator i problemi u radu motora (Odgovara: Dobrivoje)
« Odgovor #467 poslato: 24. Jan, 2024. 10:19 »
Hvala phikret na takvom misljenju, neke stvari moram da pogledam da bih dao pravilno misljenje. U svako slucaju cujemo se na pp, pozdrav.
  • Vozi: skoda 1000 MB

Van mreže DobrivojeZapočeo temu

Odg: Karburator i problemi u radu motora (Odgovara: Dobrivoje)
« Odgovor #468 poslato: 27. Mar, 2024. 19:58 »
Dali ima jos aktivnih clanova?
  • Vozi: skoda 1000 MB



Pretraga foruma [Google]