Autor Tema: slabo grejanje u kabini  (Pročitano 2670 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže poštarcinaZapočeo temu

slabo grejanje u kabini
« poslato: 29. Nov, 2022. 18:29 »
pozdrav
imam problem sa grejanjem u autu odnosno slabo greje ,termostat je dobar,tecnost promenjena kao pred svaku zimu . Ne gubi tecnost nego jednostavno slabo greje. molim za pomoc ako neko zna sta se tu desava. Hvala unapred
  • Vozi: skoda fabija 2003 1.9 sdi

Van mreže dosra20

Odg: slabo grejanje u kabini
« Odgovor #1 poslato: 29. Nov, 2022. 18:35 »
Meni je slabo grijala fabija 1.9 sdi 2006, termostat bio dobar ali mi je mahaničar rekao da ga pokušamo promjeniti jer nije neka investicija nakon promjene grijanje radilo kako treba. Nemam pojma zašto i zbog čega ali eto.
  • Vozi: Škoda Fabia 1.9SDI 2006

Na mreži Baltazar

Odg: slabo grejanje u kabini
« Odgovor #2 poslato: 29. Nov, 2022. 19:56 »
pozdrav
imam problem sa grejanjem u autu odnosno slabo greje ,termostat je dobar,tecnost promenjena kao pred svaku zimu . Ne gubi tecnost nego jednostavno slabo greje. molim za pomoc ako neko zna sta se tu desava. Hvala unapred
Zasto menjas tecnost svake godine? Trebalo bi da je rok zamene znatno duzi.
  • Vozi: Škoda Rapid 1.2 tsi 2014

Na mreži pajapop

Odg: slabo grejanje u kabini
« Odgovor #3 poslato: 29. Nov, 2022. 22:29 »
Obicno se slabo grejanje povezuje sa zapusenim malim hladnjakom - radijatorom, ali s obzirom da ti cesto menjas rashladnu tecnost ne verujem da tu ima nekog zacepljenja u njemu, ali je najverovatnije sa spoljne strane zapusen prasinom i liscem koje se uvlaci u ventilacioni kanal tako da nema propulzije vazduha kroz njegove lamelice. Tako da prvo treba proveriti stanje ispod one lajsne kod rucica brisaca. Ja sam letos kofu sasusenog lisca koje se tu nakupilo....Kako to tu uidje...bem li ga...vrlo su to lose konstruktori odradfilil...
  • Vozi: Škoda Felicia 1.3 lx 43kw 2001, Škoda Fabia 1.2 htp 47kw (6Y3) sedan 2003.

Van mreže poštarcinaZapočeo temu

Odg: slabo grejanje u kabini
« Odgovor #4 poslato: 30. Nov, 2022. 08:52 »
hvala vam za brze odgovore ,videcu da promenim termostat pa mozda bide bolje a sto se tice tecnosti nije neka investicija ali znam da moze da stoji duzi period nego majstor koji mi odezavao auto a sad je u penziji kaze da ako se jednom godisnje promeni da je manja verovatnoca da ce se zapusi odnosno ne zadrzava se prljavsina u samom sistemu i rok trajanja hladnjaka je duzi .
  • Vozi: skoda fabija 2003 1.9 sdi

Na mreži soneje

Odg: slabo grejanje u kabini
« Odgovor #5 poslato: 21. Okt, 2023. 18:33 »
Probaj da zameniš filter kabine.
  • Vozi: Skoda Fabia 1.4MPI



Pretraga foruma [Google]